TSM 2019-11-30 Härryda

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Lines Hundskola

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Annica Johansson

  • Placering: 1
    Eva-Lotta Berndtsson & Chilli
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:42,39
    Startnr: 17
    Förare: Eva-Lotta Berndtsson
    Hund: Lyckliga Helleborus Gullviva
    Ras: Border Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,95
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,46
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,59
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,39
  • Placering: 2
    Kristina Ohlsson & Akiro
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:32,67
    Startnr: 18
    Förare: Kristina Ohlsson
    Hund: Josumanos Akiro
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,73
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,79
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,10
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,05
  • Placering: 3
    Johanna Tak & Izzie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:40,90
    Startnr: 20
    Förare: Johanna Tak
    Hund: Conor's Iseult Of Ireland
    Ras: Irish Softcoated Wheaten Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,81
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,98
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,69
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,42
  • Placering: 4
    Monika Rundqvist & Sunday
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:24,40
    Startnr: 15
    Förare: Monika Rundqvist
    Hund: Door Keepers Sunday Kiss
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,84
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,04
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,52
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 5
    Bodil Johansson & Blondie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:58,77
    Startnr: 11
    Förare: Bodil Johansson
    Hund: Cameron Lucky One
    Ras: Irish softcoated wheaten terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,94
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,20
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,63
  • Placering: 6
    Lukas Moodysson & Pluto
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:08,71
    Startnr: 6
    Förare: Lukas Moodysson
    Hund: Pluto
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,93
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,40
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,38
  • Placering: 7
    Marianne Fransson & Jordan
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:57,35
    Startnr: 24
    Förare: Marianne Fransson
    Hund: Good Girl’s Michael Jordan
    Ras: Parson Russel Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,50
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,70
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,15
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 8
    Daniel Hansson & Soya
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:05,77
    Startnr: 3
    Förare: Daniel Hansson
    Hund: Seaspirit Gull
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,14
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,28
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:33,35
  • Placering: 9
    Elin Eriksson Byröd & Puma
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:21,98
    Startnr: 8
    Förare: Elin Eriksson Byröd
    Hund: Dollywood’s Killer Queen
    Ras: Irish softcoated wheaten terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,02
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,29
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,67
  • Placering: 10
    Andrea Kristoffersson & Daisy
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:46,29
    Startnr: 10
    Förare: Andrea Kristoffersson
    Hund: Little Frogs Calyptra Sauvignon
    Ras: Staffordshire bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:26,43
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,90
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:29,96
  • Placering: 11
    Ingela Hammar & Banjo
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 04:16,00
    Startnr: 19
    Förare: Ingela Hammar
    Hund: Lakelabs Climbing Rock
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,71
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:05,29
  • Placering: 12
    Anita Stillman & Funny
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 05:34,70
    Startnr: 4
    Förare: Anita Stillman
    Hund: Stuvängs Ariel
    Ras: Jack russell terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,69
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,01
  • Placering: 13
    Christina Öberg & Pax
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 06:13,07
    Startnr: 5
    Förare: Christina Öberg
    Hund: Solhems Blanc De Pacs
    Ras: Perro de agua espanol
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:45,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,52
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,55
  • Placering: 14
    Barbro Larsson & Agnes
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 05:13,09
    Startnr: 23
    Förare: Barbro Larsson
    Hund: Miss Magoo´s Dilicious Agnes
    Ras: Australian kelpie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:45,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,65
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,44
  • Placering: 15
    Carina Klar & Hilda
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 04:43,58
    Startnr: 21
    Förare: Carina Klar
    Hund: Festis
    Ras: Schapendoes
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,28
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,30
  • Placering: 16
    Camilla Berni & DIESEL
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:06,98
    Startnr: 1
    Förare: Camilla Berni
    Hund: Royalty Rocks Lord Quaid
    Ras: Rhodesian ridgeback
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,11
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,87
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 17
    Lena Ringström & Nilla
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:13,95
    Startnr: 25
    Förare: Lena Ringström
    Hund: Gnipagrottans Bedårande Blenda
    Ras: Norsk buhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,74
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,21
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 18
    Terese Blixt & Akela
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:35,72
    Startnr: 13
    Förare: Terese Blixt
    Hund: Akela
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,40
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,32
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 19
    Therese Johansson & Lorax
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 05:49,87
    Startnr: 9
    Förare: Therese Johansson
    Hund: Dobvoyage Lorax
    Ras: Dobermann
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:54,40
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,47
  • Placering: 20
    Gun-Brith Hugosson & Paddy
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 8 Totaltid: 07:02,45
    Startnr: 14
    Förare: Gun-Brith Hugosson
    Hund: Astrosprings Omega
    Ras: Engelsk springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,93
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 4
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 02:08,52
  • Placering: 21
    Kim Malm & Jasså
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 06:04,18
    Startnr: 2
    Förare: Kim Malm
    Hund: Laphroaig’s Distiller’s Choice
    Ras: Cairnterrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,18
  • Placering: 22
    Agneta Ejdemyr & Ricko
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 06:13,65
    Startnr: 16
    Förare: Agneta Ejdemyr
    Hund: Mac Link’s Vertigo
    Ras: Dvärgschnauzer
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,65
  • Placering: 23
    Carina Bergek & Nickie
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 06:57,75
    Startnr: 22
    Förare: Carina Bergek
    Hund: Goldzack Bandits Diamant
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,75
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 24
    Therese Rippert & Qronos
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 6 Totaltid: 08:15,00
    Startnr: 12
    Förare: Therese Rippert
    Hund: Red Alert’s Blue Qronos
    Ras: Australian cattledog
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 25
    Carola Holmström & YAMYAM
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 8 Totaltid: 08:15,00
    Startnr: 7
    Förare: Carola Holmström
    Hund: YAMYAM
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00