Närkenosen TSM 2020-09-05 Kumla

Arrangör: Kumla Brukshundklubb
Anordnare: Kumla Brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW3

Domare 1: Adam Hübinette

  • Placering: 1
    Elisabeth Ekeroth & Judith
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 4 Totaltid: 27:23,13
    Startnr: 7
    Förare: Elisabeth Ekeroth
    Hund: Ammiellas Judith Prinsessa Af Veum
    Ras: Portugisisk Vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 12:43,22
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 04:02,69
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 07:37,22
  • Placering: 2
    Heléne Olofsson & Ludde
    Totalpoäng: 72 Totalfel: 5 Totaltid: 27:04,53
    Startnr: 11
    Förare: Heléne Olofsson
    Hund: Quite Easy Rocking Rain
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 13:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 04:03,47
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 07:01,06
  • Placering: 3
    Hans Nilsson & Nemo
    Totalpoäng: 65 Totalfel: 4 Totaltid: 27:28,50
    Startnr: 10
    Förare: Hans Nilsson
    Hund: Springer Nova's Nemo of DeYe
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriver
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 13:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 04:53,81
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 06:34,69
  • Placering: 4
    Sussie & Hemi
    Totalpoäng: 61 Totalfel: 2 Totaltid: 23:52,75
    Startnr: 12
    Förare: Susanne Anderson
    Hund: Oden-staff Iron Man
    Ras: Staffordshire Bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 07:44,87
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:58,82
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 09:09,06
  • Placering: 5
    Lotta Adehed & Maya
    Totalpoäng: 59 Totalfel: 7 Totaltid: 30:40,35
    Startnr: 9
    Förare: Lotta Adehed
    Hund: Tripolis New Romance
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:55,10
    Inomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 3
    Tid: 13:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 04:45,25
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 10:00,00
  • Placering: 6
    Yvette Marmon & Elsa
    Totalpoäng: 54 Totalfel: 4 Totaltid: 20:08,84
    Startnr: 8
    Förare: Yvette Marmon
    Hund: Elsa
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 07:40,31
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 04:34,34
    Utomhus:
    Poäng: 4
    Fel: 0
    Tid: 04:54,19
  • Placering: 7
    Jenny Herbertsson & Kia
    Totalpoäng: 49 Totalfel: 1 Totaltid: 27:16,16
    Startnr: 6
    Förare: Jenny Herbertsson
    Hund: Livsgnistans Katitzi
    Ras: Stabijhoun
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:36,22
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 12:45,10
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 04:54,53
    Utomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 08:00,31
  • Placering: 8
    Agneta Cottin & Isis
    Totalpoäng: 44 Totalfel: 4 Totaltid: 29:21,40
    Startnr: 3
    Förare: Agneta Cottin
    Hund: Mironik's Isis
    Ras: Collie, korthårig
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 11:27,75
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 04:53,65
    Utomhus:
    Poäng: 4
    Fel: 2
    Tid: 10:00,00
  • Placering: 9
    Anneli Dahlström & Nilo
    Totalpoäng: 43 Totalfel: 7 Totaltid: 30:50,91
    Startnr: 4
    Förare: Anneli Dahlström
    Hund: Aplicado Polarbear Baloo
    Ras: Portugisisk vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 4
    Tid: 13:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 04:56,53
    Utomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 09:54,38
  • Placering: 10
    Erika Ljungberg & Thabbie
    Totalpoäng: 39 Totalfel: 2 Totaltid: 23:44,16
    Startnr: 5
    Förare: Erika Ljungberg
    Hund: Hayawani Thabela Azima
    Ras: Rhodesian Ridgeback
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 09:04,66
    Fordon:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 04:18,50
    Utomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 07:21,00
  • Placering: 11
    Heléne Berzelius & Balder
    Totalpoäng: 33 Totalfel: 5 Totaltid: 29:23,38
    Startnr: 1
    Förare: Heléne Berzelius
    Hund: Happy Pearls Dark Heaven
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 19
    Fel: 2
    Tid: 13:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 04:39,19
    Utomhus:
    Poäng: 4
    Fel: 0
    Tid: 08:44,19
  • Placering: 12
    Alla moment ej genomförda
    Barbro Ekenberg & Wilco
    Totalpoäng: 30 Totalfel: 5 Totaltid: 30:59,72
    Startnr: 2
    Förare: Barbro Ekenberg
    Hund: My Nr One Wilco FTW
    Ras: border collie
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 1
    Tid: 12:59,72
    Fordon:
    Poäng: 5
    Fel: 2
    Tid: 05:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 10:00,00