TSM 2017-04-16 Näsåker

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Nose Work Norr

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Åsa Tova Bergh

  • Placering: 1
    Erica Svanered & Filur
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:39,24
    Startnr: 20
    Förare: Erica Svanered
    Hund: X-Paws Xcited-Rascal
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,10
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,51
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,20
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,43
  • Placering: 2
    Ulf Peterzon & Äbba
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:35,67
    Startnr: 1
    Förare: Ulf Peterzon
    Hund: Breakouts Betty Boop
    Ras: Staffordshire bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,89
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,87
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,78
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:31,13
  • Placering: 3
    Charlotte Bostedt & Charlie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:56,61
    Startnr: 15
    Förare: Charlotte Bostedt
    Hund: Skogsglädjens Lord of Happiness
    Ras: Field spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,43
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,38
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,22
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,58
  • Placering: 4
    Therese H Lundberg & Elsa
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:14,60
    Startnr: 24
    Förare: Therese H Lundberg
    Hund: Domestic Dark driving miss Daisy
    Ras: Pudel, stor
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,22
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,03
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,91
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,44
  • Placering: 5
    Jenny Höglund & Canine for use Joker
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:17,81
    Startnr: 10
    Förare: Jenny Höglund
    Hund: Canine for use Joker
    Ras: Holländsk herdehund, kh
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,15
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:47,51
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,21
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,94
  • Placering: 6
    Tony Krigh & Jonky
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 06:28,14
    Startnr: 6
    Förare: Tony Krigh
    Hund: Jonky
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,85
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:31,58
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:20,43
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:55,28
  • Placering: 7
    Christina Lund & Jyvämäen Vety H
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:24,36
    Startnr: 23
    Förare: Christina Lund
    Hund: Jyvämäen Vety H
    Ras: Terrier brasileiro
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,85
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,49
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:26,02
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 8
    Helena Forsström-Larsson & Brizzie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 1 Totaltid: 03:04,93
    Startnr: 11
    Förare: Helena Forsström-Larsson
    Hund: Meabbies Brizzie
    Ras: Austr. Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,49
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,07
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:35,37
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 9
    Jonas Granström & Tango
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 1 Totaltid: 04:45,76
    Startnr: 5
    Förare: Jonas Granström
    Hund: Whaupley Telemark
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,89
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,56
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:52,31
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 10
    Julia Svensson & Joppe
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:49,78
    Startnr: 4
    Förare: Julia Svensson
    Hund: Joppe
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,95
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,51
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,32
  • Placering: 11
    Lena Näslund Lidström & Helga
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:12,04
    Startnr: 26
    Förare: Lena Näslund Lidström
    Hund: Glittras Heavenly Savanah
    Ras: Papillon
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,55
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,55
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,94
  • Placering: 12
    Andreas Zemturis & Hagen House Olis Opal
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:34,94
    Startnr: 9
    Förare: Andreas Zemturis
    Hund: Hagen House Olis Opal
    Ras: Staffordshire bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,52
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,83
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,59
  • Placering: 13
    Stina Lifvergren & Vakkra
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:11,98
    Startnr: 21
    Förare: Stina Lifvergren
    Hund: Lapinlunas Kovinkaunis
    Ras: Finsk lapphund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,91
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,81
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:50,26
  • Placering: 14
    Göran Johansson & Sigge
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 05:45,68
    Startnr: 25
    Förare: Göran Johansson
    Hund: Sigge
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,25
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:44,43
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,00
  • Placering: 15
    Anette Arenborn & Mollie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 07:20,84
    Startnr: 16
    Förare: Anette Arenborn
    Hund: Mollie
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,68
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:11,03
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:40,13
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 16
    Linnea Tiainen & Dimbra
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 4 Totaltid: 05:22,23
    Startnr: 13
    Förare: Linnea Tiainen
    Hund: Dimbra
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,36
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,79
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:09,08
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 17
    Gunilla Leander Persson & Tinja
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 08:07,40
    Startnr: 12
    Förare: Gunilla Leander Persson
    Hund: Fondador Aktiva Arctica
    Ras: Kromfohrländer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,26
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:53,14
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 18
    Eva Waterworth & Ebony Eve Make way for me
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 08:15,79
    Startnr: 14
    Förare: Eva Waterworth
    Hund: Ebony Eve Make way for me
    Ras: Pudel, stor
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,94
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:45,85
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 19
    Sara Edblom & Höstglädjens Quick-Witted
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 06:15,25
    Startnr: 2
    Förare: Sara Edblom
    Hund: Höstglädjens Quick-Witted
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:39,62
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,63
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 20
    Eleanor Dahlberg & El-Jo-Mis Beep-Beep Big Boy
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 06:51,88
    Startnr: 22
    Förare: Eleanor Dahlberg
    Hund: El-Jo-Mis Beep-Beep Big Boy
    Ras: Tervuerense
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:08,42
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,46
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 21
    Anna-Maria Svedberg & Ace-Ablaze Auron
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 07:19,73
    Startnr: 17
    Förare: Anna-Maria Svedberg
    Hund: Ace-Ablaze Auron
    Ras: Tervuerense
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,31
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,42
  • Placering: 22
    Tindra Hellquist & Disa
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 05:40,81
    Startnr: 8
    Förare: Tindra Hellquist
    Hund: Tasselitens La dolce vita
    Ras: Chinese crested
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,06
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,75
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 23
    Angelica Abrahamsson & Walkabout Meija
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 08:26,57
    Startnr: 7
    Förare: Angelica Abrahamsson
    Hund: Walkabout Meija
    Ras: Austr. Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,57
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 24
    Ingrid Mattsson & Ella
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 3 Totaltid: 08:03,86
    Startnr: 3
    Förare: Ingrid Mattsson
    Hund: Ella
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,86
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 25
    Monica Blom & Maktez Thomasz
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 08:07,13
    Startnr: 18
    Förare: Monica Blom
    Hund: Maktez Thomasz
    Ras: Pumi
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,13
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 26
    Stephanie Bäck & Calle
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 09:31,63
    Startnr: 19
    Förare: Stephanie Bäck
    Hund: Dogo Vita´s Calimero
    Ras: Dogo argentino
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:31,63
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00