HöstNosen TSM 2020-09-19 Kramfors

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Nose Work Norr

Totalresultat för TSM NW3

Domare 1: Ulf Peterzon

  • Placering: 1
    Michaela Andreasson & Loke
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 14:54,71
    Startnr: 2
    Förare: Michaela Andreasson
    Hund: Jämtesjöns Loke av Ella
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,57
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 05:23,36
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:21,75
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 04:45,03
  • Placering: 2
    Agneta Cottin & Isis
    Totalpoäng: 94 Totalfel: 0 Totaltid: 14:58,50
    Startnr: 7
    Förare: Agneta Cottin
    Hund: Mironik's Isis
    Ras: Collie, korthårig
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,34
    Inomhus:
    Poäng: 19
    Fel: 0
    Tid: 06:25,09
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:15,60
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 04:52,47
  • Placering: 3
    Anna Lundberg & Charlie
    Totalpoäng: 91 Totalfel: 0 Totaltid: 16:27,83
    Startnr: 6
    Förare: Anna Lundberg
    Hund: Flathams kalln konn knall jena
    Ras: Flat coated retriever
    Behållare:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 01:41,82
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 06:14,71
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:46,09
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 04:45,21
  • Placering: 4
    Tony Krigh & Jonky
    Totalpoäng: 91 Totalfel: 1 Totaltid: 14:46,34
    Startnr: 1
    Förare: Tony Krigh
    Hund: Försvarsmaktens Jonky IV
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 01:40,43
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 06:24,85
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:50,97
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 04:50,09
  • Placering: 5
    Camilla Dahlberg & Bolero
    Totalpoäng: 86 Totalfel: 0 Totaltid: 14:30,09
    Startnr: 5
    Förare: Camilla Dahlberg
    Hund: Turbulens Bolero
    Ras: Belgisk vallhund/Tervueren
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:31,25
    Inomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 06:07,34
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:06,47
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 04:45,03
  • Placering: 6
    Ulrika Falk Wallberg & Frozt
    Totalpoäng: 83 Totalfel: 2 Totaltid: 16:02,37
    Startnr: 11
    Förare: Ulrika Falk Wallberg
    Hund: Ahtfan&Inugamis X'Ing Frazze
    Ras: American hairless terrier coated
    Behållare:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 01:25,97
    Inomhus:
    Poäng: 24
    Fel: 2
    Tid: 06:30,00
    Fordon:
    Poäng: 18
    Fel: 0
    Tid: 03:09,65
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 04:56,75
  • Placering: 7
    Lotta Castell & Yippo
    Totalpoäng: 79 Totalfel: 0 Totaltid: 16:58,07
    Startnr: 4
    Förare: Lotta Castell
    Hund: Stjärnglimtens Yazz
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 01:49,93
    Inomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 06:24,88
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:47,79
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 04:55,47
  • Placering: 8
    Hans Nilsson & Nemo
    Totalpoäng: 77 Totalfel: 2 Totaltid: 15:09,25
    Startnr: 12
    Förare: Hans Nilsson
    Hund: Springer Nova's Nemo of DeYe
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriver
    Behållare:
    Poäng: 8
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 19
    Fel: 0
    Tid: 06:14,75
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:10,38
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 04:44,12
  • Placering: 9
    Madeleine Ulin & Agge
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 0 Totaltid: 16:34,35
    Startnr: 9
    Förare: Madeleine Ulin
    Hund: Bling'z Agate
    Ras: Whippet
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,94
    Inomhus:
    Poäng: 19
    Fel: 0
    Tid: 06:19,29
    Fordon:
    Poäng: 18
    Fel: 0
    Tid: 03:54,12
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 05:00,00
  • Placering: 10
    Mikael Nyhlen & Polly
    Totalpoäng: 46 Totalfel: 2 Totaltid: 16:30,37
    Startnr: 3
    Förare: Mikael Nyhlen
    Hund: Fungo Juliet
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 01:47,37
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 2
    Tid: 06:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:13,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 05:00,00
  • Placering: 11
    Julia Helmersson & Leo
    Totalpoäng: 41 Totalfel: 4 Totaltid: 14:57,28
    Startnr: 10
    Förare: Julia Helmersson
    Hund: Gluntens Leopold
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 01:22,56
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 04:34,72
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 05:00,00