DM Nosen TSM 2018-06-17 Ludvika

Arrangör: SBK Daladistriktet
Anordnare: SBK Daladistriktet

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Marie Fogelquist Domare 2: Mats Hedlund

  • Placering: 1
    Katarina Larsson & Ebbot
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:41,87
    Startnr: 19
    Förare: Katarina Larsson
    Hund: Ebbot
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,81
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,46
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:54,72
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,88
    SSE
  • Placering: 2
    Jessica Jonsson & GW
    Totalpoäng: 86 Totalfel: 0 Totaltid: 08:29,89
    Startnr: 24
    Förare: Jessica Jonsson
    Hund: GW
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,57
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:44,44
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:49,88
    SSE
  • Placering: 3
    Eva-Lena Flink & Quattro
    Totalpoäng: 86 Totalfel: 2 Totaltid: 05:42,40
    Startnr: 20
    Förare: Eva-Lena Flink
    Hund: Lapinlumon Vitale
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,12
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,69
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,59
    SSE
  • Placering: 4
    Sue Eriksson & Porques Essi
    Totalpoäng: 81 Totalfel: 0 Totaltid: 07:47,54
    Startnr: 15
    Förare: Susanne Eriksson
    Hund: Porques Essi
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,10
    Inomhus:
    Poäng: 20
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,44
    SSE
  • Placering: 5
    Anette Öhver & Akido
    Totalpoäng: 80 Totalfel: 0 Totaltid: 05:27,00
    Startnr: 5
    Förare: Anette Öhver
    Hund: Silverskedens Akido
    Ras: Tysk Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,10
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,06
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,84
  • Placering: 6
    Rita Ohlson & Rossa
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 07:43,47
    Startnr: 16
    Förare: Rita Ohlson
    Hund: C.I.B SEJCH RLDN Birkhahn Baronesse
    Ras: korthårig vorsteh
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:28,03
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:39,19
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,25
    SSE
  • Placering: 7
    Sara Pauselius & Cindy
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 08:36,46
    Startnr: 13
    Förare: Sara Pauselius
    Hund: Syndicate with tral´s bestiyana
    Ras: American Staffordshire Tterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,53
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:33,15
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:22,78
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 8
    Kerstin Wikström & Telma
    Totalpoäng: 73 Totalfel: 2 Totaltid: 08:52,41
    Startnr: 26
    Förare: Kerstin Wikström
    Hund: Nillas Farm Telma
    Ras: Dalmatiner
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,41
    Inomhus:
    Poäng: 20
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 9
    Frida Martinsson & Saga
    Totalpoäng: 72 Totalfel: 0 Totaltid: 06:05,39
    Startnr: 22
    Förare: Frida Martinsson
    Hund: Saga
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,93
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,46
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 10
    Anneli Dahlström & Nilo
    Totalpoäng: 72 Totalfel: 0 Totaltid: 07:55,38
    Startnr: 21
    Förare: Anneli Dahlström
    Hund: Aplicado Polarbear Baloo
    Ras: Portugisisk vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,47
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:34,91
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 11
    Birgitta Sjöstrand & Bamse
    Totalpoäng: 72 Totalfel: 2 Totaltid: 07:30,61
    Startnr: 28
    Förare: Birgitta Sjöstrand
    Hund: Pettersson´s Yrrol
    Ras: Amerikansk Cockerspaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,60
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:20,53
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:17,60
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 02:00,88
  • Placering: 12
    Anders Petterson & Javy
    Totalpoäng: 71 Totalfel: 2 Totaltid: 07:22,29
    Startnr: 18
    Förare: Anders Petterson
    Hund: Javy
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,94
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:17,35
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 13
    Anita Slogmans & Smokie
    Totalpoäng: 70 Totalfel: 6 Totaltid: 08:45,93
    Startnr: 6
    Förare: Anita Slogmans
    Hund: Skjervtorpet´s Concurrente Corleone
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,93
    Inomhus:
    Poäng: 20
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 14
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 14
    Barbro Ekenberg & Loppan
    Totalpoäng: 66 Totalfel: 0 Totaltid: 08:15,07
    Startnr: 7
    Förare: Barbro Ekenberg
    Hund: Windann´s Glimma
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,69
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:34,38
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 15
    Sussie & Rocky
    Totalpoäng: 61 Totalfel: 0 Totaltid: 07:56,27
    Startnr: 25
    Förare: Susanne Anderson
    Hund: Kings &Queens´s Laughing Too Loud
    Ras: Staffordshire Bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,65
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:25,62
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 16
    Maria Wiklund & Lurven
    Totalpoäng: 61 Totalfel: 2 Totaltid: 07:06,52
    Startnr: 11
    Förare: Maria Wiklund
    Hund: Lurven
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,62
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,90
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 17
    Helena Bolin & Vivvi
    Totalpoäng: 61 Totalfel: 3 Totaltid: 06:47,29
    Startnr: 14
    Förare: Helena Bolin
    Hund: Leonberget,z Gran´s Winter Surprise
    Ras: Dansk svensk gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,00
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,29
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 18
    Ulrika Carlsson & Arvo
    Totalpoäng: 57 Totalfel: 2 Totaltid: 09:30,00
    Startnr: 3
    Förare: Ulrika Carlsson
    Hund: Valkohampaan Arvotavara
    Ras: Belgisk vallhund/Groenendael
    Behållare:
    Poäng: 20
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 19
    Anicka Fernström & Alice
    Totalpoäng: 56 Totalfel: 0 Totaltid: 08:02,06
    Startnr: 27
    Förare: Anicka Fernström
    Hund: Alice
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,66
    Inomhus:
    Poäng: 20
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 01:51,40
  • Placering: 20
    Maria Hedin & Franz
    Totalpoäng: 52 Totalfel: 1 Totaltid: 09:28,87
    Startnr: 12
    Förare: Maria Hedin
    Hund: Franz
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:28,87
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 1
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 21
    Lotta Torstensson & Rocky
    Totalpoäng: 49 Totalfel: 4 Totaltid: 08:25,53
    Startnr: 31
    Förare: Lotta Torstensson
    Hund: Håtvåos Rocky
    Ras: Portugisisk vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:55,53
    Fordon:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 22
    Ullis & Nemo
    Totalpoäng: 46 Totalfel: 2 Totaltid: 07:39,09
    Startnr: 17
    Förare: Ulrika Forsius
    Hund: Lundens Bellagotto Twilight
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 01:27,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,09
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 23
    Berit Jansson & Manolito
    Totalpoäng: 46 Totalfel: 2 Totaltid: 09:30,00
    Startnr: 9
    Förare: Berit Jansson
    Hund: Hexgårdens Manolito
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 20
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 24
    Daniel Brattén & Nato
    Totalpoäng: 46 Totalfel: 4 Totaltid: 08:39,22
    Startnr: 10
    Förare: Daniel Brattén
    Hund: Nato
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:39,22
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 25
    Lena Östman & Fille
    Totalpoäng: 45 Totalfel: 2 Totaltid: 08:32,63
    Startnr: 23
    Förare: Lena Östman
    Hund: Dog Flash´s Westfield
    Ras: Jack Russel Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,63
    Inomhus:
    Poäng: 20
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 26
    Elin Jernberg & Masse
    Totalpoäng: 45 Totalfel: 4 Totaltid: 08:52,78
    Startnr: 4
    Förare: Elin Jernberg
    Hund: Sincher's Mastering The Game
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,78
    Inomhus:
    Poäng: 20
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00