OktoberNosen TSM 2019-10-20 MALUNG

Arrangör: Malungs kennelklubb
Anordnare: Malungs kennelklubb

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Marie Bankhed

  • Placering: 1
    Sussie & Hemi
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:29,35
    Startnr: 17
    Förare: Susanne Anderson
    Hund: Oden-staff Iron Man
    Ras: Staffordshire Bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,03
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,86
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,78
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,68
  • Placering: 2
    Lotta Adehed & Maya
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:22,72
    Startnr: 16
    Förare: Lotta Adehed
    Hund: Tripolis New Romance
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,15
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,94
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,22
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:26,41
  • Placering: 3
    Berit Jansson & Manolito
    Totalpoäng: 90 Totalfel: 2 Totaltid: 07:34,13
    Startnr: 18
    Förare: Berit Jansson
    Hund: Hexgårdens Manolito
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,22
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,38
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:49,53
  • Placering: 4
    Agneta Kojan Wedin & Ixo
    Totalpoäng: 90 Totalfel: 2 Totaltid: 07:55,16
    Startnr: 12
    Förare: Agneta Kojan Wedin
    Hund: Enando’s Jolly Jazz
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,06
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,91
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:56,19
  • Placering: 5
    Rita Ohlson & Nimrod
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 0 Totaltid: 04:47,86
    Startnr: 7
    Förare: Rita Ohlson
    Hund: J C.I.B.Birkhahn Nimrod
    Ras: Korthårig Vorsteh
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,12
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,90
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 01:15,34
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:52,50
  • Placering: 6
    Birgitta Håbäck & Grey
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 1 Totaltid: 06:36,71
    Startnr: 8
    Förare: Birgitta Håbäck
    Hund: Björnåns G Grey
    Ras: Irländsk Röd Setter
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 1
    Tid: 01:54,31
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,28
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,06
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:37,06
  • Placering: 7
    Helen Loning & Walter
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 2 Totaltid: 07:37,28
    Startnr: 11
    Förare: Helen Loning
    Hund: Hübinettans Rumpelstiltskin
    Ras: Irish softcoated Wheaten Terrier
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,66
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:32,78
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:37,84
  • Placering: 8
    Åsa Nord & Kalle
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 3 Totaltid: 06:10,84
    Startnr: 19
    Förare: Åsa Nord
    Hund: Tingvell's Unbreakable
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,78
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:59,22
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:49,84
  • Placering: 9
    Cecilia Henriksson & Virko
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 06:25,90
    Startnr: 6
    Förare: Cecilia Henriksson
    Hund: Suvon Virosgiellasa Virko
    Ras: lapsk vallhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:33,56
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:54,47
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,87
  • Placering: 10
    Erika Andersson & Nacho
    Totalpoäng: 70 Totalfel: 0 Totaltid: 07:31,76
    Startnr: 10
    Förare: Erika Andersson
    Hund: Working Mates Catch Me If You Can
    Ras: Australian cattledog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,88
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,88
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 11
    Daniel Brattén & Nato
    Totalpoäng: 70 Totalfel: 0 Totaltid: 09:38,00
    Startnr: 3
    Förare: Daniel Brattén
    Hund: Nato
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:38,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 12
    Annsofi Söderqvist & Molly
    Totalpoäng: 70 Totalfel: 2 Totaltid: 06:07,85
    Startnr: 1
    Förare: Annsofi Söderqvist
    Hund: Birthe
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,15
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,66
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 00:48,04
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 13
    Lena Ericson Lind & Nisse
    Totalpoäng: 70 Totalfel: 4 Totaltid: 07:33,09
    Startnr: 15
    Förare: Lena Ericson Lind
    Hund: O'Rowanne B B King
    Ras: Irländsk terrier
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,47
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,62
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 14
    Karin Köbin & Bosse
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 2 Totaltid: 07:33,19
    Startnr: 14
    Förare: Karin Köbin
    Hund: Kurbitz Foo Fighter´s my hero
    Ras: Portugisisk Vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,19
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 15
    Jan Köbin & Kurbitz Abba Fernando
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 2 Totaltid: 08:34,31
    Startnr: 13
    Förare: Jan Köbin
    Hund: Kurbitz Abba Fernando
    Ras: Portugisisk Vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,63
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:51,68
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 16
    Gudrun Edvardsson & bia
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 2 Totaltid: 08:46,46
    Startnr: 5
    Förare: Gudrun Edvardsson
    Hund: Bicados Bianca
    Ras: kleiner munsterländer
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:42,34
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:04,12
  • Placering: 17
    Tanja Hanni & Prinsen
    Totalpoäng: 45 Totalfel: 3 Totaltid: 08:12,75
    Startnr: 9
    Förare: Tanja Hanni
    Hund: Lizwiks Prins-Adrian
    Ras: Dansk svensk gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:25,56
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 00:47,19
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 18
    Carin Ahlstedt & Zelma
    Totalpoäng: 45 Totalfel: 4 Totaltid: 08:14,40
    Startnr: 20
    Förare: Carin Ahlstedt
    Hund: AlphasGoodGirl
    Ras: Jack Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,37
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 01:04,03
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 19
    Carina Berglund & Crikk
    Totalpoäng: 40 Totalfel: 2 Totaltid: 09:05,22
    Startnr: 2
    Förare: Carina Berglund
    Hund: Easy Unforgettable
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 01:05,22
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 20
    Åsa Eriksson & Gibson
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 8 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 4
    Förare: Åsa Eriksson
    Hund: Lillimar´s Merchant of Venice
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00