MidnattsNosen TSM 2018-06-15 Sollefteå

Arrangör: Sollefteå Brukshundklubb
Anordnare: Sollefteå Brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Åsa Tova Berg Domare 2: Ulf Pettersson

  • Placering: 1
    Elin Arvidsson & Märta
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:36,92
    Startnr: 5
    Förare: Elin Arvidsson
    Hund: Märta
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,97
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,15
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,15
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,65
  • Placering: 2
    Curt Helen & Ronni
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:28,50
    Startnr: 4
    Förare: Curt Helén
    Hund: Everics Ronni
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,72
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,06
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,03
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:13,69
  • Placering: 3
    Anna-Lena Vestman & Mimas
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 02:48,79
    Startnr: 1
    Förare: Anna-Lena Vestman
    Hund: Springerlykkans Amazing Adam
    Ras: Engelsk Springer Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,34
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,10
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:10,82
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,53
  • Placering: 4
    Erik Larsson & Lio
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 03:57,14
    Startnr: 6
    Förare: Erik Larsson
    Hund: Lio
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,78
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,87
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:59,90
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:35,59
  • Placering: 5
    Ingrid Ludwig & Holly
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 2 Totaltid: 06:13,27
    Startnr: 11
    Förare: Ingrid Ludwig
    Hund: Jackiedogs Holly
    Ras: Jack Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,22
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,59
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 01:32,06
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:24,40
  • Placering: 6
    Sara Käck & Andi
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 06:10,28
    Startnr: 20
    Förare: Sara Käck
    Hund: Andi
    Ras: Engelsk Springer Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:51,41
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,87
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 7
    Stina Olofsson & Gorm
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:48,66
    Startnr: 16
    Förare: Stina olofsson
    Hund: Gorm
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,66
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,28
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,72
  • Placering: 8
    Ansoumana Mane & Who Ay Ni's Zafira Be Good
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:03,25
    Startnr: 2
    Förare: Ansoumana Mane
    Hund: Who Ay Ni's Zafira Be Good
    Ras: Shetland Sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,09
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,75
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:56,41
  • Placering: 9
    Marie Lindahl & Chivas
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 05:28,09
    Startnr: 19
    Förare: Marie Lindahl
    Hund: Usemade Under My Nose
    Ras: Cocker Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,78
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,31
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 10
    Helens Forsström-Larsson & Midimys Menorca
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 05:48,15
    Startnr: 9
    Förare: Helens Forsström-Larsson
    Hund: Midimys Menorca
    Ras: Australian Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,18
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,97
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 11
    Helen Thalen & Nova
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 06:10,34
    Startnr: 8
    Förare: Helen Thalén
    Hund: Stella-Nova
    Ras: Vit Herdehund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,37
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,97
  • Placering: 12
    Elisabeth Löf & Smulan
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 05:43,56
    Startnr: 22
    Förare: Elisabeth Löf
    Hund: Keramet's My Flying Butterfly
    Ras: Papillon
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,12
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,44
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 13
    Inga-Britt Bjurestam & Alvin
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 06:05,31
    Startnr: 10
    Förare: Inga-Britt Bjurestam
    Hund: Superior-Alvin
    Ras: Nederlandse Kooikerhondje
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,75
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,56
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 14
    Jenny Holmgren & Kola
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 06:08,22
    Startnr: 13
    Förare: Jenny Holmgren
    Hund: Ida
    Ras: Cocker Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,22
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 15
    Karin Markebrand & Lovis
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 07:11,78
    Startnr: 15
    Förare: Karin Markebrand
    Hund: Knightly Limes Café À La Pompadour
    Ras: Dvärgschnauzer, Peppar & Salt
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,85
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:45,93
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 16
    Britt-Mari Törnquist & Emil
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 05:36,01
    Startnr: 3
    Förare: Britt-mari Törnquist
    Hund: Anjin's Ramon
    Ras: Schnauzer, Svart
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,51
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,50
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 17
    Margareta Markström & Barvatorp's Eazy
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 07:26,06
    Startnr: 18
    Förare: Margareta Markström
    Hund: Barvatorp's Eazy
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,06
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 18
    Stefan Karlsson & Ninja Vom Georgengarten
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 07:29,19
    Startnr: 21
    Förare: Stefan Karlsson
    Hund: Ninja Vom Georgengarten
    Ras: Boxer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,19
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 19
    Lovisa Pålsson & Ila
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 06:48,71
    Startnr: 17
    Förare: Lovisa Pålsson
    Hund: Quai's Tiddelipom
    Ras: Jack Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,71
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 20
    Viveca Eriksson & Shelfield Hot Stuff
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 6 Totaltid: 08:30,00
    Startnr: 23
    Förare: Viveca Eriksson
    Hund: Shelfield Hot Stuff
    Ras: Shetland Sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 21
    Karin Lindberg & Peg
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 8 Totaltid: 08:30,00
    Startnr: 14
    Förare: Karin Lindberg
    Hund: Peg
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 21
    Ingrid Åkerlund & Selma
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 8 Totaltid: 08:30,00
    Startnr: 12
    Förare: Ingrid Åkerlund
    Hund: Quai's Xtra Sweet
    Ras: Jack Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 23
    Eva Nordh & Stormo Backans Cenny
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 9 Totaltid: 08:30,00
    Startnr: 7
    Förare: Eva Nordh
    Hund: Stormo Backans Cenny
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00