TSM 2018-06-02 Örkelljunga

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Lenas Lek och Fritid

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Linda Johansson

  • Placering: 1
    Ann Samsioe & Engla
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:37,35
    Startnr: 12
    Förare: Ann Samsioe
    Hund: Mörkehäll Engla
    Ras: Curly coated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,06
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:06,35
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,75
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,19
  • Placering: 2
    Michaela Andreasson & Loke
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 05:43,03
    Startnr: 16
    Förare: Michaela Andreasson
    Hund: Jämtesjöns Loke av Ella
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,31
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:37,40
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,44
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,88
  • Placering: 3
    Angelica Banko & Zlato
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 06:43,82
    Startnr: 14
    Förare: Angelica Banko
    Hund: Zlato
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,44
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:25,66
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:26,72
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:26,00
  • Placering: 4
    Martina Carlson & Fernet Branca
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 07:55,72
    Startnr: 9
    Förare: Martina Carlson
    Hund: Fernet Branca
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,87
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:49,13
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,50
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:45,22
  • Placering: 5
    Anne-Marie Tellander & Nelli
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 08:33,41
    Startnr: 11
    Förare: Anne-Marie Tellander
    Hund: Get busy for your Eyes only
    Ras: Labrador Retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,66
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:39,78
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,53
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:16,44
  • Placering: 6
    Meri Snellman & Zero
    Totalpoäng: 90 Totalfel: 0 Totaltid: 05:34,12
    Startnr: 15
    Förare: Meri Snellman
    Hund: Orkanens Znille Zting
    Ras: Rottweiler
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,50
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,40
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,22
  • Placering: 7
    Viveca Anderlund & Alexi
    Totalpoäng: 90 Totalfel: 0 Totaltid: 06:52,12
    Startnr: 13
    Förare: Viveca Anderlund
    Hund: Benliz Aquagirl Alexi
    Ras: Labrador retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,65
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:00,44
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,03
  • Placering: 8
    Cecilia Karlsson & Boss
    Totalpoäng: 87.5 Totalfel: 0 Totaltid: 05:49,28
    Startnr: 6
    Förare: Cecilia Karlsson
    Hund: Kronsäter's Brad
    Ras: Staffordshire bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,94
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:54,25
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,22
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,87
  • Placering: 9
    Mari Lindström & Dezzi
    Totalpoäng: 87.5 Totalfel: 0 Totaltid: 06:35,56
    Startnr: 10
    Förare: Mari Lindström
    Hund: Australian Mates Dezzi
    Ras: Australian kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,25
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,31
  • Placering: 10
    Annika Sahlin & Bonus
    Totalpoäng: 87.5 Totalfel: 2 Totaltid: 07:28,59
    Startnr: 4
    Förare: Annika Sahlin
    Hund: Verbascum Nigrum Rubus
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:12,25
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,62
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:09,72
  • Placering: 11
    Anna Nilsson & Lebaz Jetty Jewel
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 06:47,53
    Startnr: 17
    Förare: Anna Nilsson
    Hund: Lebaz Jetty Jewel
    Ras: Labrador
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,22
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,31
  • Placering: 12
    Kajsa Eriksson & Jonna
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 1 Totaltid: 07:49,53
    Startnr: 7
    Förare: Kajsa Eriksson
    Hund: Tanspots Jet Streams Jonna-Jet Set
    Ras: Lancashire heeler
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,16
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:13,22
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,15
  • Placering: 13
    Eva Cajhagen & Dana
    Totalpoäng: 62.5 Totalfel: 5 Totaltid: 08:33,78
    Startnr: 18
    Förare: Eva Cajhagen
    Hund: Australien Mates Dana
    Ras: Australian Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:55,97
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,81
  • Placering: 14
    Amelie Celander & Wille
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 09:33,57
    Startnr: 8
    Förare: Amelie Celander
    Hund: Burningstep's Dragonfly
    Ras: Shetland Sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,75
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:52,82
  • Placering: 15
    Britta-Stina Fall & Molars Mittra
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 7 Totaltid: 10:47,34
    Startnr: 5
    Förare: Britta-Stina Fall
    Hund: Molars Mittra
    Ras: schäfer
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:17,34
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 16
    Elisabeth Ekeroth & Judith
    Totalpoäng: 12.5 Totalfel: 2 Totaltid: 18:00,00
    Startnr: 3
    Förare: Elisabeth Ekeroth
    Hund: Ammiellas Judith Prinsessa Af Veum
    Ras: Portugisisk Vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 05:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 05:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 17
    Monica Persson & Kotten
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 2 Totaltid: 18:00,00
    Startnr: 1
    Förare: Monica Persson
    Hund: Beachrunner´s Pannacotta
    Ras: Parson Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 05:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 05:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00