Karlstad TSM 2019-10-27 Karlstad

Arrangör: Karlstad Brukshundklubb
Anordnare: Karlstad Brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Ann-louise Ryrvik

  • Placering: 1
    Carina Berglund & Cola
    Totalpoäng: 84 Totalfel: 0 Totaltid: 07:41,87
    Startnr: 13
    Förare: Carina Berglund
    Hund: Oaktoft Cola
    Ras: Miniature American Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,34
    Inomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:54,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:59,53
  • Placering: 2
    Lisbeth Lisshammar & Julia
    Totalpoäng: 84 Totalfel: 1 Totaltid: 09:44,50
    Startnr: 20
    Förare: Lisbeth Lisshammar
    Hund: Vitahotellets Anne of Cleves
    Ras: Cocker Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,22
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:24,28
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:46,00
    Utomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 3
    Annette Markeröd Carlsson & Lyra
    Totalpoäng: 84 Totalfel: 2 Totaltid: 08:51,22
    Startnr: 5
    Förare: Annette Markeröd Carlsson
    Hund: Hurrelvingens Gomeisa Af Stierne
    Ras: Dansk-svensk gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,72
    Inomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:51,50
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:15,00
  • Placering: 4
    Susanne Nilsson & Jackie
    Totalpoäng: 59 Totalfel: 6 Totaltid: 10:28,54
    Startnr: 19
    Förare: Susanne Nilsson
    Hund: Nilac's Annie
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,25
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 4
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:41,29
    Utomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 5
    Annelie Johannesson & Daizy
    Totalpoäng: 56 Totalfel: 2 Totaltid: 10:56,16
    Startnr: 2
    Förare: Annelie Johannesson
    Hund: Daizy
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:26,16
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 6
    Ingela Karlsson & Millie
    Totalpoäng: 56 Totalfel: 4 Totaltid: 07:41,12
    Startnr: 14
    Förare: Ingela Karlsson
    Hund: Lessieanne's Hope
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,12
    Utomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 02:13,00
  • Placering: 7
    Karin Jardelid & Amira
    Totalpoäng: 56 Totalfel: 5 Totaltid: 09:31,65
    Startnr: 3
    Förare: Karin Jardelid
    Hund: Hermione
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 2
    Tid: 02:41,68
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 1
    Tid: 02:46,38
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:33,59
  • Placering: 8
    Rita Ohlson & Nimrod
    Totalpoäng: 53 Totalfel: 4 Totaltid: 11:19,53
    Startnr: 7
    Förare: Rita Ohlson
    Hund: J C.I.B.Birkhahn Nimrod
    Ras: Korthårig Vorsteh
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,53
    Inomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 9
    Ann Johansson & Mowgli
    Totalpoäng: 47 Totalfel: 3 Totaltid: 10:36,63
    Startnr: 15
    Förare: Ann Johansson
    Hund: Stabykrokens Believe In Hermes
    Ras: Stabijhoun
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:06,63
  • Placering: 10
    Linnea Gustavsson & Zita
    Totalpoäng: 43 Totalfel: 3 Totaltid: 10:10,00
    Startnr: 1
    Förare: Linnea Gustavsson
    Hund: Zita
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:40,00
    Utomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 11
    Lena Sundsrud & Milou
    Totalpoäng: 41 Totalfel: 5 Totaltid: 11:30,00
    Startnr: 16
    Förare: Lena Sundsrud
    Hund: Krumelurens Angel In Love
    Ras: Chihuahua, Långhårig
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 12
    Gunilla Karlsson & Ture
    Totalpoäng: 40 Totalfel: 4 Totaltid: 11:30,00
    Startnr: 11
    Förare: Gunilla Karlsson
    Hund: Astelita's Sea-Borne Pirat
    Ras: Dvärgpudel
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 13
    Eva Hallén & Zorba
    Totalpoäng: 38 Totalfel: 4 Totaltid: 09:51,53
    Startnr: 10
    Förare: Eva Hallén
    Hund: Hedda
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,53
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 14
    Anna Hällström & Nova
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 6 Totaltid: 10:46,97
    Startnr: 17
    Förare: Anna Hällström
    Hund: Skogsbrynets Lovis
    Ras: Labrador
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,97
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 4
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 15
    Katinka Klockljung & Majgull
    Totalpoäng: 31 Totalfel: 4 Totaltid: 10:33,22
    Startnr: 8
    Förare: Katinka Klockljung
    Hund: Lärkahalls Maigold Morningstar
    Ras: Norwichterrier
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 1
    Tid: 02:03,22
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 16
    Eva Kemppi & Nellie
    Totalpoäng: 31 Totalfel: 5 Totaltid: 11:30,00
    Startnr: 18
    Förare: Eva Kemppi
    Hund: Ebony Paw’s Black Belle
    Ras: Dvärgschnauzer
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 1
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 17
    Ingela Marcusson & Joy
    Totalpoäng: 28 Totalfel: 8 Totaltid: 11:30,00
    Startnr: 4
    Förare: Ingela Marcusson
    Hund: Bright Rivers Ray Of Light
    Ras: Shetland Sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 18
    Anne Harefjord Axelsson & Lazy
    Totalpoäng: 22 Totalfel: 8 Totaltid: 11:30,00
    Startnr: 9
    Förare: Anne Harefjord Axelsson
    Hund: Ana-Faro's Lazy Milagre Da Amora
    Ras: Portugisisk vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 19
    Helén Bergman & Frasse
    Totalpoäng: 13 Totalfel: 8 Totaltid: 11:30,00
    Startnr: 12
    Förare: Helén Bergman
    Hund: Frasse
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 20
    Maud Alm & Cosmos
    Totalpoäng: 9 Totalfel: 7 Totaltid: 11:30,00
    Startnr: 6
    Förare: Maud Alm
    Hund: Tchangku´s Cosmos
    Ras: Tibetansk terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00