TSM 2019-10-13 Sysslebäck

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: C:nas Triss

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Mats Hedlund

  • Placering: 1
    Anette Karlsen & Soltrollets 7-up Prima
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:01,53
    Startnr: 16
    Förare: Anette Karlsen
    Hund: Soltrollets 7-up Prima
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,31
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,53
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,72
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,97
  • Placering: 2
    Madeleine Tammi & Charlie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:10,64
    Startnr: 22
    Förare: Madeleine Tammi
    Hund: Wermlandias Jon
    Ras: Welsh springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,84
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,09
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,62
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,09
  • Placering: 3
    Gunilla Innanfors & Amira
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:14,27
    Startnr: 5
    Förare: Gunilla Innanfors
    Hund: Agildes Ready for Attention
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,43
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,28
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,78
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,78
  • Placering: 4
    Emma Bergström & Elsa
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:53,47
    Startnr: 7
    Förare: Emma Bergström
    Hund: Wilmio's Girl For All Seasons
    Ras: Engelsk springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,62
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:42,25
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,60
  • Placering: 5
    Gunilla Karlström & Biskvi
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 06:30,01
    Startnr: 14
    Förare: Gunilla Karlström
    Hund: Uved's Lioba Salad
    Ras: Curly coated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:11,37
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,87
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,90
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:38,87
  • Placering: 6
    Annika Johansson & Zorla
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 04:43,52
    Startnr: 11
    Förare: Annika Johansson
    Hund: Teamwork Amazon
    Ras: Boxer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:54,97
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,10
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:20,82
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,63
  • Placering: 7
    Lena Holm & Wilda
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 05:37,30
    Startnr: 23
    Förare: Lena Holm
    Hund: Smörsoppens Lingon
    Ras: Welsh springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,90
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,40
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:25,66
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,34
  • Placering: 8
    Lena Sundsrud & Gizmo
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 05:41,81
    Startnr: 15
    Förare: Lena Sundsrud
    Hund: Army Of Angels The Grand Duke
    Ras: Chihuahua, Långhårig
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,65
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:32,53
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:29,72
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,91
  • Placering: 9
    Christer Karstensson & Cola
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:45,22
    Startnr: 2
    Förare: Christer Karstensson
    Hund: Oaktoft Cola
    Ras: Miniature american shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,50
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,34
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,38
  • Placering: 10
    Maritha Lindstrand & Ziva
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:15,65
    Startnr: 13
    Förare: Maritha Lindstrand
    Hund: Soldrivans Temptation
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,25
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,62
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,78
  • Placering: 11
    Vivianne Alm & Diva
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:32,48
    Startnr: 10
    Förare: Vivianne Alm
    Hund: Axbor Divina Commedia
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,60
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,41
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,47
  • Placering: 12
    Anna Swedin & Siri
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:37,94
    Startnr: 25
    Förare: Anna Swedin
    Hund: Ah-Tib´s Arienh
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,31
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,19
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,44
  • Placering: 13
    Marie Jonsson & Nemo
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:40,66
    Startnr: 6
    Förare: Marie Jonsson
    Hund: Diplomatic's Udolpho Pary
    Ras: Grand danois
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,91
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,84
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,91
  • Placering: 14
    Kjell-Åke Marcusson & Jackie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:14,22
    Startnr: 8
    Förare: Kjell-Åke Marcusson
    Hund: Sheltilyckans Dazzling Emerald
    Ras: Shetland Sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,13
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,84
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,25
  • Placering: 15
    Susanne Nielsen & Cammi
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:27,72
    Startnr: 3
    Förare: Susanne Nielsen
    Hund: Riverhoff's Quattro Caramell
    Ras: Hovawart
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,09
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,06
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,57
  • Placering: 16
    Ida Fjällborg & Trix
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 04:00,06
    Startnr: 21
    Förare: Ida Fjällborg
    Hund: Magleddies Always
    Ras: Pinscher
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,41
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:33,81
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,84
  • Placering: 17
    MajBritt Bergström & Siri
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 06:30,84
    Startnr: 4
    Förare: MajBritt Bergström
    Hund: Bellamigo Dancing Guernica
    Ras: Perro de agua espanol
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:35,69
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,59
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,56
  • Placering: 18
    Christine Fast & Chilli
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 08:19,46
    Startnr: 20
    Förare: Christine Fast
    Hund: Ebafarmens Chilli
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,68
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:29,78
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 19
    Lena Sanfridsson & Ida
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 07:21,37
    Startnr: 19
    Förare: Lena Sanfridsson
    Hund: Skäggebols Robusta Ragnhild
    Ras: Dvärgschnauzer, peppar & salt
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,31
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:14,06
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 20
    Malin Holm & Flex
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 06:41,53
    Startnr: 17
    Förare: Malin Holm
    Hund: Aktiviva's Herz Di Matti
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,25
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,28
  • Placering: 21
    Emmy Hansen & Nemo
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 07:17,10
    Startnr: 12
    Förare: Emmy Hansen
    Hund: Energicas Ibra
    Ras: Rottweiler
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,03
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,07
  • Placering: 22
    Ann Liberg & Trixie
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 08:06,50
    Startnr: 24
    Förare: Ann Liberg
    Hund: Water Elite Simply the Best Trixie
    Ras: Portugisisk vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,85
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:47,65
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 23
    Julia Bodén & Lyzza
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 08:36,88
    Startnr: 18
    Förare: Julia Bodén
    Hund: Wermlandias Ofelia
    Ras: Welsh springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,88