Höstjakten TSM 2020-09-13 Luleå

Arrangör: Luleå Brukshundklubb
Anordnare: Luleå Brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Maria Andersson

  • Placering: 1
    Frida Hedström & Biggan
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:08,98
    Startnr: 1
    Förare: Frida Hedström
    Hund: Matheriz Collecting Coins
    Ras: Staffordshire bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,65
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,62
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,28
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,43
  • Placering: 2
    Anna-Maria Nilsson & Vimsa
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:00,17
    Startnr: 21
    Förare: Anna-Maria Nilsson
    Hund: Vimsa
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,22
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:59,74
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,22
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,99
  • Placering: 3
    Malin Landström & Bella
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:15,15
    Startnr: 11
    Förare: Malin Landström
    Hund: Prodigious Primo Arancione
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,03
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,18
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,50
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:05,44
  • Placering: 4
    Patrik Donner & Mezzi
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:26,83
    Startnr: 19
    Förare: Patrik Donner
    Hund: Mezzi
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,37
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,24
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:33,37
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,85
  • Placering: 5
    Elisabeth F Pekkari & Juni
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 06:10,94
    Startnr: 20
    Förare: Elisabeth F Pekkari
    Hund: Misstrands Nessie
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,84
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,32
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:45,78
  • Placering: 6
    Åsa Lindqvist & Zero
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:56,95
    Startnr: 24
    Förare: Åsa Lindqvist
    Hund: Prodigious Quarto Hey Brother
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,62
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,68
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,65
  • Placering: 7
    Elin Ganelius & Räkan
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:27,92
    Startnr: 13
    Förare: Elin Ganelius
    Hund: Matheriz Keep Kissing
    Ras: Staffordshire bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,16
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,98
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,78
  • Placering: 8
    Anna Lakso & Vanja
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:33,63
    Startnr: 18
    Förare: Anna Lakso
    Hund: Snövallen´s Vanja
    Ras: Pumi
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,03
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,78
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,82
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 9
    Anette Söderlund & Zelda
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:55,64
    Startnr: 4
    Förare: Anette Söderlund
    Hund: Lanegotte´s Zelda
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,61
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,31
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,72
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 10
    Yvonne Sundberg & Pablo
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:23,49
    Startnr: 16
    Förare: Yvonne Sundberg
    Hund: Vaimoana Ersmark
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,34
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:42,69
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,46
  • Placering: 11
    Ann-Britt Strömberg & Ilja
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:24,57
    Startnr: 10
    Förare: Ann-Britt Strömberg
    Hund: GOLD OF RUSSIA S KRAINEGO SEVERA
    Ras: Bostonterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,60
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,56
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:34,41
  • Placering: 12
    Ulrica Ahlsén & Zantac
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:28,67
    Startnr: 3
    Förare: Ulrica Ahlsén
    Hund: Kråkeslottets Metallica
    Ras: Shetland Sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,06
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,88
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,73
  • Placering: 13
    Tomas Sundberg & Woody
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 06:07,21
    Startnr: 23
    Förare: Tomas Sundberg
    Hund: Rubywood Woody Woodpecker
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,02
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:28,94
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:19,25
  • Placering: 14
    Helen Persson & Freya
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 04:23,57
    Startnr: 15
    Förare: Helen Persson
    Hund: Quai's Freya
    Ras: Jack russell terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,52
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:57,83
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,22
  • Placering: 15
    Evelina Fager Tuvebäck & Zeb
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 04:49,30
    Startnr: 9
    Förare: Evelina Fager Tuvebäck
    Hund: Zeb
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,02
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,28
  • Placering: 16
    Anna Gideon & Maya
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 04:55,79
    Startnr: 12
    Förare: Anna Gideon
    Hund: Request Lovely Chanel
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,61
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,18
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 17
    Erica Berglund & Lyxa
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 06:24,71
    Startnr: 22
    Förare: Erica Berglund
    Hund: Aztarletgirl
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,65
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,06
  • Placering: 18
    Linnéa Thyni & Scout
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 07:13,08
    Startnr: 7
    Förare: Linnéa Thyni
    Hund: Red Ocean's Hiawatha de Simsåån
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,82
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,26
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 19
    Wenche Huber & Arrow
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:17,51
    Startnr: 14
    Förare: Wenche Huber
    Hund: Norrglimtens Accurate Arrow
    Ras: Chodsky Pes
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,30
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,21
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 20
    Jeanette Enryd & Kajsa
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:33,84
    Startnr: 25
    Förare: Jeanette Enryd
    Hund: Request Shaded Breeze
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,52
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,32
  • Placering: 21
    Erkki Haarala & Svea
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:42,87
    Startnr: 2
    Förare: Erkki Haarala
    Hund: Lagoroma The Power Of Joy
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,03
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,84
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 22
    Hanna Lundmark & Disa
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 06:31,48
    Startnr: 6
    Förare: Hanna Lundmark
    Hund: Riverside Lawless Lavender Pearl
    Ras: Collie, långhårig
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,75
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,73
  • Placering: 23
    Linnéa Drugge & Ämper
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 07:43,92
    Startnr: 5
    Förare: Linnéa Drugge
    Hund: Coworkers Get Me Started
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,92
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 24
    Jan Nyberg & Asti
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 06:17,58
    Startnr: 17
    Förare: Jan Nyberg
    Hund: Prodigious Trezo Kenzo
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,58
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 25
    Gudrun Sandberg & Tabbe
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 9 Totaltid: 09:00,00
    Startnr: 8
    Förare: Gudrun Sandberg
    Hund: Kamas Tabasco
    Ras: Nederlandse kooikerhondje
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00