Fredagssniffen TSM 2019-08-16 Skänninge

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Crazy Dog Lady

Totalresultat för TSM NW3

Domare 1: Michael Hedman Domare 2: Pirkko Andersson

  • Placering: 1
    Madelaine Cozzi & Wilma
    Totalpoäng: 80 Totalfel: 0 Totaltid: 12:14,76
    Startnr: 6
    Förare: Madelaine Cozzi
    Hund: Wilma
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,54
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 04:39,09
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:32,60
    Utomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 04:02,53
  • Placering: 2
    Sonja Wallin & Trolla
    Totalpoäng: 76 Totalfel: 0 Totaltid: 13:22,36
    Startnr: 10
    Förare: Sonja Wallin
    Hund: Sjövallarens Carmensita
    Ras: Bordercollie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,28
    Inomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 04:49,38
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:52,11
    Utomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 04:18,59
  • Placering: 3
    Susanne Lindberg & Hagel
    Totalpoäng: 71 Totalfel: 0 Totaltid: 12:58,97
    Startnr: 8
    Förare: Susanne Lindberg
    Hund: Burviks Bert
    Ras: Korthårig vorsteh
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,00
    Inomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 04:38,22
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:41,69
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 04:16,06
  • Placering: 4
    Barbro Ekenberg & Wilco
    Totalpoäng: 68 Totalfel: 0 Totaltid: 12:49,19
    Startnr: 1
    Förare: Barbro Ekenberg
    Hund: My Nr One Wilco FTW
    Ras: border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,91
    Inomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 04:40,10
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:47,73
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 04:06,45
  • Placering: 5
    Annika Sahlin & Bonus
    Totalpoäng: 55 Totalfel: 2 Totaltid: 10:15,16
    Startnr: 12
    Förare: Annika Sahlin
    Hund: Verbascum Nigrum Rubus
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:49,31
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:31,81
    Utomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 04:24,04
  • Placering: 6
    Terés Stenholm & Rockdove's black Train
    Totalpoäng: 54 Totalfel: 4 Totaltid: 12:15,32
    Startnr: 14
    Förare: Terés Stenholm
    Hund: Rockdove's black Train
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,47
    Inomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 2
    Tid: 05:00,00
    Fordon:
    Poäng: 8
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 03:00,85
  • Placering: 7
    Ann Samsioe & Engla
    Totalpoäng: 53 Totalfel: 3 Totaltid: 13:57,22
    Startnr: 2
    Förare: Ann Samsioe
    Hund: Mörkehäll Engla
    Ras: Curly coated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:27,22
    Inomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 1
    Tid: 05:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 2
    Tid: 04:30,00
  • Placering: 8
    Katarina Larsson & Ebbot
    Totalpoäng: 38 Totalfel: 4 Totaltid: 13:14,04
    Startnr: 18
    Förare: Katarina Larsson
    Hund: Ebbot
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 2
    Tid: 05:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:41,50
    Utomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 04:02,54
  • Placering: 9
    Yvette Marmon & Elsa
    Totalpoäng: 38 Totalfel: 5 Totaltid: 13:30,92
    Startnr: 9
    Förare: Yvette Marmon
    Hund: Elsa
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 05:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:49,10
    Utomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 04:11,82
  • Placering: 10
    Martina Carlson & Fernet Branca
    Totalpoäng: 30 Totalfel: 5 Totaltid: 13:05,07
    Startnr: 4
    Förare: Martina Carlson
    Hund: Fernet Branca
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 05:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:44,17
    Utomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 03:50,90
  • Placering: 11
    Lotta Castell & Yippo
    Totalpoäng: 28 Totalfel: 4 Totaltid: 13:51,44
    Startnr: 17
    Förare: Lotta Castell
    Hund: Stjärnglimtens Yazz
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 04:57,71
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:53,73
    Utomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 2
    Tid: 04:30,00
  • Placering: 12
    Eva Jonsson & Keena
    Totalpoäng: 21 Totalfel: 5 Totaltid: 13:24,92
    Startnr: 3
    Förare: Eva Jonsson
    Hund: High Score I Love To Love
    Ras: Engelsk Springer Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 1
    Tid: 04:46,65
    Fordon:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 02:38,27
    Utomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 2
    Tid: 04:30,00
  • Placering: 13
    Ulrika Falk Wallberg & Frozt
    Totalpoäng: 15 Totalfel: 4 Totaltid: 12:05,83
    Startnr: 11
    Förare: Ulrika Falk Wallberg
    Hund: Ahtfan&Inugamis X'Ing Frazze
    Ras: American hairless terrier coated
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 2
    Tid: 05:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:23,71
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:12,12