TSM 2019-10-19 Forshaga

Arrangör: Kils Brukshundklubb
Anordnare: Kils BHK

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Mats Hedlund

  • Placering: 1
    Anna-Karin Lindblom & Lykke
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:51,35
    Startnr: 16
    Förare: Anna-Karin Lindblom
    Hund: Aim High Lita Ford
    Ras: Goldenretriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,82
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,16
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,50
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:46,87
  • Placering: 2
    Maud Alm & Cosmos
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:26,22
    Startnr: 9
    Förare: Maud Alm
    Hund: Tchangku´s Cosmos
    Ras: Tibetansk terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,19
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,18
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,79
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:57,06
  • Placering: 3
    Åsa Gravander & Mika
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:34,63
    Startnr: 18
    Förare: Åsa Gravander
    Hund: Explicits A Diamond Is For Ever
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,32
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,47
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,65
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:39,19
  • Placering: 4
    Maria Blomberg & Yin
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:46,06
    Startnr: 12
    Förare: Maria Blomberg
    Hund: Yin
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:09,41
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,43
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,06
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,16
  • Placering: 5
    Sofia Folestam & Andy
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 05:04,77
    Startnr: 14
    Förare: Sofia Folestam
    Hund: Andy
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,50
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,28
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:26,31
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:40,68
  • Placering: 6
    Peter Borglund & Sammie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 05:14,52
    Startnr: 13
    Förare: Peter Borglund
    Hund: Magic Storm:s Signor Sammie
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,43
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,38
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,21
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:26,50
  • Placering: 7
    Lena Östman & Fille
    Totalpoäng: 90 Totalfel: 0 Totaltid: 05:08,88
    Startnr: 8
    Förare: Lena Östman
    Hund: Dog Flash's Westfield
    Ras: Jack Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,19
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,19
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,50
  • Placering: 8
    Annelie Johannesson & Daizy
    Totalpoäng: 89 Totalfel: 0 Totaltid: 07:21,71
    Startnr: 4
    Förare: Annelie Johannesson
    Hund: Daizy
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,44
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,93
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,34
    Utomhus:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 9
    Katinka Klockljung & Majgull
    Totalpoäng: 86 Totalfel: 2 Totaltid: 08:16,75
    Startnr: 5
    Förare: Katinka Klockljung
    Hund: Lärkahalls Maigold Morningstar
    Ras: Norwichterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,06
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:57,69
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 10
    Susanne Nilsson & Jackie
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 0 Totaltid: 05:18,69
    Startnr: 11
    Förare: Susanne Nilsson
    Hund: Nilac's Annie
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,81
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,41
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:25,47
  • Placering: 11
    Britt- Marie Bäckman & Anton
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 0 Totaltid: 05:31,28
    Startnr: 15
    Förare: Britt- Marie Bäckman
    Hund: Red Royalti´s Christian Dior
    Ras: Welsh Corgi Pembroke
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,50
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,25
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:27,53
  • Placering: 12
    Gunilla Karlström & Cookie
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 0 Totaltid: 05:55,37
    Startnr: 6
    Förare: Gunilla Karlström
    Hund: Lilholm's Electrical Storm
    Ras: Curly Coated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,81
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,87
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:28,69
  • Placering: 13
    Carina Berglund & Cola
    Totalpoäng: 76 Totalfel: 2 Totaltid: 08:22,87
    Startnr: 10
    Förare: Carina Berglund
    Hund: Oaktoft Cola
    Ras: Miniature American Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 01:50,63
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,84
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:48,40
    Utomhus:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 14
    Lisbeth Lisshammar & Julia
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:50,85
    Startnr: 1
    Förare: Lisbeth Lisshammar
    Hund: Vitahotellets Anne of Cleves
    Ras: Cocker Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,81
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,50
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:18,54
  • Placering: 15
    Margareta Persson & Zixten
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 06:29,01
    Startnr: 17
    Förare: Margareta Persson
    Hund: Zonsierraz flörtiga Zixten
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,72
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,60
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,69
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 16
    Lena Sundsrud & Milou
    Totalpoäng: 64 Totalfel: 0 Totaltid: 08:18,50
    Startnr: 2
    Förare: Lena Sundsrud
    Hund: Krumelurens Angel In Love
    Ras: Chihuahua, Långhårig
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:49,72
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:28,78
    Utomhus:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 17
    Birgitta Ny Jalkinger & Kajsa
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 2 Totaltid: 04:46,66
    Startnr: 3
    Förare: Birgitta Ny Jalkinger
    Hund: Kajsa
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 00:55,10
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,31
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,25
  • Placering: 18
    Margaretha Larsson & Vera
    Totalpoäng: 61 Totalfel: 4 Totaltid: 08:41,74
    Startnr: 7
    Förare: Margaretha Larsson
    Hund: Hot Spices Forget Me Not
    Ras: Welsh springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,27
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:32,47
    Utomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00