Hallowen 2019 NW1 TSM 2019-11-02 LULEÅ

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Luleå Hundcenter AB

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Camilla Fagervall Domare 2: Per-arne Bergström

  • Placering: 1
    Patrik Donner & Zero
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:21,23
    Startnr: 28
    Förare: Patrik Donner
    Hund: Prodigious Quarto Hey Brother
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:05,87
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,78
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,10
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,48
  • Placering: 2
    Angelica Fors Krekula & Hatchi
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:26,00
    Startnr: 24
    Förare: Angelica Fors Krekula
    Hund: Hatchi
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,91
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,09
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,09
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,91
  • Placering: 3
    Titti Hugoson & Tuva
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:31,26
    Startnr: 21
    Förare: Titti Hugoson
    Hund: Anniegetyourgun girl that i marry
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,75
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,60
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,19
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,72
  • Placering: 4
    Karin Ladås & Vicke
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:32,50
    Startnr: 15
    Förare: Karin Ladås
    Hund: Vicke
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,31
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,41
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,44
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,34
  • Placering: 5
    Susanne Degerman & Ally
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:35,26
    Startnr: 5
    Förare: Susanne Degerman
    Hund: Talleknallens Ally
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,16
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,22
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,44
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,44
  • Placering: 6
    Nathalie Engfors & Trixy
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:46,37
    Startnr: 40
    Förare: Nathalie Engfors
    Hund: Trixy
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,47
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:05,65
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,69
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,56
  • Placering: 7
    Per Nordström & Harry
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:59,38
    Startnr: 16
    Förare: Per Nordström
    Hund: Quai's Look At Me
    Ras: Jack russell terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,25
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,32
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,25
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,56
  • Placering: 8
    Mait Bergström & My Trusted Friend Xit
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:07,07
    Startnr: 35
    Förare: Mait Bergström
    Hund: My Trusted Friend Xit
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,09
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,63
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,44
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,91
  • Placering: 9
    Anna-Mari Häggbom & Bruno
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:17,14
    Startnr: 12
    Förare: Anna-Mari Häggbom
    Hund: Tufflaz Appariscente
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,25
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,63
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,32
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,94
  • Placering: 10
    Anette Hellgren & Wilda
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:19,65
    Startnr: 22
    Förare: Anette Hellgren
    Hund: Wilda
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,50
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,38
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,56
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,21
  • Placering: 11
    Anna-Maria Nilsson & Vimsa
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:27,06
    Startnr: 20
    Förare: Anna-Maria Nilsson
    Hund: Vimsa
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,81
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,28
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,09
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,88
  • Placering: 12
    Anna Lakso & Vanja
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:29,80
    Startnr: 41
    Förare: Anna Lakso
    Hund: Snövallen´s Vanja
    Ras: Pumi
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,09
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,37
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,28
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,06
  • Placering: 13
    Anna Bredin & Boss
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:31,50
    Startnr: 32
    Förare: Anna Bredin
    Hund: Harrystaff's Xavier
    Ras: Staffordshire bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,90
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,78
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,47
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:42,35
  • Placering: 14
    Emma Lindbäck & Akela
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:41,81
    Startnr: 1
    Förare: Emma Lindbäck
    Hund: Dragonora russian necktie
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,38
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,19
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,18
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,06
  • Placering: 15
    Frida Hedström & Biggan
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:54,52
    Startnr: 33
    Förare: Frida Hedström
    Hund: Matheriz Collecting Coins
    Ras: Staffordshire bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,12
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,12
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,97
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,31
  • Placering: 16
    Catrin Nyström & Svante
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:55,75
    Startnr: 39
    Förare: Catrin Nyström
    Hund: Border Fialis Dream Dino
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,25
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,53
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:38,94
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,03
  • Placering: 17
    Marina Edin & Harley
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:59,75
    Startnr: 14
    Förare: Marina Edin
    Hund: Herding Instinct's Herra Kaunis
    Ras: Finsk lapphund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,28
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,87
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,41
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,19
  • Placering: 18
    Jeanette Räisänen & Ruff
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:08,29
    Startnr: 18
    Förare: Jeanette Räisänen
    Hund: Everics Ruff
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,59
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,25
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,91
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:39,54
  • Placering: 19
    Stina Gählman & Iza
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:18,39
    Startnr: 11
    Förare: Stina Gählman
    Hund: Iza
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,47
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,82
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,66
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,44
  • Placering: 20
    Susanne Markström & Rusty
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:24,31
    Startnr: 2
    Förare: Susanne Markström
    Hund: Guldkvistens Rusty
    Ras: Irish softcoated wheaten terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,59
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,28
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,66
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,78
  • Placering: 21
    Sofia Pettersson & Wizzla
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:30,49
    Startnr: 10
    Förare: Sofia Pettersson
    Hund: Maalarigårdens Julia af William
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,71
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,78
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,16
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,84
  • Placering: 22
    Eva Nilsson Edbom & Nilsson
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:36,04
    Startnr: 9
    Förare: Eva Nilsson Edbom
    Hund: Rocky-Childs Blinded by the Light
    Ras: Irish softcoated wheaten terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,47
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,47
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:02,56
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,54
  • Placering: 23
    Pär Nordström & Gibson
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:46,51
    Startnr: 37
    Förare: Pär Nordström
    Hund: Swidjan's Laughing In The Wind
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,66
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,81
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:26,85
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,19
  • Placering: 24
    Linnéa Alainentalo & Prim
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:52,66
    Startnr: 8
    Förare: Linnéa Alainentalo
    Hund: Sugarwind´s Cherokee
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,47
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,38
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:27,09
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,72
    SSE
  • Placering: 25
    Gudrun Sandberg & Tabbe
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:09,47
    Startnr: 3
    Förare: Gudrun Sandberg
    Hund: Kamas Tabasco
    Ras: Nederlandse kooikerhondje
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,22
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,84
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:26,32
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:33,09
  • Placering: 26
    Rebecka Andersen & Uno
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:44,21
    Startnr: 27
    Förare: Rebecka Andersen
    Hund: Yellow Eyes Obelix
    Ras: Podenco ibicenco, korthårig
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,22
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,97
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:57,80
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:35,22
  • Placering: 27
    Camilla Fryksell & Max
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 05:06,72
    Startnr: 31
    Förare: Camilla Fryksell
    Hund: Gottigottas Orion
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,34
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:18,53
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,28
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,57
  • Placering: 28
    Åsa Larsson & Jolly
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 02:46,31
    Startnr: 6
    Förare: Åsa Larsson
    Hund: Guldkvistens Shanti
    Ras: Irish softcoated wheaten terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,37
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,34
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:37,13
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,47
  • Placering: 29
    Tomas Sundberg & Woody
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 05:08,23
    Startnr: 30
    Förare: Tomas Sundberg
    Hund: Rubywood Woody Woodpecker
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,91
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,13
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:50,66
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:45,53
  • Placering: 30
    Elisabeth Dahlberg & Rozzi
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:15,66
    Startnr: 19
    Förare: Elisabeth Dahlberg
    Hund: Sea-Birds Pandoras Box
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,41
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,72
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,53
  • Placering: 31
    Minatsu Murase & Miro
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:31,40
    Startnr: 29
    Förare: Minatsu Murase
    Hund: Miro
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,22
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,81
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,37
  • Placering: 32
    Katarina Mosesson & Sir Lloyd
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 07:18,74
    Startnr: 25
    Förare: katarina Mosesson
    Hund: Big Lady's Mainio Sir Lloyd
    Ras: Airedale terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:59,59
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,81
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:39,34
  • Placering: 33
    Karin Sandström & Tore
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:07,35
    Startnr: 23
    Förare: Karin Sandström
    Hund: Trollslagens at Smörkola
    Ras: Cavalier king Charles spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,56
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,60
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,19
  • Placering: 34
    Anna Gideon & Maya
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:54,00
    Startnr: 17
    Förare: Anna Gideon
    Hund: Request Lovely Chanel
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,25
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,43
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,32
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 35
    Anna Kanon & Bruno
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:36,99
    Startnr: 34
    Förare: Anna Kanon
    Hund: HappyRiesen ZigZag
    Ras: Riesenschnauzer, svart
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,21
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,81
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,97
  • Placering: 36
    Anette Söderlund & Mizzie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 5 Totaltid: 06:50,76
    Startnr: 38
    Förare: Anette Söderlund
    Hund: Lago Nette´s Mizzie
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,59
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:59,07
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 5
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:27,10
  • Placering: 37
    Jan Nyberg & Asti
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 06:07,57
    Startnr: 36
    Förare: Jan Nyberg
    Hund: Prodigious Trezo Kenzo
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,44
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,13