TSM 2018-02-10 Karlstad

Arrangör: Karlstad Brukshundklubb
Anordnare: Karlstad Brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Marie Bankhed

  • Placering: 1
    Ulla Stranz & Civa
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:39,10
    Startnr: 4
    Förare: Ulla Stranz
    Hund: Evallens Black & Tan Civa
    Ras: Australian Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,78
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,38
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,59
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,35
  • Placering: 2
    Karin Jardelid & Amira
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:46,88
    Startnr: 10
    Förare: Karin Jardelid
    Hund: Hermione
    Ras: Flatcoated Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,22
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,19
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,53
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,94
  • Placering: 3
    Eva Hallén & Zorba
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:04,66
    Startnr: 1
    Förare: Eva Hallén
    Hund: Hedda
    Ras: Flatcoated Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,93
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,69
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,91
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,13
  • Placering: 4
    Christina Wåhlin & Tira
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:29,35
    Startnr: 15
    Förare: Christina Wåhlin
    Hund: Busligans Tiramisu
    Ras: Australian Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,72
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,66
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,28
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,69
    SSE
  • Placering: 5
    Helene Jennvik & Mysan
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:40,75
    Startnr: 3
    Förare: Helene Jennvik
    Hund: Wozilla's Glowing Ray Of Light
    Ras: Shetland Sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,25
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,19
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,78
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,53
  • Placering: 6
    Maud Alm & Theo
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:08,68
    Startnr: 7
    Förare: Maud Alm
    Hund: Kyang's Cag-Tse
    Ras: Tibetansk Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,56
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,53
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,03
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:54,56
  • Placering: 7
    Ingela Karlsson & Millie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 02:52,72
    Startnr: 2
    Förare: Ingela Karlsson
    Hund: Lessieanne's Hope
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,13
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,68
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,91
  • Placering: 8
    Margareta Persson & Zixten
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:00,47
    Startnr: 17
    Förare: Margareta Persson
    Hund: Zonsierraz Flörtiga Zixten
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,25
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,72
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,50
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 9
    AnnaKajsa Gullberg-Dahl & Buster
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:19,32
    Startnr: 18
    Förare: AnnaKajsa Gullberg-Dahl
    Hund: Celunas Max Manus
    Ras: Staffordshire Bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,19
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,34
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:31,79
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 10
    Julia Bodén & Iza/Pipan
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:23,18
    Startnr: 14
    Förare: Julia Bodén
    Hund: Wermlandias Belladonna
    Ras: Welsh Springer Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,91
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,37
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,90
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 11
    Daniel Brattén & Nato
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:38,22
    Startnr: 22
    Förare: Daniel Brattén
    Hund: Nato
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,50
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,09
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:47,63
  • Placering: 12
    Susanne Eriksson & Amber
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 1 Totaltid: 03:56,11
    Startnr: 8
    Förare: Susanne Eriksson
    Hund: Gnällspikens Amber Queen
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,68
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,43
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:18,00
  • Placering: 13
    Christin Hübinette & Qayan
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 1 Totaltid: 04:03,10
    Startnr: 13
    Förare: Christin Hübinette
    Hund: S24366/2009
    Ras: Australian Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:04,88
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:40,87
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,35
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    SSE
  • Placering: 14
    Kerstin Larsson & Ina
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 04:44,82
    Startnr: 24
    Förare: Kerstin Larsson
    Hund: Sandcroft's Ina Golda Of Jari
    Ras: Stabijhoun
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,63
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,19
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 15
    Pernilla Sjöqvist & Skoja
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 05:04,25
    Startnr: 6
    Förare: Pernilla Sjöqvist
    Hund: Alsterbygdens Skoja Of Skoj
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,97
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,28
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 16
    Ingela Marcusson & Joy
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 05:08,44
    Startnr: 5
    Förare: Ingela Marcusson
    Hund: Bright Rivers Ray Of Light
    Ras: Shetland Sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,56
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,88
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 17
    Annette Markeröd Carlsson & Lyra
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 05:48,34
    Startnr: 9
    Förare: Annette Markeröd Carlsson
    Hund: Hurrelvingens Gomeisa Af Stierne
    Ras: Dansk-Svensk Gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,22
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,12
  • Placering: 18
    Ulrika Erhardsson & Simba
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 06:02,55
    Startnr: 19
    Förare: Ulrika Erhardsson
    Hund: Freckles Royal Oak
    Ras: Welsh Springer Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,68
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:26,87
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 19
    Anita Slogmans & Smokie
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 06:20,63
    Startnr: 21
    Förare: Anita Slogmans
    Hund: Skjervtorpet's Concurrente Corleone
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,53
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:28,10
  • Placering: 20
    Kristina Westerlind & Dagny
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 06:33,13
    Startnr: 20
    Förare: Kristina Westerlind
    Hund: Siripiri Vilja
    Ras: Chihuahua, Korthårig
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,03
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:48,10
  • Placering: 21
    Jana Himmel & Atengaflu's Abrakada-Bra
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 1 Totaltid: 06:53,03
    Startnr: 16
    Förare: Jana Himmel
    Hund: Atengaflu's Abrakada-Bra
    Ras: Berger Picard
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:29,28
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,75
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 22
    Yvette Marmon & Elsa
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:51,63
    Startnr: 25
    Förare: Yvette Marmon
    Hund: Elsa
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:17,85
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,78
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 23
    Helén Bergman & Frasse
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 0 Totaltid: 06:52,22
    Startnr: 11
    Förare: Helén Bergman
    Hund: Frasse
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,22
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 24
    Ulrika Carlsson & Arvo
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 0 Totaltid: 07:41,31
    Startnr: 23
    Förare: Ulrika Carlsson
    Hund: Valkohampaan Arvotavara
    Ras: Belgisk Vallhund/ Groenendael
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:41,31
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 25
    Desi Kilström & Pm Quality's Shine Of Blue Ground
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 1 Totaltid: 06:40,31
    Startnr: 12
    Förare: Desi Kilström
    Hund: Pm Quality's Shine Of Blue Ground
    Ras: Shetland Sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:40,31
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00