TSM 2017-11-04 Floda

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Tasspalatset

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Sara Lathi Domare 2: Linda Johansson

  • Placering: 1
    Annika Sahlin & Bamse
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:02,15
    Startnr: 13
    Förare: Annika Sahlin
    Hund: Bamse
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,05
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,21
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,38
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,51
  • Placering: 2
    Viveca Anderlund & Alexi
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:13,09
    Startnr: 7
    Förare: Viveca Anderlund
    Hund: Benliz Aquagirl Alexi
    Ras: Labrador retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,93
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,49
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,77
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,90
    SSE
  • Placering: 3
    Anna Lindström & Reducks Miss Moneypenny
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:24,56
    Startnr: 1
    Förare: Anna Lindström
    Hund: Reducks Miss Moneypenny
    Ras: Golden retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,53
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,44
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,46
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,13
  • Placering: 4
    Sophi Nersäter Nilsson & Whiteboards mousetrap
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:31,94
    Startnr: 20
    Förare: Sophi Nersäter Nilsson
    Hund: Whiteboards mousetrap
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,25
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,04
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,35
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,30
  • Placering: 5
    Susanne Gunnrup & Kezo
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:34,37
    Startnr: 3
    Förare: Susanne Gunnrup
    Hund: Kezo
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,78
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,96
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,23
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,40
    SSE
  • Placering: 6
    Alma Ohlin & Happy
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:53,55
    Startnr: 16
    Förare: Alma Ohlin
    Hund: Happy
    Ras: Bordercollie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,52
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,53
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,35
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,15
  • Placering: 7
    Mia Eskilsson & Diva
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:55,71
    Startnr: 4
    Förare: Mia Eskilsson
    Hund: Soul to Soul Diva Di Mondovi
    Ras: Lagotto
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,33
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,58
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,80
  • Placering: 8
    Helen Widfeldt & Hyzz Olympuz Asic
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:57,80
    Startnr: 11
    Förare: Helen Widfeldt
    Hund: Hyzz Olympuz Asic
    Ras: Australisk Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,18
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,21
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,69
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,72
  • Placering: 9
    Elin Sjögren & Notas Crew Envy
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:58,95
    Startnr: 5
    Förare: Elin Sjögren
    Hund: Notas Crew Envy
    Ras: Whippet
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,85
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,63
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,74
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,73
    SSE
  • Placering: 10
    Therese Strand & Meya
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:08,76
    Startnr: 25
    Förare: Therese Strand
    Hund: Penny lane av ulfsäter
    Ras: Schappendoes 
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,80
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,91
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,64
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,41
    SSE
  • Placering: 11
    Christel Dahlgren & Belezza
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:49,98
    Startnr: 14
    Förare: Christel Dahlgren
    Hund: SOUL TO SOUL TS BELEZZA
    Ras: Lagotto
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,59
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,72
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,67
  • Placering: 12
    Kirsi Suominen & Momo
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:57,27
    Startnr: 22
    Förare: Kirsi Suominen
    Hund: Räntäsään Gentleman
    Ras: Beagle
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,53
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,50
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,10
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,14
    SSE
  • Placering: 13
    Liselotte Hagberg & Bella
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:31,81
    Startnr: 10
    Förare: Liselotte Hagberg
    Hund: Guns & Game Snövit
    Ras: Labrador retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,61
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,89
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,80
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,51
  • Placering: 14
    Anita Kennerfalk & Ella
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 02:19,27
    Startnr: 9
    Förare: Anita Kennerfalk
    Hund: Encos Elvira
    Ras: Lagotto
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,22
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,82
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:51,81
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,42
  • Placering: 15
    Catarina Nordlöf & Ynnizin´s Tickis Czarnina
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 2 Totaltid: 02:46,51
    Startnr: 18
    Förare: Catarina Nordlöf
    Hund: Ynnizin´s Tickis Czarnina
    Ras: Polski Owczarek Nizinny
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 00:48,49
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,08
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,84
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,10
  • Placering: 16
    Isabelle Larsson & Hubbe
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:03,21
    Startnr: 15
    Förare: Isabelle Larsson
    Hund: Flaxstams Zb Mascot Di Zolo
    Ras: Lagotto
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,45
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,45
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,31
    SSE
  • Placering: 17
    Ylva Mattsson & Disa
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:14,38
    Startnr: 6
    Förare: Ylva Mattsson
    Hund: Your Choice Why Me
    Ras: Australian sheperd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:15,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,05
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,49
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:52,84
  • Placering: 18
    Monica Torsteinsen & Maja
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 1 Totaltid: 02:18,52
    Startnr: 21
    Förare: Monica Torsteinsen
    Hund: Scheffelfältets Ricciolina Maja
    Ras: Lagotto
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,98
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,51
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,03
    SSE
  • Placering: 19
    Ulla Rosén & Sotis
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 02:44,59
    Startnr: 19
    Förare: Ulla Rosén
    Hund: A´monibe´s Lovemaker
    Ras: Pudel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:15,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,54
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,38
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,67
  • Placering: 20
    Madeleine Ljungholm & Nero
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 06:02,59
    Startnr: 2
    Förare: Madeleine Ljungholm
    Hund: Citlaltepetl Panter
    Ras: Xoloitzcuintle
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,46
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,61
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,52
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 21
    Ann-Christin Backman & KajtelasJana
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 06:34,00
    Startnr: 26
    Förare: Ann-Christin Backman
    Hund: KajtelasJana
    Ras: Golden retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:49,00
  • Placering: 22
    Liselotte Lundblad kristofersson & Zingo
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 04:30,47
    Startnr: 23
    Förare: Liselotte Lundblad Kristofersson
    Hund: Airotkivs Dexter
    Ras: labrdorretriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:15,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,21
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:33,26
  • Placering: 23
    Jessica Mann & Gip
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:01,96
    Startnr: 8
    Förare: Jessica Mann
    Hund: Windanns Florence
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,57
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,39
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 24
    Sonja Wallin & Lura
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 06:52,94
    Startnr: 17
    Förare: Sonja Wallin
    Hund: Lura
    Ras: Bordercollie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:15,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,94
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 25
    Inger Malmström & Ruth
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 07:10,79
    Startnr: 12
    Förare: Inger Malmström
    Hund: Ruth
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:15,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:55,79
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 26
    Ewa Woldemar & Titan av Ulfsäter 
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 2 Totaltid: 07:45,00
    Startnr: 24
    Förare: Ewa Woldemar
    Hund: Titan av Ulfsäter 
    Ras: Schappendoes 
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:15,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00