Draknosen TSM 2020-10-17 Timrå

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: WINoF

Totalresultat för TSM NW3

Domare 1: Ulf Peterzon

  • Placering: 1
    Helena Bolin & Isa
    Totalpoäng: 76 Totalfel: 5 Totaltid: 14:08,78
    Startnr: 2
    Förare: Helena Bolin
    Hund: Woppers Love Love Love
    Ras: Dansk-svensk gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 23
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 3
    Fel: 2
    Tid: 04:32,59
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:21,75
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 05:14,44
  • Placering: 2
    Susanne Lindberg & Hagel
    Totalpoäng: 74 Totalfel: 2 Totaltid: 13:14,98
    Startnr: 1
    Förare: Susanne Lindberg
    Hund: Burviks Bert
    Ras: Korthårig vorsteh
    Behållare:
    Poäng: 23
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 03:26,35
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:29,88
    Utomhus:
    Poäng: 17
    Fel: 0
    Tid: 05:18,75
  • Placering: 3
    Elisabeth Edlund & Gillan
    Totalpoäng: 73 Totalfel: 0 Totaltid: 17:33,57
    Startnr: 11
    Förare: Elisabeth Edlund
    Hund: Zathungens Gillan
    Ras: Australian Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:52,60
    Inomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 04:48,41
    Fordon:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 04:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 05:22,56
  • Placering: 4
    Joakim Bolin & Frank
    Totalpoäng: 65 Totalfel: 2 Totaltid: 14:46,85
    Startnr: 3
    Förare: Joakim Bolin
    Hund: ACT’s for Mission Lucky
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 23
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 3
    Fel: 0
    Tid: 04:28,75
    Fordon:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 02:41,50
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 04:36,60
  • Placering: 5
    Hans Nilsson & Nemo
    Totalpoäng: 64 Totalfel: 0 Totaltid: 16:11,69
    Startnr: 8
    Förare: Hans Nilsson
    Hund: Springer Nova's Nemo of DeYe
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:25,79
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:50,12
    Fordon:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 03:36,28
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 05:19,50
  • Placering: 6
    Sussie & Hemi
    Totalpoäng: 59 Totalfel: 2 Totaltid: 13:41,24
    Startnr: 9
    Förare: Susanne Anderson
    Hund: Oden-staff Iron Man
    Ras: Staffordshire Bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:34,59
    Inomhus:
    Poäng: 3
    Fel: 2
    Tid: 04:31,49
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:29,25
    Utomhus:
    Poäng: 6
    Fel: 0
    Tid: 04:05,91
  • Placering: 7
    Madeleine Ulin & Agge
    Totalpoäng: 51 Totalfel: 5 Totaltid: 15:35,97
    Startnr: 5
    Förare: Madeleine Ulin
    Hund: Bling'z Agate
    Ras: Whippet
    Behållare:
    Poäng: 23
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 3
    Fel: 1
    Tid: 04:34,28
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:31,69
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 05:30,00
  • Placering: 8
    Ulrika Falk Wallberg & Frozt
    Totalpoäng: 43 Totalfel: 2 Totaltid: 13:48,64
    Startnr: 10
    Förare: Ulrika Falk Wallberg
    Hund: Ahtfan&Inugamis X'Ing Frazze
    Ras: American hairless terrier coated
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:59,06
    Inomhus:
    Poäng: 6
    Fel: 0
    Tid: 04:14,96
    Fordon:
    Poäng: 6
    Fel: 0
    Tid: 02:04,62
    Utomhus:
    Poäng: 6
    Fel: 2
    Tid: 05:30,00
  • Placering: 9
    Helena Eriksson & Vilma
    Totalpoäng: 43 Totalfel: 4 Totaltid: 17:11,06
    Startnr: 7
    Förare: Helena Eriksson
    Hund: Twinkle out and out
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 23
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:45,35
    Fordon:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 04:18,53
    Utomhus:
    Poäng: 6
    Fel: 0
    Tid: 05:07,18
  • Placering: 10
    Karin Hellquist & Toya
    Totalpoäng: 43 Totalfel: 4 Totaltid: 17:45,19
    Startnr: 4
    Förare: Karin Hellquist
    Hund: Cutulus Toya
    Ras: Tysk Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 23
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:53,22
    Fordon:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 04:23,19
    Utomhus:
    Poäng: 6
    Fel: 0
    Tid: 05:28,78
  • Placering: 11
    Erica Svanered & Kompis
    Totalpoäng: 33 Totalfel: 4 Totaltid: 16:44,74
    Startnr: 12
    Förare: Erica Svanered
    Hund: Lövhyddans Kompis
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:45,84
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:42,71
    Fordon:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 03:46,19
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 05:30,00
  • Placering: 12
    Anna Lundberg & Charlie
    Totalpoäng: 24 Totalfel: 2 Totaltid: 16:52,81
    Startnr: 6
    Förare: Anna Lundberg
    Hund: Flathams kalln konn knall jena
    Ras: Flat coated retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 4
    Fel: 0
    Tid: 04:28,19
    Fordon:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 04:14,03
    Utomhus:
    Poäng: 6
    Fel: 0
    Tid: 05:10,59