TSM 2018-07-05 Gnesta

Arrangör: Gnesta-Trosa Brukshundklubb
Anordnare: Gnesta-Trosa Brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Maria Gabrielsson Domare 2: Thomas Lind

  • Placering: 1
    Ann-Louise Ryrvik & Zack
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 09:35,63
    Startnr: 21
    Förare: Ann-Louise Ryrvik
    Hund: Truxelis Zack
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:56,85
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:38,78
  • Placering: 2
    Agneta Cottin & Isis
    Totalpoäng: 65 Totalfel: 0 Totaltid: 09:38,35
    Startnr: 19
    Förare: Agneta Cottin
    Hund: Mironik's Isis
    Ras: Collie, korthår
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:46,81
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:51,54
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 3
    Anette Hagman & Pixy
    Totalpoäng: 65 Totalfel: 2 Totaltid: 09:00,81
    Startnr: 5
    Förare: Anette Hagman
    Hund: Aussie Gården’s Pixy Like Eyebright
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,37
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:30,44
  • Placering: 4
    Kristina Strömberg & Bessie
    Totalpoäng: 62.5 Totalfel: 0 Totaltid: 08:57,87
    Startnr: 18
    Förare: kristina strömberg
    Hund: Bessie
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 01:46,66
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:35,15
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 02:36,06
  • Placering: 5
    Frida Martinsson & Saga
    Totalpoäng: 62.5 Totalfel: 0 Totaltid: 09:04,66
    Startnr: 7
    Förare: Frida Martinsson
    Hund: Saga
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,66
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 6
    Lotta Bauer & Harry
    Totalpoäng: 62.5 Totalfel: 2 Totaltid: 07:57,91
    Startnr: 17
    Förare: Lotta Bauer
    Hund: ACT’s For Mission Andy (Harry)
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,97
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:15,94
  • Placering: 7
    Lena Östman & Fille
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 0 Totaltid: 09:09,72
    Startnr: 10
    Förare: Lena Östman
    Hund: Dog Flash's Westfield
    Ras: Jack Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,72
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 8
    Katarina Larsson & Ebbot
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 4 Totaltid: 08:53,56
    Startnr: 16
    Förare: Katarina Larsson
    Hund: Ebbot
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,06
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:59,50
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 9
    Linnea Eklund & Janis
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 4 Totaltid: 09:59,55
    Startnr: 8
    Förare: Linnea Eklund
    Hund: Janis
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:59,55
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 10
    Irene Tostar & Koffi
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 09:47,69
    Startnr: 14
    Förare: Irene Tostar
    Hund: Ryegate's Wishful Sinful
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:47,69
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 11
    Francine Skoglund & Cookie
    Totalpoäng: 47.5 Totalfel: 0 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 11
    Förare: Francine Skoglund
    Hund: Redspot's Clara Cookie Dough
    Ras: Welsh springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 11
    Eileen ingulfsson & Pearl
    Totalpoäng: 47.5 Totalfel: 0 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 23
    Förare: Eileen Ingulfsson
    Hund: Westerner Fan-C-Pearl
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 13
    Sussie & Rocky
    Totalpoäng: 47.5 Totalfel: 2 Totaltid: 09:49,44
    Startnr: 1
    Förare: susanne Anderson
    Hund: Kings & Queens´s Laughiong too loud
    Ras: Staffordshire bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 02:49,44
  • Placering: 14
    Anna Westerberg & Xryssa
    Totalpoäng: 45 Totalfel: 4 Totaltid: 09:00,47
    Startnr: 12
    Förare: Anna Westerberg
    Hund: Jejmic's Xrysantemum
    Ras: Australian Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,47
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 15
    Cecilia Karlsson & Boss
    Totalpoäng: 45 Totalfel: 6 Totaltid: 09:19,88
    Startnr: 13
    Förare: Cecilia Karlsson
    Hund: Kronsäters Brad
    Ras: Staffordshire bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,88
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 16
    Maria Holm & Ezter
    Totalpoäng: 45 Totalfel: 6 Totaltid: 09:35,18
    Startnr: 6
    Förare: Maria Holm
    Hund: Torneryds Ezter
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:35,18
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 17
    Ulrika Holmberg & Stella
    Totalpoäng: 40 Totalfel: 4 Totaltid: 09:59,00
    Startnr: 4
    Förare: Ulrika Holmberg
    Hund: Azzurra
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:59,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 18
    Veronica Bonell & Texas
    Totalpoäng: 37.5 Totalfel: 2 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 22
    Förare: Veronica Bonell
    Hund: Anemicos Texas
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 19
    Birgitta Melin & Loxie
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 4 Totaltid: 08:54,88
    Startnr: 15
    Förare: Birgitta Melin
    Hund: Loxia
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,88
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 20
    Emma Hammar & Yxa
    Totalpoäng: 32.5 Totalfel: 2 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 20
    Förare: Emma Hammar
    Hund: Agdalavallarnas Yxa
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 21
    Camilla Bermell & Chili
    Totalpoäng: 30 Totalfel: 6 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 9
    Förare: Camilla Bermell
    Hund: Blixtrande staffar Chili
    Ras: Staffordshire Bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 22
    Cecilia Karlström & A-Te-Ell´s Monsieur Zion
    Totalpoäng: 27.5 Totalfel: 6 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 3
    Förare: Cecilia Karlström
    Hund: A-Te-Ell´s Monsieur Zion
    Ras: Belgisk vallhund/groenendael
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 23
    Magdalena Berwid & Cayla
    Totalpoäng: 12.5 Totalfel: 4 Totaltid: 09:58,00
    Startnr: 2
    Förare: Magdalena Berwid
    Hund: Fervens Fera Cute-Cayla
    Ras: Amercian Staffordshire Terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 01:58,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00