Höstnosen TSM 2019-10-26 Gnesta

Arrangör: Gnesta-Trosa Brukshundklubb
Anordnare: Gnesta-Trosa Brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Thomas Lind Domare 2: Karin Blom

  • Placering: 1
    Heléne Olofsson & Ludde
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:27,87
    Startnr: 7
    Förare: Heléne Olofsson
    Hund: Quite Easy Rocking Rain
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,31
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,68
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:34,56
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,32
  • Placering: 2
    Britt Nylund & Nalle
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 05:08,37
    Startnr: 1
    Förare: Britt Nylund
    Hund: Nalle
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:49,16
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:35,34
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:16,47
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,40
  • Placering: 3
    Helena Eriksson & Vilma
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 2 Totaltid: 08:01,54
    Startnr: 9
    Förare: Helena Eriksson
    Hund: Twinkle out and out
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,06
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:56,53
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 01:50,65
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:06,30
  • Placering: 4
    Hans Nilsson & Nemo
    Totalpoäng: 90 Totalfel: 1 Totaltid: 05:58,91
    Startnr: 2
    Förare: Hans Nilsson
    Hund: Springer Nova's Nemo of DeYe
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:50,28
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,60
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,03
  • Placering: 5
    Irene Johansson & Zappo
    Totalpoäng: 87 Totalfel: 0 Totaltid: 05:43,53
    Startnr: 8
    Förare: Irene Johansson
    Hund: Birdcherrys Nicholas Cage
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:41,66
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,59
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,28
  • Placering: 6
    Annette Ståhl & Frizbie
    Totalpoäng: 87 Totalfel: 1 Totaltid: 05:35,67
    Startnr: 4
    Förare: Annette Ståhl
    Hund: Migitt’s Frizbie
    Ras: Rottweiler
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,43
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:18,18
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,06
  • Placering: 7
    Emma Hammar & Rue
    Totalpoäng: 87 Totalfel: 2 Totaltid: 08:32,56
    Startnr: 6
    Förare: Emma Hammar
    Hund: Nikkitorpets Miss Brown
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,50
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 01:38,16
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:08,90
  • Placering: 8
    Francine Skoglund & Cookie
    Totalpoäng: 87 Totalfel: 3 Totaltid: 04:53,25
    Startnr: 5
    Förare: Francine Skoglund
    Hund: Redspot's Clara Cookie Dough
    Ras: Welsh Springer Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,66
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,31
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,28
    SSE
  • Placering: 9
    Lena Deiber & Arne
    Totalpoäng: 77 Totalfel: 0 Totaltid: 08:16,44
    Startnr: 16
    Förare: Lena Deiber
    Hund: Elliegårdens Humle
    Ras: Hovawart
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 01:50,97
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:29,06
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:56,41
  • Placering: 10
    Yvonne Jagersten & Yes
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 06:10,75
    Startnr: 15
    Förare: Yvonne Jagersten
    Hund: Tussebergets Yes
    Ras: Perro de agua espanol
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,03
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:38,53
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:34,19
  • Placering: 11
    Eileen ingulfsson & Pearl
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 07:37,09
    Startnr: 11
    Förare: Eileen ingulfsson
    Hund: Westerner Fan-C-Pearl
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:35,87
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:36,06
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:25,16
  • Placering: 12
    Ullis & Nemo
    Totalpoäng: 73 Totalfel: 2 Totaltid: 06:04,81
    Startnr: 12
    Förare: Ulrika Forsius
    Hund: Lundens Bellagotto Twilight
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,25
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 01:53,06
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,50
  • Placering: 13
    Peter Borglund & Sammie
    Totalpoäng: 72 Totalfel: 0 Totaltid: 08:33,41
    Startnr: 20
    Förare: Peter Borglund
    Hund: Magic Storm:s Signor Sammie
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:04,91
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:28,50
  • Placering: 14
    Anna Frances & Pluto
    Totalpoäng: 72 Totalfel: 5 Totaltid: 07:42,90
    Startnr: 14
    Förare: Anna Frances
    Hund: Pluto
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:08,37
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:34,53
  • Placering: 15
    Kristina Strömberg & Bessie
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 2 Totaltid: 09:02,85
    Startnr: 17
    Förare: Kristina Strömberg
    Hund: Bessie
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,78
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:16,07
  • Placering: 16
    Lena Thunholm & Royce
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 4 Totaltid: 09:31,78
    Startnr: 13
    Förare: Lena Thunholm
    Hund: Mizacks Royce Purple Prince
    Ras: Västgötaspets
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 1
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:01,78
  • Placering: 17
    Elisabeth Andersson & Flisan
    Totalpoäng: 52 Totalfel: 5 Totaltid: 06:50,31
    Startnr: 3
    Förare: Elisabeth Andersson
    Hund: Imperie`s Felicia Fiore
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 01:52,34
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,97
  • Placering: 18
    Gudrun Löfgren & Gibzon
    Totalpoäng: 49 Totalfel: 6 Totaltid: 07:49,12
    Startnr: 10
    Förare: Gudrun Löfgren
    Hund: Qiwron's Gibzon
    Ras: Australian kelpie
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,12
  • Placering: 19
    Viveca Ericson & Honey
    Totalpoäng: 47 Totalfel: 4 Totaltid: 08:37,87
    Startnr: 18
    Förare: Viveca Ericson
    Hund: Shelfield Hot Stuff
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:37,87
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 20
    Jenny Mild & Diego
    Totalpoäng: 40 Totalfel: 4 Totaltid: 09:16,35
    Startnr: 21
    Förare: Jenny Mild
    Hund: Sagalyckans Dropkick Diego
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:46,35
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 21
    marie olsson & lacie
    Totalpoäng: 37 Totalfel: 0 Totaltid: 09:00,59
    Startnr: 22
    Förare: marie olsson
    Hund: crestlines lacie
    Ras: schäfer
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,59
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00