SommarNosen TSM 2019-07-07 Vindeln

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Trehörningens Hundcenter

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Mats Nordin Domare 2: Michael Hedman

  • Placering: 1
    Mikael Nyhlen & Polly
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 08:01,64
    Startnr: 11
    Förare: Mikael Nyhlen
    Hund: Fungo Juliet
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,69
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:35,50
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:20,10
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:53,35
  • Placering: 2
    Erik Lifvergren & Vakkra
    Totalpoäng: 88 Totalfel: 0 Totaltid: 05:47,98
    Startnr: 35
    Förare: Erik Lifvergren
    Hund: Lapinlunas Kovinkaunis
    Ras: Finsk Lapphund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,60
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,88
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,50
  • Placering: 3
    Jeanette Enryd & Dexter
    Totalpoäng: 87 Totalfel: 3 Totaltid: 08:33,72
    Startnr: 28
    Förare: Jeanette Enryd
    Hund: Silverstjärnans Forget Me Never
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:50,41
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,03
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:13,28
  • Placering: 4
    Maria Sjödin Fahlesson & Jonna
    Totalpoäng: 76 Totalfel: 2 Totaltid: 09:15,38
    Startnr: 24
    Förare: Maria Sjödin Fahlesson
    Hund: High Coast Xklusive Xenia
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,56
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:44,82
  • Placering: 5
    Lovisa Pålsson & Ila
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 10:44,28
    Startnr: 21
    Förare: Lovisa Pålsson
    Hund: Quai’s Tiddelipom
    Ras: Jack Russell terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:30,81
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:46,47
  • Placering: 6
    Karin Hellquist & Myra
    Totalpoäng: 74 Totalfel: 1 Totaltid: 09:08,06
    Startnr: 12
    Förare: Karin Hellquist
    Hund: Canine Nordic Myra
    Ras: Belgisk vallhund Malinois
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:53,12
    Inomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:44,94
  • Placering: 7
    Therese H Lundberg & Elsa
    Totalpoäng: 74 Totalfel: 2 Totaltid: 08:56,28
    Startnr: 23
    Förare: Therese H Lundberg
    Hund: Domestic Dark Driving Miss Daisy
    Ras: Storpudel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,65
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,63
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 8
    Viktoria Einarsson & Lex
    Totalpoäng: 63 Totalfel: 3 Totaltid: 08:35,03
    Startnr: 34
    Förare: Viktoria Einarsson
    Hund: Norrstjärnans Lippo
    Ras: Jackrussel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:34,94
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:30,09
  • Placering: 9
    Susanne Lindros & Hugo
    Totalpoäng: 63 Totalfel: 4 Totaltid: 11:57,78
    Startnr: 15
    Förare: Susanne Lindros
    Hund: Sallsix Daddy DJ
    Ras: Dvärgschnauzer s/s
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:27,78
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 10
    Birgitta Sundberg & Boston
    Totalpoäng: 63 Totalfel: 5 Totaltid: 10:58,43
    Startnr: 5
    Förare: Birgitta Sundberg
    Hund: Truffelnose Giovany
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:50,78
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:37,65
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 11
    Kerstin Lindström & Pan
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 2 Totaltid: 10:28,47
    Startnr: 8
    Förare: Kerstin Lindström
    Hund: Guldkvistens Peter Pan Big Love
    Ras: Irish softcoated wheaten terrier
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:58,47
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 12
    Susanne Lindberg & Skott
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 4 Totaltid: 07:55,94
    Startnr: 33
    Förare: Susanne Lindberg
    Hund: Blåfjellmyra's Ekko Ekko
    Ras: Grosser münsterländer
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,16
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:40,78
  • Placering: 13
    rune werner & THEO
    Totalpoäng: 61 Totalfel: 2 Totaltid: 10:26,72
    Startnr: 3
    Förare: rune werner
    Hund: rosa torpets theodor
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:56,72
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 14
    Maria Törnlund & Rusa
    Totalpoäng: 61 Totalfel: 4 Totaltid: 10:56,72
    Startnr: 14
    Förare: Maria Törnlund
    Hund: Matheriz Upcoming Utility
    Ras: Staffordshire bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:26,72
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 15
    Åsa Larefalk & Ebba
    Totalpoäng: 61 Totalfel: 4 Totaltid: 12:28,25
    Startnr: 4
    Förare: Åsa Larefalk
    Hund: Bella Cosa Fly Like Painted Lady
    Ras: Irish Softcoated Wheaten Terrier
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:58,25
  • Placering: 16
    Anicka Fernström & Alice
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 10:59,88
    Startnr: 16
    Förare: Anicka Fernström
    Hund: Skrållans Alice
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 01:19,60
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:12,84
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:27,44
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 17
    Anna Lundberg & Charlie
    Totalpoäng: 49 Totalfel: 2 Totaltid: 10:52,43
    Startnr: 26
    Förare: Anna Lundberg
    Hund: Flathams kalln konn knall jena
    Ras: Flat coated retriever
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:22,43
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 18
    Emma Folkesson & Luna
    Totalpoäng: 49 Totalfel: 2 Totaltid: 11:12,06
    Startnr: 38
    Förare: Emma Folkesson
    Hund: O'Flanagan Mango Melange
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:42,06
  • Placering: 19
    Charlotte Bostedt & Charlie
    Totalpoäng: 49 Totalfel: 2 Totaltid: 11:48,55
    Startnr: 20
    Förare: Charlotte Bostedt
    Hund: Skogsglädjens Lord Of Happiness
    Ras: Fieldspaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:18,57
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 03:59,98
  • Placering: 20
    Jenny Mild & Diego
    Totalpoäng: 49 Totalfel: 6 Totaltid: 10:46,22
    Startnr: 30
    Förare: Jenny Mild
    Hund: Sagalyckans Dropkick Diego
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:16,22
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 21
    Helena Gustafsson & Mysak
    Totalpoäng: 41 Totalfel: 5 Totaltid: 12:20,34
    Startnr: 22
    Förare: Helena Gustafsson
    Hund: Pos Angel Uriel
    Ras: lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 01:50,62
    Inomhus:
    Poäng: 14
    Fel: 3
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:29,72
    Utomhus:
    Poäng: 14
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 22
    Gunilla Falck & Skogsbygdens Åctavia Snöflinga
    Totalpoäng: 41 Totalfel: 8 Totaltid: 12:30,00
    Startnr: 6
    Förare: Gunilla Falck
    Hund: Skogsbygdens Åctavia Snöflinga
    Ras: Västgötaspets
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 14
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 14
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 23
    Marlene Hörnlund & Stubbur
    Totalpoäng: 39 Totalfel: 7 Totaltid: 12:20,19
    Startnr: 10
    Förare: Marlene Hörnlund
    Hund: usemade quick and handsome
    Ras: cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 14
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:20,19
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 24
    Carin Lindberg & Ebba
    Totalpoäng: 38 Totalfel: 2 Totaltid: 10:46,06
    Startnr: 36
    Förare: Carin Lindberg
    Hund: Flatham’s Hääjmdjåord Haalkako
    Ras: Flatcoated Retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:16,06
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 25
    Maine Lundberg & Rowntree Simonetta
    Totalpoäng: 38 Totalfel: 4 Totaltid: 10:27,94
    Startnr: 29
    Förare: Maine Lundberg
    Hund: Rowntree Simonetta
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:57,94
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 26
    Stina Lifvergren & Peikko
    Totalpoäng: 38 Totalfel: 4 Totaltid: 12:30,00
    Startnr: 31
    Förare: Stina Lifvergren
    Hund: Lapinlunas Röllipeikko
    Ras: Finsk lapphund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 14
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 27
    Christina Nyberg & Meja
    Totalpoäng: 38 Totalfel: 5 Totaltid: 11:10,29
    Startnr: 1
    Förare: Christina Nyberg
    Hund: Meja
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:40,29
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 28
    Carola Fagervall & Busa
    Totalpoäng: 38 Totalfel: 6 Totaltid: 09:54,60
    Startnr: 7
    Förare: Carola Fagervall
    Hund: Stenlyans Moonshine
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,60
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 4
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 29
    Johanna Larefalk & Tiger
    Totalpoäng: 38 Totalfel: 6 Totaltid: 10:16,16
    Startnr: 13
    Förare: Johanna Larefalk
    Hund: Engine Don Vito Corleone
    Ras: Mellanpudel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:46,16
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 4
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 30
    Berit Markstedt & Frost
    Totalpoäng: 38 Totalfel: 7 Totaltid: 10:13,75
    Startnr: 17
    Förare: Berit Markstedt
    Hund: Frost
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:43,75
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 31
    Carina Jakobsson & Ziva
    Totalpoäng: 36 Totalfel: 6 Totaltid: 11:25,90
    Startnr: 2
    Förare: Carina Jakobsson
    Hund: Yoda Pupz Dagobah Morning Breeze
    Ras: Engelsk Springer Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,90
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 32
    Barbro Ulriksson & Bosse
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 4 Totaltid: 12:30,00
    Startnr: 19
    Förare: Barbro Ulriksson
    Hund: Macita´s Boss Bottled
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 33
    Lena Näslund Lidström & Noomi
    Totalpoäng: 27 Totalfel: 4 Totaltid: 12:30,00
    Startnr: 37
    Förare: Lena Näslund Lidström
    Hund: Lapinlunas Voittajatar
    Ras: Finsk Lapphund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 33
    Frida Hedström & Matheriz amazing art
    Totalpoäng: 27 Totalfel: 4 Totaltid: 12:30,00
    Startnr: 25
    Förare: Frida Hedström
    Hund: Matheriz amazing art
    Ras: Staffordshire bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 35
    Malin Landström & Leia
    Totalpoäng: 24 Totalfel: 6 Totaltid: 12:30,00
    Startnr: 27
    Förare: Malin Landström
    Hund: Toshiko`s Bö-Oz Leia
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 36
    Michaela Sandgren & Pax
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 10 Totaltid: 12:30,00
    Startnr: 18
    Förare: Michaela Sandgren
    Hund: Herding Instinct's Pax Pakkanen
    Ras: Finsk lapphund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 37
    Alla moment ej genomförda
    Jessica Jonsson & GW
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 12 Totaltid: 12:30,00
    Startnr: 9
    Förare: Jessica Jonsson
    Hund: GW
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 37
    Alla moment ej genomförda
    Åsa Lindqvist & Mezzi
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 12 Totaltid: 12:30,00
    Startnr: 32
    Förare: Åsa Lindqvist
    Hund: Mezzi
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 04:00,00