Just Nose It TSM 2019-09-21 Strömsund

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: just nose it

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Anneli Johansson

  • Placering: 1
    Jenny Holmgren & Kola
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 07:38,50
    Startnr: 9
    Förare: Jenny Holmgren
    Hund: Ida
    Ras: Cockerspaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,78
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:22,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:50,82
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:50,90
  • Placering: 2
    Ingalill Johansson & Bozze
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 2 Totaltid: 08:09,16
    Startnr: 7
    Förare: Ingalill Johansson
    Hund: Truxelis Bozze
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,72
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:53,56
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 01:54,10
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:15,78
  • Placering: 3
    Marie-Louise Andersson & OZZY
    Totalpoäng: 91 Totalfel: 0 Totaltid: 09:32,37
    Startnr: 13
    Förare: Marie-Louise Andersson
    Hund: Kölripans aussie book of souls
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,87
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:19,78
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:18,72
    Utomhus:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 4
    Sonja Mattsson & Silogårdens Juno
    Totalpoäng: 90 Totalfel: 0 Totaltid: 06:25,26
    Startnr: 19
    Förare: Sonja Mattsson
    Hund: Silogårdens Juno
    Ras: Beauceron
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,56
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,57
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:10,13
  • Placering: 5
    Madeleine Ulin & Agge
    Totalpoäng: 90 Totalfel: 0 Totaltid: 07:18,76
    Startnr: 3
    Förare: Madeleine Ulin
    Hund: Bling'z Agate
    Ras: Whippet
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,13
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:11,03
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,60
  • Placering: 6
    Josefin Bergström & Ira
    Totalpoäng: 90 Totalfel: 2 Totaltid: 07:46,74
    Startnr: 14
    Förare: Josefin Bergström
    Hund: Tjakkeś Diiva
    Ras: Lapsk vallhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,47
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:28,96
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,31
  • Placering: 7
    rune werner & THEO
    Totalpoäng: 90 Totalfel: 3 Totaltid: 06:31,68
    Startnr: 4
    Förare: rune werner
    Hund: rosa torpets theodor
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,09
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,37
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:55,22
  • Placering: 8
    Lena Bergström & Chuck
    Totalpoäng: 87.5 Totalfel: 2 Totaltid: 08:43,15
    Startnr: 8
    Förare: Lena Bergström
    Hund: Chuck
    Ras: Strävhårig vorsteh
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,50
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:10,84
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:26,81
  • Placering: 9
    Malin Dahlqvist & Lincon
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 3 Totaltid: 06:00,06
    Startnr: 17
    Förare: Malin Dahlqvist
    Hund: Lincon
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,82
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 3
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,06
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,18
  • Placering: 10
    Barbro Collin & Cookie
    Totalpoäng: 81 Totalfel: 0 Totaltid: 09:45,47
    Startnr: 12
    Förare: Barbro Collin
    Hund: Collbros Sugar Pie Honey
    Ras: Engelsk springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,22
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:18,25
    Utomhus:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 11
    Linn Nord & Caki
    Totalpoäng: 70 Totalfel: 2 Totaltid: 09:18,00
    Startnr: 2
    Förare: Linn Nord
    Hund: Lei-Anns Caki
    Ras: Belgisk vallhund/ malinois
    Behållare:
    Poäng: 14
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,00
    Utomhus:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 12
    Kristina Westberg & Quintus
    Totalpoäng: 66 Totalfel: 4 Totaltid: 08:27,57
    Startnr: 18
    Förare: Kristina Westberg
    Hund: Svassas Easy Peasy
    Ras: Bearded collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,97
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:13,60
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 16
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 13
    Eva Nordh & Stormo Backans Cenny
    Totalpoäng: 52.5 Totalfel: 2 Totaltid: 10:30,00
    Startnr: 1
    Förare: Eva Nordh
    Hund: Stormo Backans Cenny
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 14
    Agneta Kojan Wedin & Ixo
    Totalpoäng: 46.5 Totalfel: 3 Totaltid: 09:16,57
    Startnr: 16
    Förare: Agneta Kojan Wedin
    Hund: Enando’s Jolly Jazz
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,57
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 1
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 15
    ANETTE HOFLIN & MIRA
    Totalpoäng: 37.5 Totalfel: 2 Totaltid: 09:23,56
    Startnr: 5
    Förare: ANETTE HOFLIN
    Hund: MIRA
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,56
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 16
    Kristina Aronsson & ABBE
    Totalpoäng: 34 Totalfel: 4 Totaltid: 09:27,19
    Startnr: 11
    Förare: Kristina Aronsson
    Hund: Everics Albin
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,19
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 17
    Eleanor Dahlberg & Yadi
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 09:58,03
    Startnr: 20
    Förare: Eleanor Dahlberg
    Hund: Antonella von Axima
    Ras: Belgisk vallhund/ Tervueren
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,03
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 18
    Marie Nilsson & Ell
    Totalpoäng: 14 Totalfel: 6 Totaltid: 10:30,00
    Startnr: 10
    Förare: Marie Nilsson
    Hund: Vindarnas Ellies
    Ras: Schapendoes
    Behållare:
    Poäng: 14
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00