TSM 2017-10-08 Håverud

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Nose Work Dalsland/Mawongsa Trading HB

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Marie Fogelqvist Domare 2: Mats Hedlund

  • Placering: 1
    Wenche Jacobsen & Trix
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 00:59,13
    Startnr: 29
    Förare: Wenche Jacobsen
    Hund: Qulingens Första Trix
    Ras: Riesenschnauzer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,41
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,89
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,71
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,12
    SSE
  • Placering: 2
    Sussie & Rocky
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:16,32
    Startnr: 56
    Förare: Susanne Anderson
    Hund: Kings &Queens's Laughing Too Loud
    Ras: staffordshire bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,46
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,28
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,21
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,37
  • Placering: 3
    Britt-Inger Strelitsky & Chess Player Daisy Hill
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:25,95
    Startnr: 7
    Förare: Britt-Inger Strelitsky
    Hund: Chess Player Daisy Hill
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,07
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,32
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,56
    SSE
  • Placering: 4
    Annelie Johansson & Brisa
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:37,73
    Startnr: 27
    Förare: Annelie Johansson
    Hund: Jassa Dalens Briljant
    Ras: Tollare
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,56
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:04,68
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,94
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,55
  • Placering: 5
    Kajsa Eriksson & Jonna
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:58,84
    Startnr: 46
    Förare: Kajsa Eriksson
    Hund: Tanspots Jet Streams Jonna-Jet Set
    Ras: Lancashire heeler
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,69
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,78
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,59
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,78
  • Placering: 6
    Erika Ljungberg & Thabbie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:17,02
    Startnr: 13
    Förare: Erika Ljungberg
    Hund: Hayawani Thabela Azima
    Ras: Rhodesian Ridgeback
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,68
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,65
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,69
    SSE
  • Placering: 7
    Jonna Nyström & Heros Belize
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:53,16
    Startnr: 45
    Förare: Jonna Nyström
    Hund: Heros Belize
    Ras: Boxer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,03
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,47
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:26,44
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,22
  • Placering: 8
    Elisabeth Ekland & Asta
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:02,36
    Startnr: 11
    Förare: Elisabeth Ekland
    Hund: Blixtra Belladonna
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,41
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,08
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,31
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:45,56
  • Placering: 9
    Eva-Marie Thunberg & Ahtfan´s Proud Gemma
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:28,95
    Startnr: 16
    Förare: Eva-Marie Thunberg
    Hund: Ahtfan´s Proud Gemma
    Ras: American Hairless Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:27,56
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,40
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,69
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,30
    SSE
  • Placering: 10
    Marie Nilsson & Ella
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:29,53
    Startnr: 2
    Förare: Marie Nilsson
    Hund: Stately Star Sunny Rays
    Ras: Cavalier king charles spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,78
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,60
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,50
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,65
  • Placering: 11
    Kerstin Lindh & Smilla
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:36,28
    Startnr: 1
    Förare: Kerstin Lindh
    Hund: Temper Akacia
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,12
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,78
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,03
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,35
  • Placering: 12
    Carina Berglund & Cola
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:42,39
    Startnr: 51
    Förare: Carina Berglund
    Hund: Cola
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,28
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,84
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,31
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,96
    SSE
  • Placering: 13
    Christina Edlund Svensson & Malva
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:44,98
    Startnr: 17
    Förare: Christina Edlund Svensson
    Hund: Anchilique's Little Lady
    Ras: Shetland Sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,77
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,19
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,46
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:28,56
  • Placering: 14
    Åsa Stavered & Vissla
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:13,24
    Startnr: 23
    Förare: Åsa Stavered
    Hund: San-Amour
    Ras: Ungersk Vizsla
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,44
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,40
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,15
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:34,25
  • Placering: 15
    Alma Ohlin & Funny
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:16,50
    Startnr: 10
    Förare: Alma Ohlin
    Hund: Funny
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,28
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,88
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:28,03
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:44,31
  • Placering: 16
    Lena Sundsrud & Zorro
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:24,64
    Startnr: 33
    Förare: Lena Sundsrud
    Hund: Bo Jalapeno Av Nangiljala
    Ras: Groenendal
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,53
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,56
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,13
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,42
  • Placering: 17
    Katarina Rusch & Frida
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 03:21,55
    Startnr: 5
    Förare: Katarina Rusch
    Hund: Frida
    Ras: Labrador
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,75
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,39
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:50,03
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:01,38
  • Placering: 18
    Yvonne Olsson & Spot
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 03:59,04
    Startnr: 54
    Förare: Yvonne Olsson
    Hund: Double Barrel´s Double Dotcom
    Ras: Jack Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,44
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,77
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:40,53
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:38,30
  • Placering: 19
    Bodil Södergren & Joylight´s Greatest Love of All
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 05:21,78
    Startnr: 50
    Förare: Bodil Södergren
    Hund: Joylight´s Greatest Love of All
    Ras: Mellan Pudel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,40
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,72
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:22,44
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:18,22
  • Placering: 20
    Anna Lindgren & Fiona
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:08,87
    Startnr: 26
    Förare: Anna Lindgren
    Hund: Fiona
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,90
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,25
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,72
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 21
    Anna Pehrs & Alice
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:15,64
    Startnr: 25
    Förare: Anna Pehrs
    Hund: Blackbound Willow
    Ras: Labrador
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,12
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,09
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,43
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 22
    Ulla Stranz & Civa
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:32,87
    Startnr: 53
    Förare: Ulla Stranz
    Hund: Evallens Black&Tan Civa
    Ras: Australisk Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,62
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,41
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,84
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 23
    Linda Sandell & Zican´s BZ Fresh Oregano
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:38,03
    Startnr: 42
    Förare: Linda Sandell
    Hund: Zican´s BZ Fresh Oregano
    Ras: American Staffordshire Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,56
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,28
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,19
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 24
    Berit Svendsen & Ila
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:09,15
    Startnr: 19
    Förare: Berit Svendsen
    Hund: Falkirks Cute Caol Ila
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,09
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,09
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,97
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 25
    Anna Barnö & Majken
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:28,92
    Startnr: 55
    Förare: Anna Barnö
    Hund: Songbirds Delia
    Ras: Labrador
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,27
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,68
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:32,97
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 26
    Marie Sjöberg & TAZZ
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:58,57
    Startnr: 12
    Förare: Marie Sjöberg
    Hund: Chess Players Tasmanian Pearl
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,47
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,28
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:43,82
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 27
    Freda Thimell & Boba
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:18,72
    Startnr: 49
    Förare: Freda Thimell
    Hund: Kadamo Digging for Gold
    Ras: Rhodesian Ridgeback
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,94
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,31
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,47
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 28
    Eva Lindström & Felix
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:36,19
    Startnr: 52
    Förare: Eva Lindström
    Hund: Chagalls Follow Me
    Ras: Dvärg schnauzer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,50
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,44
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:30,25
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 29
    Linnea Gustavsson & Zita
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:37,51
    Startnr: 38
    Förare: Linnea Gustavsson
    Hund: Zita
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,41
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,68
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,42
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 30
    Madeleine Ehrlin & Leya
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 1 Totaltid: 05:20,65
    Startnr: 32
    Förare: Madeleine Ehrlin
    Hund: Leya
    Ras: Amerikansk Cockerspaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,67
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:33,62
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:57,36
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 31
    Angelica Abrahamsson & Viggo
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:42,18
    Startnr: 31
    Förare: Angelica Abrahamsson
    Hund: Doglefox Utonium
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,56
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,85
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,77
    SSE
  • Placering: 32
    Inger Karlsson & Conrad
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:11,50
    Startnr: 40
    Förare: Inger Karlsson
    Hund: Janing's Devil Curl
    Ras: Curley coated retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,69
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,56
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,25
  • Placering: 33
    Ingela Marcusson & Joy
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:14,99
    Startnr: 44
    Förare: Ingela Marcusson
    Hund: Bright Rivers Ray Of Light
    Ras: Shetland Sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,44
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,56
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:02,99
  • Placering: 34
    Monica Königsson & Alca
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:32,50
    Startnr: 14
    Förare: Monica Königsson
    Hund: Blue Alerts Valencia
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,69
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,09
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,72
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 35
    Helena Nilsson & Brightstaffs Final Firewalker
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:26,01
    Startnr: 30
    Förare: Helena Nilsson
    Hund: Brightstaffs Final Firewalker
    Ras: Staffordshire Bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,70
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,59
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,72
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 36
    Mia Schyberg & Olli
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:28,77
    Startnr: 8
    Förare: Mia Schyberg
    Hund: Blackblossom Lady Olympia
    Ras: Finsk Lapphund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,18
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:01,59
  • Placering: 37
    Jens Ekland & Soul To Soul Eagle Eye Eddie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:30,28
    Startnr: 24
    Förare: Jens Ekland
    Hund: Soul To Soul Eagle Eye Eddie
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,72
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:50,56
  • Placering: 38
    Anna Fronth & Ari-Lahb Nemo av Kamperhaugbamsen
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 03:55,32
    Startnr: 28
    Förare: Anna Fronth
    Hund: Ari-Lahb Nemo av Kamperhaugbamsen
    Ras: Berner Sennenhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,03
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,13
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:25,16
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 39
    Britt Rosén & Hilda
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 04:02,49
    Startnr: 36
    Förare: Britt Rosén
    Hund: Nostryffelns Happy MiDi Lovely
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:21,97
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,52
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 40
    Jesper Moberg & Minnows Deep Sea
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 04:56,76
    Startnr: 48
    Förare: Jesper Moberg
    Hund: Minnows Deep Sea
    Ras: Labrador
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,66
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,63
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:49,47
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 41
    Petra Forss & Sheltoon Crimson Simpson
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 06:55,56
    Startnr: 34
    Förare: Petra Forss
    Hund: Sheltoon Crimson Simpson
    Ras: Miniature american shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,22
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,37
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:27,97
  • Placering: 42
    Ove Gustafsson & Siri
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 4 Totaltid: 05:32,06
    Startnr: 37
    Förare: Ove Gustafsson
    Hund: Smox Christina
    Ras: Irländsk terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,59
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 01:25,94
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,53
  • Placering: 43
    Anette Karlsen & Eventyrskogen's Diva
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 05:53,93
    Startnr: 20
    Förare: Anette Karlsen
    Hund: Eventyrskogen's Diva
    Ras: Dansk Svensk Gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,59
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,34
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 44
    Maud Alm & Theo
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 05:54,10
    Startnr: 21
    Förare: Maud Alm
    Hund: Kyang´s Cag-Tse
    Ras: Tibetansk Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,60
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,50
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 45
    Mari Martinsson & Atilas Önska
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 06:03,03
    Startnr: 18
    Förare: Mari Martinsson
    Hund: Atilas Önska
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,13
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,90
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 46
    Berit Kjelldahl & Fjällvallarens Aska
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 06:04,06
    Startnr: 39
    Förare: Berit Kjelldahl
    Hund: Fjällvallarens Aska
    Ras: Finsk lapphund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,72
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,34
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 47
    Lena Blücher & Morris
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 06:36,74
    Startnr: 15
    Förare: Lena Blücher
    Hund: Saltisgårdens Rockin Robin
    Ras: Jack Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,18
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,56
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 48
    Anette Öhver & Akido
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:31,06
    Startnr: 9
    Förare: Anette Öhver
    Hund: Silverskedens Akido
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,22
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,84
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 49
    Mona Norgren & Hoffetrollet's Boris
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 06:01,81
    Startnr: 6
    Förare: Mona Norgren
    Hund: Hoffetrollet's Boris
    Ras: Hovawart
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,94
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,87
  • Placering: 50
    Ove Lind & Lee
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 06:12,55
    Startnr: 47
    Förare: Ove Lind
    Hund: Rockdove´s Sparkling Life
    Ras: Labrador
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,24
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,31
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 51
    Maurice Leroy & Chankazz Buster
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 07:07,60
    Startnr: 43
    Förare: Maurice Leroy
    Hund: Chankazz Buster
    Ras: Pumi
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,41
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,19
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 52
    Ulrica Maalsnes & Olga
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 07:42,81
    Startnr: 41
    Förare: Ulrica Maalsnes
    Hund: Olga
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,81
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00