Kiruna BHK TSM 2020-09-27 Kiruna

Arrangör: Kiruna Brukshundklubb
Anordnare: Kiruna Brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Per-Arne Bergström

  • Placering: 1
    Wenche Huber & Arrow
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:46,15
    Startnr: 13
    Förare: Wenche Huber
    Hund: Norrglimtens Accurate Arrow
    Ras: Chodsky Pes
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,18
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,94
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,53
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,50
  • Placering: 2
    Elin Ganelius & Räkan
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:08,42
    Startnr: 8
    Förare: Elin Ganelius
    Hund: Matheriz Keep Kissing
    Ras: Staffordshire bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,91
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,60
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,16
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,75
  • Placering: 3
    Elvira Stehn & Luna
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:12,96
    Startnr: 4
    Förare: Elvira Stehn
    Hund: Tjärnhedens Ziva
    Ras: Strävhårig vorsteh
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,47
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,56
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,90
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,03
  • Placering: 4
    Carola Annanperä & Smile
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:43,99
    Startnr: 7
    Förare: Carola Annanperä
    Hund: Swidjans The Smile you Smile
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,81
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,50
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,81
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:39,87
  • Placering: 5
    Malin Lindberg & Aqua
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:47,77
    Startnr: 14
    Förare: Malin Lindberg
    Hund: Nordkalottens Aqua
    Ras: Rottweiler
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,22
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,56
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,28
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,71
  • Placering: 6
    Ann-Britt Strömberg & Ilja
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:19,25
    Startnr: 1
    Förare: Ann-Britt Strömberg
    Hund: GOLD OF RUSSIA S KRAINEGO SEVERA
    Ras: Bostonterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,13
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,87
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:41,66
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,59
  • Placering: 7
    Annika Danielsson Höri & Axa
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:22,06
    Startnr: 2
    Förare: Annika Danielsson Höri
    Hund: Lindjax Qaxa
    Ras: Belgisk vallhund/ malinois
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,34
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,87
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,85
  • Placering: 8
    Eva Nilsson Berg & Jebas Gnista
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:25,53
    Startnr: 12
    Förare: Eva Nilsson Berg
    Hund: Jebas Gnista
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,10
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,72
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,03
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,68
  • Placering: 9
    Inger-Anna Ekepil & Pontuz
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 05:18,73
    Startnr: 6
    Förare: Inger-Anna Ekepil
    Hund: Jebas Exxet
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:01,60
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,31
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,60
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:39,22
  • Placering: 10
    Lenita Lingman & Java
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:02,32
    Startnr: 5
    Förare: Lenita Lingman
    Hund: Anamma Nord Märta-Mallig
    Ras: Briard
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,25
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,32
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,75
  • Placering: 11
    Jeanette Enryd & Kajsa
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:18,94
    Startnr: 10
    Förare: Jeanette Enryd
    Hund: Request Shaded Breeze
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,28
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,06
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,60
  • Placering: 12
    Matilda Strömberg & Vera
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 06:53,03
    Startnr: 3
    Förare: Matilda Strömberg
    Hund: Incidents Orka
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,65
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,94
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,44
  • Placering: 13
    Jeanette Räisänen & Týr
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 06:00,90
    Startnr: 11
    Förare: Jeanette Räisänen
    Hund: Curly Cottage Mozart
    Ras: Curly coated retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,22
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,68
  • Placering: 14
    Marianne Selin & Ymir
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 5 Totaltid: 07:01,63
    Startnr: 9
    Förare: Marianne Selin
    Hund: Classic Dreams Blue Boy Of Oona
    Ras: Slovenský hrubosrsty stavac (ohar)
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,63