Maj-Sniffen TSM 2019-05-05 LULEÅ

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Luleå Hundcenter AB

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Per-arne Bergström Domare 2: Camilla Fagervall

  • Placering: 1
    Ulrica Ahlsén & Caos
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:12,18
    Startnr: 42
    Förare: Ulrica Ahlsén
    Hund: Tjotte´s Cold Case
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,31
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,46
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,97
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,44
  • Placering: 2
    Helena Gustafsson & Puskas
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:16,15
    Startnr: 28
    Förare: Helena Gustafsson
    Hund: Inizio'z Biscotti
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,87
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,28
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,56
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,44
  • Placering: 3
    Ulrika Wennmark & Loke
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:24,09
    Startnr: 27
    Förare: Ulrika Wennmark
    Hund: Masterkey´s Wis Mac Millan
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,93
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,85
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,91
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,40
  • Placering: 4
    Ulrik Nordström Löfgren & Sture
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:34,66
    Startnr: 26
    Förare: Ulrik Nordström Löfgren
    Hund: Cocofudge
    Ras: Stor pudel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,72
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,88
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,06
  • Placering: 5
    Jenny-Ann Hofverberg & Kiwi
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:41,94
    Startnr: 48
    Förare: Jenny-Ann Hofverberg
    Hund: Big Lady's Chili Flake
    Ras: Airedaleterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,22
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,88
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,87
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,97
  • Placering: 6
    Susanne Lindberg & Skott
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:43,48
    Startnr: 41
    Förare: Susanne Lindberg
    Hund: Blåfjellmyra's Ekko Ekko
    Ras: Grosser münsterländer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,75
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,91
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,44
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,38
  • Placering: 7
    Eva Dahlhielm & Saga
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:48,70
    Startnr: 30
    Förare: Eva Dahlhielm
    Hund: Valentisimos Satha
    Ras: Perro de agua espanol
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,63
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,44
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,75
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,88
  • Placering: 8
    Evelina Hermansen & Axa
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:50,90
    Startnr: 44
    Förare: Evelina Hermansen
    Hund: Sitnu
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,69
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,93
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,37
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,91
  • Placering: 9
    Angelica Lindvall & Lexi
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:04,32
    Startnr: 29
    Förare: Angelica Lindvall
    Hund: Traxa's LaLa
    Ras: Belgisk vallhund/ tervueren
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:05,47
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,69
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,97
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,19
  • Placering: 10
    Lena Hermansen & Nimbus
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:05,25
    Startnr: 37
    Förare: Lena Hermansen
    Hund: Náste
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,56
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,03
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,50
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,16
  • Placering: 11
    Anna Nordmark Björnström & Meija
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:13,24
    Startnr: 49
    Förare: Anna Nordmark Björnström
    Hund: Tranbärets Tjorven på Saltkråkan
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,97
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,40
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,34
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,53
  • Placering: 12
    Anna-Maria Henriksson & Timor
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:25,91
    Startnr: 40
    Förare: Anna-Maria Henriksson
    Hund: Timor
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,41
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,47
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,94
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,09
  • Placering: 13
    Sara Bergdahl & Polly
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:43,72
    Startnr: 34
    Förare: Sara Bergdahl
    Hund: Myltans Quebec
    Ras: Dvärgschnauzer peppar/salt
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,03
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,44
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,66
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,59
  • Placering: 14
    Christina Ruth & Eros
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 01:37,62
    Startnr: 31
    Förare: Christina Ruth
    Hund: Mc keos loose end
    Ras: Stor pudel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,72
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,90
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,84
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:44,16
  • Placering: 15
    Jeanette Enryd & Klara
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 01:53,91
    Startnr: 45
    Förare: Jeanette Enryd
    Hund: Request Mystery Time
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:05,81
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,91
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:03,32
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,87
  • Placering: 16
    Anna Lundström & Tikka
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 02:17,68
    Startnr: 32
    Förare: Anna Lundström
    Hund: Zetastar Wild Look
    Ras: Engelsk Springer Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,75
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,56
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,31
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:19,06
  • Placering: 17
    Camilla Engman & Hilma
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 2 Totaltid: 02:44,72
    Startnr: 43
    Förare: Camilla Engman
    Hund: Happy birdhunter´s Coxs Hex
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,12
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,19
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 00:30,03
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,38
  • Placering: 18
    Anna Karin Fahlen & Asta
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 2 Totaltid: 03:43,60
    Startnr: 35
    Förare: Anna Karin Fahlen
    Hund: Dartline Fashing Girl
    Ras: Strävhårig foxterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,84
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,41
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:56,97
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:58,38
  • Placering: 19
    Jenny Kalla & Yksa
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 06:39,44
    Startnr: 33
    Förare: Jenny Kalla
    Hund: Vinskin Yksa
    Ras: Norrbottenspets
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,22
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:44,69
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:43,53
  • Placering: 20
    Eva Nilsson Edbom & Nilsson
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 02:50,22
    Startnr: 46
    Förare: Eva Nilsson Edbom
    Hund: Rocky-Childs Blinded by the Light
    Ras: Irish softcoated wheaten terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,09
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,31
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,82
  • Placering: 21
    Katarina Mosesson & Sir Lloyd
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 03:27,56
    Startnr: 36
    Förare: katarina Mosesson
    Hund: Big Lady's Mainio Sir Lloyd
    Ras: Airedale terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,03
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,97
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,56
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 22
    Lena K Larsson & Flisan
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:25,56
    Startnr: 39
    Förare: Lena K Larsson
    Hund: Guldkvistens Sailer Moon
    Ras: Irish softcoated wheaten terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,25
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,31
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00