Skärgårdsnosen TSM 2019-07-14 Söderköping

Arrangör: Söderköpings Brukshundklubb
Anordnare: Söderköpings BK

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Sara Lahti Domare 2: Birgitta Sondell

  • Placering: 1
    Johanna Gudmunds & Ralf
    Totalpoäng: 82 Totalfel: 0 Totaltid: 08:51,00
    Startnr: 20
    Förare: Johanna Gudmunds
    Hund: Winning Line´s Casino Royale
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,03
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:02,97
    Utomhus:
    Poäng: 20
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 2
    Ingrid Andersson & Charlie
    Totalpoäng: 80 Totalfel: 0 Totaltid: 07:52,04
    Startnr: 35
    Förare: Ingrid Andersson
    Hund: Graceline's Morandina
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,26
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:18,19
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,59
    Utomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 3
    Linda Petersson & Holger
    Totalpoäng: 80 Totalfel: 1 Totaltid: 11:38,48
    Startnr: 5
    Förare: Linda Petersson
    Hund: Blue Aylas Holger Hagel
    Ras: Fransk bulldogg
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:39,51
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:33,56
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:55,41
    Utomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 4
    Amanda Rickardsson & Fabbe
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 09:33,01
    Startnr: 23
    Förare: Amanda Rickardsson
    Hund: Fabien z Letinské kovárny
    Ras: Chodsky pes
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,77
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,53
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:54,71
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 5
    Irene Tostar & Koffi
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 09:42,72
    Startnr: 22
    Förare: Irene Tostar
    Hund: Ryegate's Wishful Sinful
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:44,15
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:58,38
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,19
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 6
    Eileen ingulfsson & Pearl
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 07:30,21
    Startnr: 24
    Förare: Eileen ingulfsson
    Hund: Westerner Fan-C-Pearl
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,17
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:48,00
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,04
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 7
    Catharina Hjärtström & Felix
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 08:12,76
    Startnr: 34
    Förare: Catharina Hjärtström
    Hund: Färingehusets Isidor
    Ras: Dvärgpudel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,88
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:52,19
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,69
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 8
    Lotta Bauer & Harry
    Totalpoäng: 70 Totalfel: 0 Totaltid: 09:44,85
    Startnr: 31
    Förare: Lotta Bauer
    Hund: Act's For Mission Andy
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,85
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:45,00
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:27,00
    Utomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 9
    Åsa Tiderman & Nellie
    Totalpoäng: 65 Totalfel: 0 Totaltid: 09:14,26
    Startnr: 36
    Förare: Åsa Tiderman
    Hund: Anella Rosa white
    Ras: Chodský pes
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,11
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:45,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,15
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 10
    Hans Nilsson & Nemo
    Totalpoäng: 65 Totalfel: 0 Totaltid: 09:17,89
    Startnr: 6
    Förare: Hans Nilsson
    Hund: Springer Nova's Nemo of DeYe
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,26
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:42,38
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:41,25
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 11
    Mia Avourin Danielson & Myrra
    Totalpoäng: 65 Totalfel: 0 Totaltid: 12:23,32
    Startnr: 33
    Förare: Mia Avourin Danielson
    Hund: Blackneck's A'Myrra
    Ras: Belgisk Vallhund/Malinois
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,01
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:45,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:56,31
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 12
    Annelie Frejås & Simba
    Totalpoäng: 63 Totalfel: 4 Totaltid: 09:14,07
    Startnr: 9
    Förare: Annelie Frejås
    Hund: Gruvfruns Kalle Theodor
    Ras: Dansk-Svensk Gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:35,44
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,63
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 13
    Madeleine Björnskiöld & Blue Lagoon Kiwi
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 0 Totaltid: 10:55,69
    Startnr: 16
    Förare: Madeleine Björnskiöld
    Hund: Blue Lagoon Kiwi
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:39,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:45,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:01,69
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 14
    Catharina Steen & Troja
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 2 Totaltid: 12:15,34
    Startnr: 1
    Förare: Catharina Steen
    Hund: Blacknecks B'ästa
    Ras: Malinois
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,41
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:45,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:23,93
  • Placering: 15
    Maria Hedin & Franz
    Totalpoäng: 55 Totalfel: 1 Totaltid: 11:50,19
    Startnr: 28
    Förare: Maria Hedin
    Hund: Franz
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:26,22
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:53,97
    Utomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 1
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 16
    Francine Skoglund & Cookie
    Totalpoäng: 53 Totalfel: 2 Totaltid: 12:40,06
    Startnr: 32
    Förare: Francine Skoglund
    Hund: Redspot's Clara Cookie Dough
    Ras: Welsh Springer Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:10,06
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 17
    Helena Zimdahl & Essi
    Totalpoäng: 52 Totalfel: 4 Totaltid: 13:10,90
    Startnr: 26
    Förare: Helena Zimdahl
    Hund: Tonedo's By My Side Essi
    Ras: Bordercollie
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:45,00
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:55,90
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 18
    Margareta Lönn & Lisa
    Totalpoäng: 52 Totalfel: 5 Totaltid: 11:17,43
    Startnr: 25
    Förare: Margareta Lönn
    Hund: Jäderöns Irish Mist
    Ras: Engelsk springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:45,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:02,43
    Utomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 19
    Yvonne Kekkonen & Kellie
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 1 Totaltid: 09:26,18
    Startnr: 30
    Förare: Yvonne Kekkonen
    Hund: Grålötens Kellie Kanel Knäcke
    Ras: Västgötaspets
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,15
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:45,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:31,03
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 20
    Linda Laikre & Eldor
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 09:29,19
    Startnr: 10
    Förare: Linda Laikre
    Hund: Elskade Eldor
    Ras: Dansk-svensk gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,97
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:45,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:41,22
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 21
    Gunilla Karlsson & Ture
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 10:40,99
    Startnr: 13
    Förare: Gunilla Karlsson
    Hund: Astelita's Sea-Borne Pirat
    Ras: Dvärgpudel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,37
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:45,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:17,62
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 22
    Britt Nylund & Nalle
    Totalpoäng: 48 Totalfel: 3 Totaltid: 10:55,59
    Startnr: 12
    Förare: Britt Nylund
    Hund: Nalle
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:45,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:42,28
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:28,31
  • Placering: 23
    Jan Köbin & Kurbitz Abba Fernando
    Totalpoäng: 47 Totalfel: 4 Totaltid: 12:00,41
    Startnr: 17
    Förare: Jan Köbin
    Hund: Kurbitz Abba Fernando
    Ras: Portugisisk Vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:45,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:45,41
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 24
    Malin Åkerblom & Saxi
    Totalpoäng: 47 Totalfel: 5 Totaltid: 11:33,88
    Startnr: 2
    Förare: Malin Åkerblom
    Hund: Tussbergets Vers
    Ras: Perro de agua espanol
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:45,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:18,88
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 25
    Peter Borglund & Sammie
    Totalpoäng: 47 Totalfel: 6 Totaltid: 11:20,31
    Startnr: 8
    Förare: Peter Borglund
    Hund: Magic Storm:s Signor Sammie
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 3
    Tid: 03:45,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:05,31
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 26
    Elisabeth Frank & Dixon
    Totalpoäng: 43 Totalfel: 2 Totaltid: 12:00,19
    Startnr: 3
    Förare: Elisabeth Frank
    Hund: Mariesens Dixon
    Ras: Riesenschnautzer
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:45,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:45,19
    Utomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 27
    Inger Sjöstrand & Milou
    Totalpoäng: 42 Totalfel: 5 Totaltid: 10:52,43
    Startnr: 14
    Förare: Inger Sjöstrand
    Hund: Milou
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:45,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,43
    Utomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 28
    Eva Bergenhill & Neil
    Totalpoäng: 40 Totalfel: 0 Totaltid: 12:27,22
    Startnr: 15
    Förare: Eva Bergenhill
    Hund: Geltman's The Eagle Has Landed
    Ras: Welsh springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:45,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:12,22
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 29
    Lisbet Karlsson & Zingo
    Totalpoäng: 40 Totalfel: 2 Totaltid: 11:54,11
    Startnr: 29
    Förare: Lisbet Karlsson
    Hund: Lagottessa Cardelino
    Ras: Lagotto romangolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,11
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:45,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 30
    Gunnel Lundström & Örjan
    Totalpoäng: 40 Totalfel: 3 Totaltid: 12:28,12
    Startnr: 19
    Förare: Gunnel Lundström
    Hund: Dogtrix Drambuie
    Ras: Chihuahua Korthår
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:45,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 03:13,12
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 31
    Karin Köbin & Moltas
    Totalpoäng: 37 Totalfel: 3 Totaltid: 11:18,78
    Startnr: 18
    Förare: Karin Köbin
    Hund: Kurbitz Beatles-Sgt Pepper´s
    Ras: Portugisisk Vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:45,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:03,78
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 32
    marie olsson & lacie
    Totalpoäng: 32 Totalfel: 4 Totaltid: 13:15,00
    Startnr: 11
    Förare: marie olsson
    Hund: crestlines lacie
    Ras: schäfer
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:45,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 33
    Ann Samsioe & Selma
    Totalpoäng: 28 Totalfel: 4 Totaltid: 13:15,00
    Startnr: 27
    Förare: Ann Samsioe
    Hund: Radiant Star's Affectionate Aime'e
    Ras: Leonberger
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:45,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 34
    Susanne Caldemar & Ella
    Totalpoäng: 18 Totalfel: 8 Totaltid: 13:15,00
    Startnr: 4
    Förare: Susanne Caldemar
    Hund: Ducktollers Stracciatella McSpike
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:45,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 35
    Ann Loorents & Mille
    Totalpoäng: 17 Totalfel: 5 Totaltid: 13:15,00
    Startnr: 7
    Förare: Ann Loorents
    Hund: Milsean
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:45,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 36
    Gunilla Falck & Skogsbygdens Åctavia Snöflinga
    Totalpoäng: 15 Totalfel: 4 Totaltid: 09:15,00
    Startnr: 21
    Förare: Gunilla Falck
    Hund: Skogsbygdens Åctavia Snöflinga
    Ras: Västgötaspets
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:45,00
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 00:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00