TSM 2019-09-15 Trollhättan

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Häst- och Hundskolan (Ann-Louise Ryrvik)

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Ann-louise Ryrvik

  • Placering: 1
    Linnéa Jakobsson & Jayzon
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:24,12
    Startnr: 9
    Förare: Linnéa Jakobsson
    Hund: Jayzon
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,28
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,34
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,84
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,66
  • Placering: 2
    Maria Hübinette & Smyrill
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:28,00
    Startnr: 20
    Förare: Maria Hübinette
    Hund: Tildras Smyrill Fjalarsson
    Ras: Isländsk fårhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,22
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,19
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,59
  • Placering: 3
    Carina Bäckemalm & Txon
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:43,86
    Startnr: 21
    Förare: Carina Bäckemalm
    Hund: Spårmarkens Yello
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,75
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,50
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,38
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,23
  • Placering: 4
    Linda Hillberg & Alice
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:51,06
    Startnr: 2
    Förare: Linda Hillberg
    Hund: Scandernas Elsy
    Ras: Hovawart
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,35
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,53
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,90
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,28
  • Placering: 5
    Monika Rundqvist & Sunday
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:07,93
    Startnr: 24
    Förare: Monika Rundqvist
    Hund: Door Keepers Sunday Kiss
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,16
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,71
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,12
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,94
  • Placering: 6
    Margaretha Hedemyr & Nova
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:48,79
    Startnr: 5
    Förare: Margaretha Svensson
    Hund: WermlandiasHalloumi
    Ras: WelshSpringerSpaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,56
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,75
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,44
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,04
  • Placering: 7
    Carina Larsson & Tarzan
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:53,06
    Startnr: 13
    Förare: Carina Larsson
    Hund: Heesa Meesas Don't Skip My Chip
    Ras: Italiensk vinthund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,71
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,31
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,57
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,47
  • Placering: 8
    Eva Frelen & ville
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:54,43
    Startnr: 16
    Förare: Eva Frelen
    Hund: HållFast Vätten Ville
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,44
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,28
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,71
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:34,00
  • Placering: 9
    Andrea Olofsson & Charlie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:21,97
    Startnr: 15
    Förare: Andrea Olofsson
    Hund: MY TRUE FRIEND'S WHITE CHOCOLATE
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,25
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,56
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,41
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:24,75
  • Placering: 10
    Susanne Westring & Ozzy
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 02:56,41
    Startnr: 4
    Förare: Susanne Westring
    Hund: Sunrose Bowmore Gold Reef
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,44
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,66
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:37,15
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,16
  • Placering: 11
    Camilla Hellberg & Sonny
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 03:30,54
    Startnr: 7
    Förare: Camilla Hellberg
    Hund: Limistars Just Like That
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,19
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,56
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:29,35
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:12,44
  • Placering: 12
    Britt Rosén & Hilda
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 04:07,96
    Startnr: 8
    Förare: Britt Rosén
    Hund: Nostryffelns Happy MiDi Lovely
    Ras: Lagotto
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,25
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,75
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:41,40
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,56
  • Placering: 13
    Johanna Juntti & Izaac
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:14,60
    Startnr: 22
    Förare: Johanna Juntti
    Hund: DeepEyes Live Long & Prosper VII
    Ras: Australian kelpie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,94
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,16
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,50
  • Placering: 14
    Monica Svensson & Ixa
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:30,50
    Startnr: 25
    Förare: Monica Svensson
    Hund: Ripcurl's Crownprincess Ixa
    Ras: Curly coated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,56
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,87
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:27,07
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 15
    Ann Graneröd & Maia
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 02:44,10
    Startnr: 14
    Förare: Ann Graneröd
    Hund: Mölnbackalabbens Maia
    Ras: Labrador
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,87
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,60
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,63
  • Placering: 16
    Kleift Heidengård & Toivo
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 02:53,00
    Startnr: 6
    Förare: Kleift Heidengård
    Hund: Sjölundas Tristan
    Ras: Rottweiler
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,50
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,50
  • Placering: 17
    Anneli Leijon & Melvin
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:12,52
    Startnr: 18
    Förare: Anneli Leijon
    Hund: Wiggwill's Frankie Dawn
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,50
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,46
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,56
  • Placering: 18
    Barbro Larsson & Agnes
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:14,79
    Startnr: 19
    Förare: Barbro Larsson
    Hund: Miss Magoo´s Dilicious Agnes
    Ras: Australian kelpie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,78
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,82
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:46,19
  • Placering: 19
    Agneta Wändell & Sigge
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 6 Totaltid: 04:56,74
    Startnr: 1
    Förare: Agneta Wändell
    Hund: Gullvivebackens Cornelius
    Ras: dansksvensk gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,90
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,47
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 4
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 02:13,37
  • Placering: 20
    Monica Jern & Kasai
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 05:01,87
    Startnr: 12
    Förare: Monica Jern
    Hund: LYCKEBOS BARK AT THE MOON
    Ras: Basenji
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,37
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,50
  • Placering: 21
    Madeleine Ljungholm & Harry
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 05:04,29
    Startnr: 23
    Förare: Madeleine Ljungholm
    Hund: Meinking's Hardcore Harlow
    Ras: Chinese Crested Dog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,35
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,94
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 22
    Zarah wikfjärd & Misak
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 06:18,10
    Startnr: 10
    Förare: Zarah wikfjärd
    Hund: Sättertorpets Misak
    Ras: Tysk spets/ mittelspitz
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,72
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:07,38
  • Placering: 23
    Annette Liljedahl & Gibbe
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 9 Totaltid: 08:00,00
    Startnr: 17
    Förare: Annette Liljedahl
    Hund: Soul to Soul Gibson di numerus
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00