TSM 2018-05-10 Hörnefors

Arrangör: Vännäs Brukshundklubb
Anordnare: Vännäs Brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Lotta Bauer Domare 2: Karin Blom

  • Placering: 1
    Emma Folkesson & Luna
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:42,36
    Startnr: 23
    Förare: Emma Folkesson
    Hund: O'Flanagan Mango Melange
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,52
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,59
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,94
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,31
  • Placering: 2
    Anna Lena Grönlund & Ädels Ultimata Umbro
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:46,67
    Startnr: 6
    Förare: Anna Lena Grönlund
    Hund: Ädels Ultimata Umbro
    Ras: Riesenschnauzer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,56
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,28
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,12
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,72
  • Placering: 3
    Maria Sjödin Fahlesson & Njusta
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:58,87
    Startnr: 5
    Förare: Maria Sjödin Fahlesson
    Hund: Vattenbrynets Lilla My
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,68
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,72
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,50
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,96
  • Placering: 4
    Stig Hansson & Troy
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:04,93
    Startnr: 18
    Förare: Stig Hansson
    Hund: Nybykläppens Golden Chirro
    Ras: Golden Retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,93
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,94
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,47
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,60
  • Placering: 5
    Emma Pettersson & Essi
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:14,19
    Startnr: 11
    Förare: Emma Pettersson
    Hund: Limistars escada
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,59
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,13
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,56
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,91
  • Placering: 6
    Viktoria Einarsson & Lex
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:42,25
    Startnr: 31
    Förare: Viktoria Einarsson
    Hund: Norrstjärnans Lippo
    Ras: Jackrussel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,37
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,66
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,53
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,67
  • Placering: 7
    Lena Näslund Lidström & Noomi
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:59,38
    Startnr: 1
    Förare: Lena Näslund Lidström
    Hund: Lapinlunas Voittajatar
    Ras: Finsk lapphund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,81
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,60
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,53
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,44
  • Placering: 8
    Marika Abrahamsson & Iza
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 02:40,13
    Startnr: 19
    Förare: Marika Abrahamsson
    Hund: Mittilandets Xena
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:12,78
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,25
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,35
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,75
  • Placering: 9
    Mirjam Hopstadius & Rapports Hugger
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 03:33,19
    Startnr: 3
    Förare: Mirjam Hopstadius
    Hund: Rapports Hugger
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:33,47
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,16
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,68
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,88
  • Placering: 10
    Eleanor Dahlberg & Yadi
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 2 Totaltid: 02:29,16
    Startnr: 12
    Förare: Eleanor Dahlberg
    Hund: Antonella von Axima
    Ras: Tervueren
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:18,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,69
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:02,09
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,36
  • Placering: 11
    Bert Ola Näslund & Helga
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 2 Totaltid: 02:52,41
    Startnr: 28
    Förare: Bert Ola Näslund
    Hund: Glittras Heavenly Savanah
    Ras: Papillon
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,85
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:42,62
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:52,84
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,10
  • Placering: 12
    Marie Berggren & Mi-Jos Igor Intensive
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 4 Totaltid: 03:39,06
    Startnr: 32
    Förare: Marie Berggren
    Hund: Mi-Jos Igor Intensive
    Ras: Tysk Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 00:17,47
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,18
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 01:44,40
  • Placering: 13
    Susanna Hedström & Elsa
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:26,21
    Startnr: 9
    Förare: Susanna Hedström
    Hund: Hjortronlandets Nobody Else But Me
    Ras: Eng springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,43
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,34
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,44
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 14
    Tina Lindgren & Leia
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:50,04
    Startnr: 4
    Förare: Tina Lindgren
    Hund: Zennovy Livia
    Ras: Pumi
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,53
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,07
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,43
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 15
    Eva Lindh Waterworth & Milla
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:51,46
    Startnr: 26
    Förare: Eva Lindh Waterworth
    Hund: Domestic Dark Diving in Delaware
    Ras: Storpudel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,58
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,96
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,91
  • Placering: 16
    Karin Lexberg & Dio
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:17,89
    Startnr: 34
    Förare: Karin Lexberg
    Hund: Gunhills Love song of the year
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,24
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,65
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:47,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 17
    Carin Lindberg & Ebba
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:17,52
    Startnr: 22
    Förare: Carin Lindberg
    Hund: Flathams Hääjmdjåord Haalkako
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,20
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,69
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,61
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 18
    Linnéa Thyni & Hunter
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:18,82
    Startnr: 10
    Förare: Linnéa Thyni
    Hund: Soldrivans Hunter
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:04,31
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,65
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,85
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 19
    Ulf Lindberg & JANA
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:26,81
    Startnr: 8
    Förare: Ulf Lindberg
    Hund: Nybykläppens Golden Cola
    Ras: Golden Reteriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,03
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,53
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,25
  • Placering: 20
    Erica Svanered & Kompis
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:52,61
    Startnr: 7
    Förare: Erica Svanered
    Hund: Lövhyddans Kompis
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,43
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,91
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,27
  • Placering: 21
    Gunilla Leander Persson & Tinja
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:28,96
    Startnr: 16
    Förare: Gunilla Leander Persson
    Hund: Fondador Aktiva Arctica
    Ras: Kromfohrländer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,12
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,47
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:48,36
  • Placering: 22
    Anders Wallberg & Foxyways Odd Molly by T
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 02:12,47
    Startnr: 17
    Förare: Anders Wallberg
    Hund: Foxyways Odd Molly by T
    Ras: Jack Russell terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,43
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:26,85
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,18
  • Placering: 23
    Åsa Johansson & Dolly
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 03:19,35
    Startnr: 21
    Förare: Åsa Johansson
    Hund: Dolly
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:04,78
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:02,71
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,85
  • Placering: 24
    Anna-Stina Hedman & LEJA
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 03:23,89
    Startnr: 27
    Förare: Anna-Stina Hedman
    Hund: Leja
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,88
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,81
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,21
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 25
    Marie Lindahl & Chivas
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 03:38,18
    Startnr: 20
    Förare: Marie Lindahl
    Hund: Usemade under my nose
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,78
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,84
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,56
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 26
    Karin Lindberg & Enya
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 04:00,75
    Startnr: 15
    Förare: Karin Lindberg
    Hund: Enya
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,34
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,80
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,60
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 27
    Anna Lundberg & Charlie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 04:03,59
    Startnr: 2
    Förare: Anna Lundberg
    Hund: Flatham's Kalln Konn Knall Jena
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,03
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,50
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,06
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 28
    Eva Wenngren & Indra
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 4 Totaltid: 04:02,54
    Startnr: 33
    Förare: Eva Wenngren
    Hund: Zantana black rusty nail
    Ras: Schnauzer svart
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,04
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,25
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:33,25
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 29
    Mari Aronsson & Milo
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:14,22
    Startnr: 25
    Förare: Mari Aronsson
    Hund: Milo
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,54
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,68
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 30
    Jonas Granström & Tango
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 04:27,59
    Startnr: 24
    Förare: Jonas Granström
    Hund: Whaupley Telemark
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,40
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:05,19
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 31
    Stina Lifvergren & Peikko
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 05:08,50
    Startnr: 14
    Förare: Stina Lifvergren
    Hund: Lapinlunas Röllipeikko
    Ras: Finsk lapphund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,41
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,10
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 32
    Jon-Ol Lindberg & Boss
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 6 Totaltid: 04:55,94
    Startnr: 30
    Förare: Jon-Ol Lindberg
    Hund: Harrystaff's Xavier
    Ras: Staffordshire Bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,41
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:25,53
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 33
    Sara Oltegen & Joey
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 5 Totaltid: 05:39,50
    Startnr: 29
    Förare: Sara Oltegen
    Hund: Joey
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,50
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 34
    Anette Grehn & Ziwan
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 7 Totaltid: 05:42,00
    Startnr: 35
    Förare: Anette Grehn
    Hund: Grymlings Ziwan
    Ras: Korthårig chihuahua
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 35
    Albin Augustsson & Yellowskin´s Lilla Qalaspingla
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 9 Totaltid: 06:43,93
    Startnr: 13
    Förare: Albin Augustsson
    Hund: Yellowskin´s Lilla Qalaspingla
    Ras: Dansk-Svensk Gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:43,93
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00