Fjällsniffen TSM 2018-07-28 Tänndalen

Arrangör: Västra Härjedalens Brukshundkl
Anordnare: Västra Härjedalens brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Michael Hedman Domare 2: Karin Blom Domare 3: Maria Gabrielsson Domare 4: Pernilla Rask

  • Placering: 1
    Karin Haugland & Britta
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:01,73
    Startnr: 16
    Förare: Karin Haugland
    Hund: Eaglebess Freddy
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,03
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,22
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:32,36
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,12
  • Placering: 2
    Ylva Mattsson & Disa
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:20,26
    Startnr: 13
    Förare: Ylva Mattsson
    Hund: Your Choice Why Me
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,09
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,48
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,69
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 3
    Ulla Söderbärg & Exi
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:23,42
    Startnr: 12
    Förare: Ulla Söderbärg
    Hund: Waterpassion's Eastsea Exi
    Ras: Portugisisk vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,17
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:57,42
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,68
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,15
  • Placering: 4
    Sara Knutar & Vittra
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:28,71
    Startnr: 7
    Förare: Sara Knutar
    Hund: Höstglädjens Quick-Witted
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,40
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,14
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,17
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 5
    Anki Pettersson & Biarbo's Dark Devil of Good Vibrati
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 05:36,34
    Startnr: 11
    Förare: Anki Pettersson
    Hund: Biarbo's Dark Devil of Good Vibrati
    Ras: Chinese crested dog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:34,63
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,85
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,86
  • Placering: 6
    Siv Wahlund & Sesto
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:07,17
    Startnr: 8
    Förare: Siv Wahlund
    Hund: Graceline's Sesto San Giovanni
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,89
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:43,12
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,16
  • Placering: 7
    Michael Isberg & Bubbel
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:13,80
    Startnr: 21
    Förare: Michael Isberg
    Hund: Sheepeye's Sparkling Red Flare
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,58
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:31,10
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,12
  • Placering: 8
    Åsa Hägglund & Ciro
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 06:59,13
    Startnr: 28
    Förare: Åsa Hägglund
    Hund: Little-Tnt of Feeling Rainbow
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:42,53
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:45,31
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:31,29
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 9
    Katarina Järverup Frisk & Domestic Dark Flash Dance
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:58,19
    Startnr: 5
    Förare: Katarina Järverup Frisk
    Hund: Domestic Dark Flash Dance
    Ras: Storpudel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,20
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:32,99
  • Placering: 10
    Ullis & Eyes
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 06:01,02
    Startnr: 1
    Förare: Ulrika Forsius
    Hund: Colored Melody's Bright Eyes
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,26
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,76
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 11
    Caroline Näsvall & Steira
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 06:10,36
    Startnr: 10
    Förare: Caroline Näsvall
    Hund: La Dolce Luna's Legacysweetforme
    Ras: Leonberger
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,58
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,78
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 12
    Rita Andersson & Lotuz
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 1 Totaltid: 05:08,79
    Startnr: 3
    Förare: Rita Andersson
    Hund: Lejdog's Black Lotuz
    Ras: Dvärgschnauzer svart
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,05
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,74
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 13
    Anna Götesson & Seemework Hot
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 06:28,57
    Startnr: 22
    Förare: Anna Götesson
    Hund: Seemework Hot
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,87
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:50,70
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 14
    Pernilla Lerkeus & Handsome
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 06:58,43
    Startnr: 14
    Förare: Pernilla Lerkeus
    Hund: Ewoke's Handsome MR Hazel
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,33
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:28,10
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 15
    Eva Norén Jonsson & Mysan
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 06:26,00
    Startnr: 4
    Förare: Eva Norén Jonsson
    Hund: Djakartas Hot Wheeler Dealer
    Ras: Dvärgschnauzer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,04
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,96
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 16
    Anne-Maj Graf & Leia
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 06:11,94
    Startnr: 23
    Förare: Anne-Maj Graf
    Hund: Black Lassie Starleia
    Ras: Långhårig collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,38
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,56
  • Placering: 17
    Yvonne Höglund & Tezzla
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 06:52,06
    Startnr: 31
    Förare: Yvonne Höglund
    Hund: Chess Player Blackbird
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:58,40
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,66
  • Placering: 18
    Viveca Ericson & Honey
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 0 Totaltid: 06:22,14
    Startnr: 24
    Förare: Viveca Ericson
    Hund: Shelfield Hot Stuff
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,14
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 19
    Rita Ohlson & Nimrod
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 06:26,93
    Startnr: 2
    Förare: Rita Ohlson
    Hund: Birkhahn Nimrod
    Ras: Korthårig vorsteh
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,93
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 20
    Birgitta Håbäck & Grey
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 07:22,14
    Startnr: 17
    Förare: Birgitta Håbäck
    Hund: Björnåns G-Grey
    Ras: Irländsk röd setter
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,14
  • Placering: 21
    Daniela Balan & Nala
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 07:48,07
    Startnr: 9
    Förare: Daniela Balan
    Hund: Kogaråsen's Ztila
    Ras: BV/Tervueren
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:48,07
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 22
    Birgit Lundin & Joya
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 06:45,65
    Startnr: 15
    Förare: Birgit Lundin
    Hund: Calmigos Joya
    Ras: Perro De Aqua Espanol
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,65
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 23
    Carina Berglund & Crikk
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 07:49,05
    Startnr: 27
    Förare: Carina Berglund
    Hund: Easy Unforgettable
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:49,05
  • Placering: 24
    Therése J Lindblad & Nilas
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 07:55,20
    Startnr: 26
    Förare: Therése J Lindblad
    Hund: Wow Lixoms Dream Team
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:55,20
  • Placering: 25
    Agneta Kojan Wedin & Nero
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 5 Totaltid: 06:35,81
    Startnr: 25
    Förare: Agneta Kojan Wedin
    Hund: Calmigos Nasstie
    Ras: Perro De Aqua Espanol
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,81
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 26
    Eva Rodén Fors & Ella
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 07:42,55
    Startnr: 29
    Förare: Eva Rodén Fors
    Hund: Mac Nally's Isolde
    Ras: Irish glen of imaal terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:42,55
  • Placering: 27
    Andres Wimark & Chip
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 7 Totaltid: 06:21,21
    Startnr: 30
    Förare: Andres Wimark
    Hund: Tollarängens Snorken
    Ras: Nova Scotia Dock Tolling Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,21
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 28
    Lili Östergren Jadeby & Caxtons Graceful Gemma
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 16 Totaltid: 06:19,72
    Startnr: 6
    Förare: Lili Östergren Jadeby
    Hund: Caxtons Graceful Gemma
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,72
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 7
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 7
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 29
    Yvonne Fång & Hexxa
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 0 Totaltid: 08:00,00
    Startnr: 33
    Förare: Yvonne Fång
    Hund: Jomgarden's Hexxa
    Ras: Berger Des Pyrénées À Poil Long
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 30
    Carin Ahlstedt & Zelma
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 7 Totaltid: 08:00,00
    Startnr: 32
    Förare: Carin Ahlstedt
    Hund: AlphasGoodGirl
    Ras: Jack russel terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 30
    Nisse Bielfeld & Agaton
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 7 Totaltid: 08:00,00
    Startnr: 18
    Förare: Nisse Bielfeld
    Hund: Conor's Quick Ben
    Ras: Irish softcoated wheaten terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 30
    Marie Wilhelmson & Trassel
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 7 Totaltid: 08:00,00
    Startnr: 20
    Förare: Marie Wilhelmson
    Hund: Bus Trollet's Midnight Attraction
    Ras: Portugisisk vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00