Sjöbo-doften TSM 2019-05-30 sjöbo

Arrangör: Sjöbo Brukshundklubb
Anordnare: Sjöbo Brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Ylva Dahlgren Bengtsson

  • Placering: 1
    Åsa Karlsson & Teddie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:04,79
    Startnr: 26
    Förare: Åsa Karlsson
    Hund: Capa Tosta Panarea
    Ras: American staffordshire terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,47
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,88
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,44
  • Placering: 2
    Catharina Palmqvist & Bodhi
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:41,28
    Startnr: 10
    Förare: Catharina Palmqvist
    Hund: Wow Lixoms The American Dream
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,81
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,50
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,47
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,50
  • Placering: 3
    Ingrid Nord & Azzi
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 06:23,47
    Startnr: 15
    Förare: Ingrid Nord
    Hund: Azalea-Martima
    Ras: Schnauzer, peppar & salt
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,66
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:25,15
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:55,13
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:45,53
  • Placering: 4
    Linda Knutsson & Monz
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:21,77
    Startnr: 16
    Förare: Linda Knutsson
    Hund: Monz
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:04,71
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,69
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,37
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 5
    Helena Lundqvist & Yatzi
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:11,10
    Startnr: 8
    Förare: Helena Lundqvist
    Hund: Roekull Mayas Yatzi
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,63
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,91
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,56
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 6
    Sven-Ingvar Olsson & Ludde
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:18,62
    Startnr: 5
    Förare: Sven-Ingvar Olsson
    Hund: Wunderbaums Phantom Lord
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,31
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,66
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,65
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 7
    Marta Roslaniec & Mila
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 07:08,12
    Startnr: 3
    Förare: Marta Roslaniec
    Hund: Mila
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:27,15
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:55,50
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,47
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 8
    Monica Persson & Janis
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:47,96
    Startnr: 2
    Förare: Monica Persson
    Hund: Pannakottens Sköna Janis
    Ras: Parson Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,81
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,65
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,50
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 9
    Carina Bergenwolf & Minos
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:12,00
    Startnr: 20
    Förare: Carina Bergenwolf
    Hund: Holmåsas Min Minos
    Ras: Belgisk vallhund/ tervueren
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:15,00
  • Placering: 10
    Annette K. Johansson & Fixa
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:14,09
    Startnr: 9
    Förare: Annette K. Johansson
    Hund: Tretjak's Fixa
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,21
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,34
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:33,54
  • Placering: 11
    Josephine Rosvall & Astrid
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:19,02
    Startnr: 13
    Förare: Josephine Rosvall
    Hund: Shihrott'z Absolut One of a Kind
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,31
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:20,12
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,59
  • Placering: 12
    Ingalill Lundberg & Alice
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 05:27,00
    Startnr: 12
    Förare: Ingalill Lundberg
    Hund: Vissrals Vanda
    Ras: Dvärgschnauzer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,78
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,84
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:34,38
  • Placering: 13
    Susann Modigh-Thulin & Vilja
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 06:20,37
    Startnr: 4
    Förare: Susann Modigh-Thulin
    Hund: Kantberget's Top Qace
    Ras: Riesenschnauzer, svart
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,87
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,50
  • Placering: 14
    Sven Palmqvist & Candie
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 06:44,95
    Startnr: 25
    Förare: Sven Palmqvist
    Hund: Ground Workers Masterpiece
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,85
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,10
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 15
    Maria Delin & Olga
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 06:55,47
    Startnr: 7
    Förare: Maria Delin
    Hund: Champhurst Last Orders
    Ras: Beagle
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,69
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,78
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 16
    Fredrik Lundberg & Fenja
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 07:13,58
    Startnr: 18
    Förare: Fredrik Lundberg
    Hund: Ayarips Mooi Fenja van Moja
    Ras: Nederlandse kooikerhondje
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,18
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,40
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 17
    Linda Skoglund Persson & Chili
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 07:28,51
    Startnr: 6
    Förare: Linda Skoglund Persson
    Hund: Windedos Cupcake
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,19
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:38,32
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 18
    Lena Mårtensson & Hazel
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 07:06,06
    Startnr: 24
    Förare: Lena Mårtensson
    Hund: Godbitens Hazel
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,41
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:07,65
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 19
    Marianne Andersson & Sune
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 07:42,31
    Startnr: 14
    Förare: Marianne Andersson
    Hund: sune
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,75
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:02,56
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 20
    Elisabeth Pettersson & Gaston
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 06:03,09
    Startnr: 11
    Förare: Elisabeth Pettersson
    Hund: Klofkulla´s Making Your Mind Up
    Ras: Airedaleterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,94
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,15
  • Placering: 21
    Nina Lundell & Hugo
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 06:18,25
    Startnr: 21
    Förare: Nina Lundell
    Hund: Double Barrel's Crisp Pescatore
    Ras: Parson russel terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,06
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,19
  • Placering: 22
    Ingrid Wistman & Ca-Ma-Mo´s La´Chili
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 06:42,85
    Startnr: 19
    Förare: Ingrid Wistman
    Hund: Ca-Ma-Mo´s La´Chili
    Ras: Tibetansk terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,85
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 23
    Pia Ortscheid & Gillis
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 06:47,97
    Startnr: 23
    Förare: Pia Ortscheid
    Hund: Falcsagans Vackre Gillis
    Ras: Engelsk setter
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,72
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,25
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 24
    Anette Andersson & Fille
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 7 Totaltid: 08:57,22
    Startnr: 22
    Förare: Anette Andersson
    Hund: Skogsliljans Fajt
    Ras: Perro de agua espanol
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:57,22
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 25
    Alla moment ej genomförda
    Marie Persson & Björne
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 12 Totaltid: 09:30,00
    Startnr: 17
    Förare: Marie Persson
    Hund: Tribusas Dorisson Börje
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00