Närkenosen TSM 2020-09-06 Kumla

Arrangör: Kumla Brukshundklubb
Anordnare: Kumla Brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW3

Domare 1: Adam Hübinette

  • Placering: 1
    Heléne Olofsson & Ludde
    Totalpoäng: 89 Totalfel: 0 Totaltid: 13:26,00
    Startnr: 7
    Förare: Heléne Olofsson
    Hund: Quite Easy Rocking Rain
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:45,41
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:25,53
    Fordon:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 03:02,94
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 06:12,12
  • Placering: 2
    Erika Ljungberg & Thabbie
    Totalpoäng: 89 Totalfel: 0 Totaltid: 14:26,50
    Startnr: 5
    Förare: Erika Ljungberg
    Hund: Hayawani Thabela Azima
    Ras: Rhodesian Ridgeback
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:42,94
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 05:06,28
    Fordon:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 02:20,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 05:17,28
  • Placering: 3
    Barbro Ekenberg & Wilco
    Totalpoäng: 89 Totalfel: 0 Totaltid: 14:55,59
    Startnr: 4
    Förare: Barbro Ekenberg
    Hund: My Nr One Wilco FTW
    Ras: border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,94
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 04:10,97
    Fordon:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 02:46,46
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 06:34,22
  • Placering: 4
    Yvette Marmon & Elsa
    Totalpoäng: 80 Totalfel: 0 Totaltid: 12:26,01
    Startnr: 12
    Förare: Yvette Marmon
    Hund: Elsa
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,56
    Inomhus:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 03:37,97
    Fordon:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 02:47,69
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 04:40,79
  • Placering: 5
    Johanna Gudmunds & Ralf
    Totalpoäng: 80 Totalfel: 2 Totaltid: 14:23,40
    Startnr: 8
    Förare: Johanna Gudmunds
    Hund: Winning Line´s Casino Royale
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 5
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:42,06
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:50,19
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 06:51,15
  • Placering: 6
    Sussie & Hemi
    Totalpoäng: 67 Totalfel: 0 Totaltid: 14:34,29
    Startnr: 3
    Förare: Susanne Anderson
    Hund: Oden-staff Iron Man
    Ras: Staffordshire Bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:44,22
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:35,66
    Fordon:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 02:18,69
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 06:55,72
  • Placering: 7
    Agneta Cottin & Isis
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 2 Totaltid: 16:41,84
    Startnr: 9
    Förare: Agneta Cottin
    Hund: Mironik's Isis
    Ras: Collie, korthårig
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:18,31
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:58,81
    Fordon:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 03:24,72
    Utomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 2
    Tid: 07:00,00
  • Placering: 8
    Heléne Berzelius & Balder
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 0 Totaltid: 19:06,22
    Startnr: 10
    Förare: Heléne Berzelius
    Hund: Happy Pearls Dark Heaven
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:34,31
    Inomhus:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 06:18,16
    Fordon:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 03:15,32
    Utomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 06:58,43
  • Placering: 9
    Anneli Dahlström & Nilo
    Totalpoäng: 59 Totalfel: 2 Totaltid: 16:23,59
    Startnr: 2
    Förare: Anneli Dahlström
    Hund: Aplicado Polarbear Baloo
    Ras: Portugisisk vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:58,75
    Fordon:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 02:35,44
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 06:49,40
  • Placering: 10
    Martina Carlson & Fernet Branca
    Totalpoäng: 55 Totalfel: 4 Totaltid: 17:19,52
    Startnr: 11
    Förare: Martina Carlson
    Hund: Fernet Branca
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 5
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 04:27,62
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 06:21,90
  • Placering: 11
    Hans Nilsson & Nemo
    Totalpoäng: 54 Totalfel: 4 Totaltid: 19:35,56
    Startnr: 1
    Förare: Hans Nilsson
    Hund: Springer Nova's Nemo of DeYe
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriver
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 06:16,09
    Fordon:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 03:19,47
    Utomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 2
    Tid: 07:00,00
  • Placering: 12
    Elisabeth Ekeroth & Judith
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 4 Totaltid: 15:54,09
    Startnr: 6
    Förare: Elisabeth Ekeroth
    Hund: Ammiellas Judith Prinsessa Af Veum
    Ras: Portugisisk Vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:39,15
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 06:44,94