TSM 2019-08-16 Sysslebäck

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: C:nas Triss

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Anneli Johansson

  • Placering: 1
    Ros-Marie Dellgran & Buddy
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:39,57
    Startnr: 6
    Förare: Ros-Marie Dellgran
    Hund: Rödtottarnas Sjöbuse
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,72
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,19
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:48,22
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,44
  • Placering: 2
    Anna Pehrs & Alice
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 05:11,41
    Startnr: 19
    Förare: Anna Pehrs
    Hund: Blackbound Willow
    Ras: Labrador
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,63
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:34,28
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,50
  • Placering: 3
    Marie Wilagos & Zoli
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 04:12,27
    Startnr: 20
    Förare: Marie Wilagos
    Hund: Bris av glonka
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:56,97
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,81
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,59
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,90
  • Placering: 4
    Agneta Cottin & Isis
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 05:33,93
    Startnr: 1
    Förare: Agneta Cottin
    Hund: Mironik's Isis
    Ras: Collie, korthårig
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,25
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,15
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,56
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:08,97
  • Placering: 5
    Sussie & Hemi
    Totalpoäng: 92 Totalfel: 2 Totaltid: 06:15,05
    Startnr: 2
    Förare: Susanne Anderson
    Hund: Oden-staff Iron Man
    Ras: Staffordshire Bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,75
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,43
    Fordon:
    Poäng: 17
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:50,87
  • Placering: 6
    Helen Ljungkrantz & Lisa
    Totalpoäng: 92 Totalfel: 3 Totaltid: 07:07,75
    Startnr: 14
    Förare: Helen Ljungkrantz
    Hund: O'Sofinas Sweet Miss Lee
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:40,91
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,09
    Fordon:
    Poäng: 17
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:46,75
  • Placering: 7
    Peter Borglund & Sammie
    Totalpoäng: 92 Totalfel: 4 Totaltid: 11:02,60
    Startnr: 15
    Förare: Peter Borglund
    Hund: Magic Storm:s Signor Sammie
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:27,57
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:02,68
    Fordon:
    Poäng: 17
    Fel: 4
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:02,35
  • Placering: 8
    Susanne Nilsson & Jackie
    Totalpoäng: 87.5 Totalfel: 2 Totaltid: 05:49,27
    Startnr: 3
    Förare: Susanne Nilsson
    Hund: Nilac's Annie
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,20
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:44,22
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:59,85
  • Placering: 9
    Annette Markeröd Carlsson & Lyra
    Totalpoäng: 82 Totalfel: 4 Totaltid: 10:42,65
    Startnr: 18
    Förare: Annette Markeröd Carlsson
    Hund: Hurrelvingens Gomeisa Af Stierne
    Ras: Dansk-svensk gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,78
    Inomhus:
    Poäng: 20
    Fel: 4
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:02,87
    Utomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 10
    Ove Lind & Lee
    Totalpoäng: 79.5 Totalfel: 4 Totaltid: 06:54,77
    Startnr: 16
    Förare: Ove Lind
    Hund: Rockdove´s Sparkling Life
    Ras: Labrador
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,15
    Fordon:
    Poäng: 17
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,62
  • Placering: 11
    Fredrika Jonasson & Magic
    Totalpoäng: 79.5 Totalfel: 5 Totaltid: 07:26,13
    Startnr: 4
    Förare: Fredrika Jonasson
    Hund: Good Girl's Panda Magic
    Ras: Parson russell terrier
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 3
    Tid: 01:09,79
    Fordon:
    Poäng: 17
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,34
  • Placering: 12
    Leif Brinck & Maja
    Totalpoäng: 75.5 Totalfel: 4 Totaltid: 08:45,50
    Startnr: 10
    Förare: Leif Brinck
    Hund: Scheffelfältets Ricciolina Maja
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,69
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:53,81
    Utomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 13
    Lotta Adehed & Maya
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 06:16,13
    Startnr: 5
    Förare: Lotta Adehed
    Hund: Tripolis New Romance
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,53
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,95
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,65
  • Placering: 14
    Sofia Folestam & Andy
    Totalpoäng: 68 Totalfel: 4 Totaltid: 10:08,50
    Startnr: 12
    Förare: Sofia Folestam
    Hund: Andy
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,44
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:13,06
    Utomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 15
    Anna Elfström & Theo
    Totalpoäng: 67 Totalfel: 2 Totaltid: 08:54,03
    Startnr: 11
    Förare: Anna Elfström
    Hund: Theo
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,25
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 17
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:29,78
  • Placering: 16
    Birgitta Håbäck & Grey
    Totalpoäng: 67 Totalfel: 2 Totaltid: 10:22,15
    Startnr: 8
    Förare: Birgitta Håbäck
    Hund: Björnåns G Grey
    Ras: Irländsk Röd Setter
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,80
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 17
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:12,35
  • Placering: 17
    Lena Östman & Fille
    Totalpoäng: 63 Totalfel: 4 Totaltid: 09:34,91
    Startnr: 13
    Förare: Lena Östman
    Hund: Dog Flash's Westfield
    Ras: Jack Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:04,91
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 18
    Gudrun Edvardsson & bia
    Totalpoäng: 62.5 Totalfel: 2 Totaltid: 08:13,70
    Startnr: 7
    Förare: Gudrun Edvardsson
    Hund: Bicados Bianca
    Ras: kleiner munsterländer
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 00:49,27
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:08,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:46,43
  • Placering: 19
    Eva Kemppi & Nellie
    Totalpoäng: 55 Totalfel: 2 Totaltid: 11:02,69
    Startnr: 17
    Förare: Eva Kemppi
    Hund: Ebony Paw’s Black Belle
    Ras: Dvärgschnauzer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,69
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 17
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 20
    Julia Bodén & Iza/Pipan
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 11:29,30
    Startnr: 9
    Förare: Julia Bodén
    Hund: Wermlandias Belladonna
    Ras: Welsh springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:59,30
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00