Doften på Nytorp TSM 2019-09-01 Nytorp, Arbrå

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Annelis Hundtjänst

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Anneli Johansson Domare 2: Mats Hedlund

  • Placering: 1
    Anita J Eklund & Uggla
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:22,82
    Startnr: 11
    Förare: Anita J Eklund
    Hund: Njupavallens Uggla
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,44
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,75
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,22
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,41
  • Placering: 2
    Marianne Stagvall & Njupavallens Qnut
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:53,13
    Startnr: 34
    Förare: Marianne stagvall
    Hund: Njupavallens Qnut
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,50
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,04
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,75
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,84
  • Placering: 3
    Nadine Schmidt & Buster
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:26,75
    Startnr: 16
    Förare: Nadine Schmidt
    Hund: ACT'S FOR MISSION GIB
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,69
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,28
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,15
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,63
  • Placering: 4
    Erika Eklund & Yoda
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:38,47
    Startnr: 26
    Förare: Erika Eklund
    Hund: Xavier af ulfsäter
    Ras: Schapendoes
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,25
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,22
  • Placering: 5
    Maria Lindskog & Fly
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:44,28
    Startnr: 31
    Förare: Maria Lindskog
    Hund: Caradees Pata Negra
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,25
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,68
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:11,63
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,72
  • Placering: 6
    Siri Lorentsson & Rut
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:02,47
    Startnr: 13
    Förare: Siri Lorentsson
    Hund: Stenbury Black Gale
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,41
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,28
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,34
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,44
  • Placering: 7
    Kristina Sjödin & Iivo
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:54,32
    Startnr: 30
    Förare: Kristina Sjödin
    Hund: Apbeat Morris
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,97
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,07
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:53,72
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,56
  • Placering: 8
    Ulrika Eklind & Pytte
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 05:09,62
    Startnr: 29
    Förare: Ulrika Eklind
    Hund: Yesiwork's Dainty Dynamic
    Ras: Dvärgschnauzer, svart
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,44
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,25
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:34,84
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,09
  • Placering: 9
    Jenny Kring & Mylene
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:58,55
    Startnr: 24
    Förare: Jenny Kring
    Hund: Mylene
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,12
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,25
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:47,84
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,34
  • Placering: 10
    Lena Wigren & Ystra
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 06:22,03
    Startnr: 4
    Förare: Lena Wigren
    Hund: Elmerinos Better Bit
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,56
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:59,22
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,25
  • Placering: 11
    Elisabeth Holmberg & Astor
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:42,15
    Startnr: 18
    Förare: Elisabeth Holmberg
    Hund: Benzelias Snow Storm
    Ras: Dansk-svensk gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,09
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,53
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,53
  • Placering: 12
    Agneta Sodenkamp & Astrid
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:21,44
    Startnr: 2
    Förare: Agneta Sodenkamp
    Hund: Astrid
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,31
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,38
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:27,75
  • Placering: 13
    Annica Fredholm & Malva
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:22,71
    Startnr: 8
    Förare: Annica Fredholm
    Hund: El´Merinos Lucky Strike
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,28
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,15
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,28
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 14
    Tindra Hellquist & Dingo
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:42,38
    Startnr: 33
    Förare: Tindra Hellquist
    Hund: Magma Chamber's Dingo
    Ras: Belgisk vallhund Malinois
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:33,09
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,32
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,97
  • Placering: 15
    Linnea Jonsson & Xtiles
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:58,53
    Startnr: 6
    Förare: Linnea Jonsson
    Hund: Mountjoy Xubstantial Xtiles
    Ras: Engelsk springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,31
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:49,72
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,50
  • Placering: 16
    Gen Björsell & Boris
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:10,49
    Startnr: 23
    Förare: Gen Björsell
    Hund: Art-Fantasy Brunello di Montalcino
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,62
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,75
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,12
  • Placering: 17
    Inger Bruske & Lycka
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:24,20
    Startnr: 22
    Förare: Inger Bruske
    Hund: Atomos Lyckliga Lakritstroll
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,69
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:28,13
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:27,38
  • Placering: 18
    Nathalie Nilsson & Healy
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 06:06,69
    Startnr: 14
    Förare: Nathalie Nilsson
    Hund: Beathalandet Healy
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,88
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,25
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,56
  • Placering: 19
    Vaino Wiik & Scilla
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 06:06,75
    Startnr: 21
    Förare: Vaino Wiik
    Hund: Collbros Fluffy Fairy Cake
    Ras: Engelsk springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:10,22
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,19
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,34
  • Placering: 20
    Kristin Röjd & Sally
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 06:43,88
    Startnr: 35
    Förare: Kristin Röjd
    Hund: Njupavallens Underbara Sally
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:52,81
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,91
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:35,16
  • Placering: 21
    Veronica Lindgren & Milou
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 05:10,68
    Startnr: 27
    Förare: Veronica Lindgren
    Hund: Dalorogården Milou
    Ras: Miniature american shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,28
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,15
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,25
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 22
    Lena Olofsson-Bäckström & Holliveras With a Twist
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 06:54,19
    Startnr: 7
    Förare: Lena Olofsson-Bäckström
    Hund: Holliveras With a Twist
    Ras: Engelsk springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:02,60
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,59
  • Placering: 23
    Kristina Westberg & Hjalmar
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 06:23,66
    Startnr: 20
    Förare: Kristina Westberg
    Hund: Millieville Perfect Choice
    Ras: Bearded collie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,75
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,91
  • Placering: 24
    Örjan Björklund & Indra
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 06:36,57
    Startnr: 28
    Förare: Örjan Björklund
    Hund: Wow Lixoms A Dream Come True
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,29
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,28
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 25
    Lena Ask-Olsson & Yngve
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 06:00,72
    Startnr: 9
    Förare: Lena Ask-Olsson
    Hund: Gråmanns Yngve
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,25
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,47
  • Placering: 26
    Emilie Axman & Frazze
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 06:07,33
    Startnr: 19
    Förare: Emilie Axman
    Hund: Eldflammans Franz Kafka
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,43
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,90
  • Placering: 27
    Sofie Hedlund & Ginnie
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 6 Totaltid: 08:44,25
    Startnr: 12
    Förare: Sofie Hedlund
    Hund: Superdupers Favorite Red Label
    Ras: Dansk-svensk gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,31
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:04,94
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 28
    Barbro Oden & Roxy
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 08:15,56
    Startnr: 15
    Förare: Barbro Oden
    Hund: Rowntree Vincenza
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,56
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 29
    Petra Arborén & Ragnar
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 08:04,24
    Startnr: 1
    Förare: Petra Arborén
    Hund: Sort Guld Magic Power
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:55,62
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,62
  • Placering: 30
    Johanna Carlberg & Kili
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 08:44,53
    Startnr: 5
    Förare: Johanna Carlberg
    Hund: Kili
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,53
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 31
    Inger Rapp & Molly
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 09:45,16
    Startnr: 10
    Förare: Inger Rapp
    Hund: Häljans Dancing In The Sunset
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:15,16
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 32
    Monica Steiner & Nala
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 7 Totaltid: 08:28,84
    Startnr: 32
    Förare: Monica Steiner
    Hund: Nala
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,84
  • Placering: 33
    Emilie Fridlund & Otto
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 5 Totaltid: 10:30,00
    Startnr: 3
    Förare: Emilie Fridlund
    Hund: Theneican's Xpend
    Ras: Dvärgpinscher
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 34
    Pia Martinsson & Olle
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 7 Totaltid: 10:30,00
    Startnr: 25
    Förare: Pia Martinsson
    Hund: Flash
    Ras: Korthårig vorsteh
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 35
    Elisabeth Svedqvist & Iza
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 8 Totaltid: 10:30,00
    Startnr: 17
    Förare: Elisabeth Svedqvist
    Hund: Lord Nelson's Pioggia
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00