TSM 2019-09-07 Kiruna

Arrangör: Kiruna Brukshundklubb
Anordnare: Kiruna Brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Annika Höri Domare 2: Per-arne Bergström Domare 3: Camilla Fagervall Domare 4: Maria Andersson

  • Placering: 1
    Camilla Fagervall & Lexie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:53,93
    Startnr: 11
    Förare: Camilla Fagervall
    Hund: Windcatcher Cassia
    Ras: Engelsk Springer Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:33,37
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,66
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,90
    SSE
  • Placering: 2
    Annica Lövgren & Silva
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 06:07,19
    Startnr: 1
    Förare: Annica Lövgren
    Hund: Härligans Mirakel
    Ras: Engelsk springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,25
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,19
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:58,75
  • Placering: 3
    Jessica Persson & Saga
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 06:54,58
    Startnr: 14
    Förare: Jessica Persson
    Hund: Finnlidens ice Queen
    Ras: Engelsk springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,00
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:15,58
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 4
    Åsa Larsson & Jolly
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 06:29,39
    Startnr: 3
    Förare: Åsa Larsson
    Hund: Guldkvistens Shanti
    Ras: Irish softcoated wheaten terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,21
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,18
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 5
    Marianne Selin & Ymir
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 08:32,34
    Startnr: 8
    Förare: Marianne Selin
    Hund: Classic Dreams Blue Boy Of Oona
    Ras: Slovenský hrubosrsty stavac (ohar)
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,34
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 6
    Nina Eriksson & Sally
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 07:39,09
    Startnr: 4
    Förare: Nina Eriksson
    Hund: Kohagslyckans Xally
    Ras: Storpudel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,12
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:36,97
  • Placering: 7
    Malin Lindberg & Aqua
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 08:16,13
    Startnr: 13
    Förare: Malin Lindberg
    Hund: Nordkalottens Aqua
    Ras: Rottweiler
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,35
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:49,78
  • Placering: 8
    Jeanette Räisänen & Týr
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 07:53,06
    Startnr: 9
    Förare: Jeanette Räisänen
    Hund: Curly Cottage Mozart
    Ras: Curly coated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,06
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 9
    Nora Franke & Wanja
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 3 Totaltid: 07:53,38
    Startnr: 2
    Förare: Nora Franke
    Hund: Wanja
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,38
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 10
    Carmen Kroll & Chippo
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 08:50,25
    Startnr: 6
    Förare: Carmen Kroll
    Hund: Köldknäppens Fantastiska Fabel
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:20,25
    SSE
  • Placering: 11
    Gun-Mari Frisk & Zuko
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 6 Totaltid: 09:30,00
    Startnr: 5
    Förare: Gun-Mari Frisk
    Hund: Lappizaros Zuko
    Ras: Finsk lapphund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 12
    Helena Gustafsson & Puskas
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 8 Totaltid: 09:30,00
    Startnr: 12
    Förare: Helena Gustafsson
    Hund: Inizio'z Biscotti
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 12
    Lotta Romakkaniemi & Cera
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 8 Totaltid: 09:30,00
    Startnr: 7
    Förare: Lotta Romakkaniemi
    Hund: Jebas Cera
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00