TSM 2019-05-11 Gällivare

Arrangör: Malmen Brukshundklubb
Anordnare: BHK Malmen

Totalresultat för TSM NW3

Domare 1: Per-arne Bergström

  • Placering: 1
    Susanne Lindberg & Hagel
    Totalpoäng: 93 Totalfel: 0 Totaltid: 14:23,78
    Startnr: 1
    Förare: Susanne Lindberg
    Hund: Burviks Bert
    Ras: Korthårig vorsteh
    Behållare:
    Poäng: 18
    Fel: 0
    Tid: 01:35,72
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 05:08,44
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:44,31
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:55,31
  • Placering: 2
    Anna Köhler & Freja
    Totalpoäng: 87 Totalfel: 3 Totaltid: 16:25,90
    Startnr: 4
    Förare: Anna Köhler
    Hund: Freja
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 18
    Fel: 0
    Tid: 01:41,65
    Inomhus:
    Poäng: 24
    Fel: 1
    Tid: 07:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:44,25
    Utomhus:
    Poäng: 20
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 3
    Ulrika Falk Wallberg & Frozt
    Totalpoäng: 86 Totalfel: 0 Totaltid: 11:37,35
    Startnr: 3
    Förare: Ulrika Falk Wallberg
    Hund: Ahtfan&Inugamis X'Ing Frazze
    Ras: American hairless terrier coated
    Behållare:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 01:29,09
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:51,25
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:38,47
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:38,54
  • Placering: 4
    Hanna Sundwall & Gilla
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 1 Totaltid: 14:32,25
    Startnr: 6
    Förare: Hanna Sundwall
    Hund: Mixalex Gilla
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:46,25
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 05:01,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 03:45,10
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:59,90
  • Placering: 5
    Maria Forsberg & Ökke
    Totalpoäng: 78 Totalfel: 0 Totaltid: 12:59,29
    Startnr: 8
    Förare: Maria Forsberg
    Hund: Jebas öcke
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 18
    Fel: 0
    Tid: 01:14,68
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 04:22,90
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:40,78
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:40,93
  • Placering: 6
    Christina Kvarnström & Kalla
    Totalpoäng: 78 Totalfel: 0 Totaltid: 16:26,65
    Startnr: 7
    Förare: Christina Kvarnström
    Hund: Leagårdens Red and Tan Kalla
    Ras: Australian Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 18
    Fel: 0
    Tid: 01:46,65
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 06:55,91
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:51,72
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:52,37
  • Placering: 7
    Erica Svanered & Kompis
    Totalpoäng: 73 Totalfel: 2 Totaltid: 14:07,26
    Startnr: 2
    Förare: Erica Svanered
    Hund: Lövhyddans Kompis
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 18
    Fel: 0
    Tid: 01:38,41
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 04:38,06
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:50,79
    Utomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 8
    Tony Krigh & Jonky
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 8 Totaltid: 15:51,62
    Startnr: 5
    Förare: Tony Krigh
    Hund: Försvarsmaktens Jonky IV
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 18
    Fel: 0
    Tid: 01:00,87
    Inomhus:
    Poäng: 2
    Fel: 5
    Tid: 07:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:50,75
    Utomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 3
    Tid: 04:00,00