TSM 2018-03-18 Gnesta

Arrangör: Gnesta-Trosa Brukshundklubb
Anordnare: Gnesta-Trosa Brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Maria Gabrielsson Domare 2: Pernilla Rask

  • Placering: 1
    Karin Carlberg Ernflo & Lusta
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 08:30,21
    Startnr: 22
    Förare: Karin Carlberg Ernflo
    Hund: Grålötens Linje Lusta
    Ras: Västgötaspets
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:32,40
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:57,81
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 2
    Maria Holm & Ezter
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 0 Totaltid: 07:48,87
    Startnr: 1
    Förare: Maria Holm
    Hund: Torneryds Ezter
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,97
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:34,90
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 3
    Kristina Strömberg & Bessie
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 2 Totaltid: 07:12,35
    Startnr: 13
    Förare: kristina strömberg
    Hund: Bessie
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,53
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 01:36,91
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 01:43,91
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 4
    Hans Dahlberg & Tussbergets Emil
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 07:44,38
    Startnr: 18
    Förare: Hans Dahlberg
    Hund: Tussbergets Emil
    Ras: Perro de Aqua Espanol
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,66
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:41,72
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 5
    Helena Eriksson & Vilma
    Totalpoäng: 45 Totalfel: 0 Totaltid: 08:25,19
    Startnr: 21
    Förare: Helena Eriksson
    Hund: Twinkle out and out
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,19
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 6
    Mia Avourin Danielson & Myrra
    Totalpoäng: 45 Totalfel: 1 Totaltid: 07:28,31
    Startnr: 16
    Förare: Mia Avourin Danielson
    Hund: Blackneck's A'Myrra
    Ras: Malinois
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,31
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 7
    Elisabeth Edlund & Gillan
    Totalpoäng: 45 Totalfel: 1 Totaltid: 08:48,00
    Startnr: 20
    Förare: Elisabeth Edlund
    Hund: Zathungens Gillan
    Ras: Australian kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:48,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 8
    Anette Hagman & Pixy
    Totalpoäng: 45 Totalfel: 2 Totaltid: 09:00,00
    Startnr: 6
    Förare: Anette Hagman
    Hund: Aussie Gården's Pixy Like Eyebright
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 9
    catrin englund & Elda
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 0 Totaltid: 06:00,00
    Startnr: 2
    Förare: Catrin Englund
    Hund: Krokasmedens Elda
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 00:00,00
  • Placering: 10
    Eva Holmgren & Filippa
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 0 Totaltid: 08:24,68
    Startnr: 7
    Förare: Eva Holmgren
    Hund: FM Filipina
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 01:35,09
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 01:49,59
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 11
    Linnea Eklund & Janis
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 0 Totaltid: 08:54,94
    Startnr: 12
    Förare: Linnea Eklund
    Hund: Janis
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 01:54,94
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 12
    Ullis & Nemo
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 2 Totaltid: 08:54,50
    Startnr: 14
    Förare: Ulrika Forsius
    Hund: Lundens Bellagotto Twilight
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 01:54,50
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 13
    Emma Hammar & Yxa
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 3 Totaltid: 09:00,00
    Startnr: 9
    Förare: Emma Hammar
    Hund: Agdalavallarnas Yxa
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 14
    Lotta Bauer & Harry
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 4 Totaltid: 07:58,00
    Startnr: 8
    Förare: Lotta Bauer
    Hund: ACT’s For Mission Andy (Harry)
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,00
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 15
    Frida Martinsson & Saga
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 5 Totaltid: 09:00,00
    Startnr: 10
    Förare: Frida Martinsson
    Hund: Saga
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 16
    Catharina Steen & Quincie
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 6 Totaltid: 09:00,00
    Startnr: 23
    Förare: Catharina Steen
    Hund: Revalill´s Let´s Go Quincie
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 17
    Göran Alvarsson & Dixie
    Totalpoäng: 30 Totalfel: 2 Totaltid: 09:00,00
    Startnr: 15
    Förare: Göran Alvarsson
    Hund: Atengaflus Dixie-Äbwi
    Ras: Berger picard
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 17
    Ulrika Carlsson & Arvo
    Totalpoäng: 30 Totalfel: 2 Totaltid: 09:00,00
    Startnr: 19
    Förare: Ulrika Carlsson
    Hund: Valkohampaan Arvotavara
    Ras: Groenendael
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 19
    Katarina Larsson & Ebbot
    Totalpoäng: 30 Totalfel: 4 Totaltid: 08:48,25
    Startnr: 4
    Förare: Katarina Larsson
    Hund: Ebbot
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 01:48,25
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 20
    Anna Lindberg & Elsa
    Totalpoäng: 30 Totalfel: 4 Totaltid: 08:51,28
    Startnr: 3
    Förare: Anna Lindberg
    Hund: Brantastigs Atena
    Ras: Collie, långhår
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 01:51,28
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 21
    Irene Tostar & Koffi
    Totalpoäng: 30 Totalfel: 5 Totaltid: 09:00,00
    Startnr: 25
    Förare: Irene Tostar
    Hund: Ryegate´s Wishful Sinful
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 22
    Francine Skoglund & Cookie
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 09:00,00
    Startnr: 5
    Förare: Francine Skoglund
    Hund: Redspot’s Clara Cookie Dough
    Ras: Welsh springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 23
    Elin Rosén & Nova
    Totalpoäng: 20 Totalfel: 0 Totaltid: 09:00,00
    Startnr: 11
    Förare: Elin Rosén
    Hund: Nova
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 24
    Petra Lövgren & Alice
    Totalpoäng: 20 Totalfel: 4 Totaltid: 09:00,00
    Startnr: 24
    Förare: Petra Lövgren
    Hund: Lisslindas Elvira Madigan
    Ras: labrador
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 25
    Anna Sjöstedt & Čahki
    Totalpoäng: 10 Totalfel: 8 Totaltid: 09:00,00
    Startnr: 17
    Förare: Anna Sjöstedt
    Hund: Gleska Fair Enough
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00