TSM 2018-12-09 Örkelljunga

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Lenas Lek och Fritid

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Marie Bankhed

  • Placering: 1
    Elisabeth Edlund & Gillan
    Totalpoäng: 88 Totalfel: 0 Totaltid: 05:20,90
    Startnr: 3
    Förare: Elisabeth Edlund
    Hund: Zathungens Gillan
    Ras: Australian Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,84
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,81
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,25
    Utomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 2
    Kerstin Lydeen & Luna
    Totalpoäng: 88 Totalfel: 0 Totaltid: 05:44,27
    Startnr: 14
    Förare: Kerstin Lydeen
    Hund: Sjösvängens Lyckorus
    Ras: Cocker Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,34
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,09
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,12
    Utomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 03:08,72
  • Placering: 3
    Ullis & Nemo
    Totalpoäng: 88 Totalfel: 0 Totaltid: 06:11,07
    Startnr: 1
    Förare: Ulrika Forsius
    Hund: Lundens Bellagotto Twilight
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,94
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,78
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:33,35
    Utomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 4
    Heléne Olsson & Alfons
    Totalpoäng: 87 Totalfel: 0 Totaltid: 07:18,32
    Startnr: 16
    Förare: Heléne Olsson
    Hund: Goldfashion Beauty and the best
    Ras: Golden retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,25
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:46,07
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:46,00
  • Placering: 5
    Heléne Berzelius & Balder
    Totalpoäng: 87 Totalfel: 2 Totaltid: 06:34,41
    Startnr: 11
    Förare: Heléne Berzelius
    Hund: Happy Pearls Dark Heaven
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,41
    Utomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 6
    Elaine Dehn & Åska
    Totalpoäng: 76 Totalfel: 0 Totaltid: 08:52,63
    Startnr: 13
    Förare: Elaine Dehn
    Hund: Ekeröds Åska
    Ras: Dansk svensk gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,63
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 7
    Helen Axelsson & Signe
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:59,57
    Startnr: 5
    Förare: Helen Axelsson
    Hund: Lapinlunas Karamelli
    Ras: Finsk lapphund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,38
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,41
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,78
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 8
    Anna Lycknets & Windie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 07:02,79
    Startnr: 7
    Förare: Anna Lycknets
    Hund: Ärteplättens Magica Tophana
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,91
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,22
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:11,66
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 9
    Monica Folkstrand & Wilda
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 1 Totaltid: 07:51,09
    Startnr: 8
    Förare: Monica Folkstrand
    Hund: Chottans Born To Be Wild
    Ras: Dvärgschnauzer svart silver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:56,44
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,09
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,56
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 10
    Madelen Lundgren & Gibson
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 08:45,50
    Startnr: 19
    Förare: Madelen Lundgren
    Hund: Be Meja's Edna Krabappel
    Ras: Pinscher
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,78
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,72
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 11
    Ritva Lindström & Jösta
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 09:23,56
    Startnr: 6
    Förare: Ritva Lindström
    Hund: Honningrosas Jösta Hjerteknuser
    Ras: Norsk Buhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:51,18
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,38
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 1
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 12
    Ylva Honoré & Honey
    Totalpoäng: 74 Totalfel: 0 Totaltid: 08:38,87
    Startnr: 4
    Förare: Ylva Honoré
    Hund: Hässlehoffs Doris-Freesiadotter
    Ras: Hovawart
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,56
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,31
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 13
    Ylva Dahlgren Bengtsson & Eddie
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 2 Totaltid: 08:51,66
    Startnr: 10
    Förare: Ylva Dahlgren Bengtsson
    Hund: Eddie
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,75
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:31,91
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 14
    Lisbeth Pedersen & Vanessa
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 09:15,71
    Startnr: 17
    Förare: Lisbeth Pedersen
    Hund: VALPGLÄNTANS Vanessa
    Ras: Bichon Havanaise
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,50
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:58,21
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 15
    Susanne Lindros & Hugo
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 09:05,44
    Startnr: 20
    Förare: Susanne Lindros
    Hund: Sallsix Daddy DJ
    Ras: Dvärgschnauzer s/s
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:42,37
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:53,07
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 16
    Ingela Larsson Kindeland & Walle
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 09:24,41
    Startnr: 15
    Förare: Ingela Larsson Kindeland
    Hund: Cockergold Life is good
    Ras: Cocker
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:53,22
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:01,19
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 17
    Inger Borg & Nova
    Totalpoäng: 37 Totalfel: 4 Totaltid: 09:15,56
    Startnr: 12
    Förare: Inger Borg
    Hund: Pelydryns Toblerone
    Ras: Welsh springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,56
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 18
    Bodil Lundell & Allan
    Totalpoäng: 12 Totalfel: 2 Totaltid: 10:30,00
    Startnr: 2
    Förare: Bodil Lundell
    Hund: Al Capone
    Ras: Petit Brabancon
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 19
    Domare bryter tävlan
    Eva Cajhagen & Dana
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 12 Totaltid: 10:30,00
    Startnr: 9
    Förare: Eva Cajhagen
    Hund: Australian Mates Dana
    Ras: Australian Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:30,00