TSM 2020-10-30 Sysslebäck

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: C:nas Triss

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Birgitta Sondell Domare 2: Marie Fogelquist

  • Placering: 1
    Susanne Järhed & Bosse
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 06:42,66
    Startnr: 39
    Förare: Susanne Järhed
    Hund: Nuits Monterosso
    Ras: Bracco Italiano
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,10
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:12,82
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,46
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:03,28
    SSE
  • Placering: 2
    Susanne Nilsson & Jackie
    Totalpoäng: 87 Totalfel: 2 Totaltid: 07:03,59
    Startnr: 1
    Förare: Susanne Nilsson
    Hund: Nilac's Annie
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,97
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,19
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:00,43
  • Placering: 3
    Birgitta Ny Jalkinger & Kajsa
    Totalpoäng: 86 Totalfel: 2 Totaltid: 07:48,50
    Startnr: 22
    Förare: Birgitta Ny Jalkinger
    Hund: Kajsa
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,31
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,15
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:11,04
    SSE
  • Placering: 4
    Gudrun Edvardsson & bia
    Totalpoäng: 82 Totalfel: 2 Totaltid: 09:15,03
    Startnr: 25
    Förare: Gudrun Edvardsson
    Hund: Bicados Bianca
    Ras: kleiner munsterländer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,50
    Inomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,53
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 5
    Annett Klöpper Sundqvist & Elvis
    Totalpoäng: 81 Totalfel: 5 Totaltid: 09:12,44
    Startnr: 35
    Förare: Annett Klöpper Sundqvist
    Hund: Elvis
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 18
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,25
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 03:33,19
  • Placering: 6
    Birgitta Håbäck & Grey
    Totalpoäng: 80 Totalfel: 0 Totaltid: 08:07,13
    Startnr: 7
    Förare: Birgitta Håbäck
    Hund: Björnåns G Grey
    Ras: Irländsk Röd Setter
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 18
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,38
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:25,75
  • Placering: 7
    Knagg Linda Eriksson & Rizzla
    Totalpoäng: 80 Totalfel: 2 Totaltid: 07:17,29
    Startnr: 30
    Förare: Knagg Linda Eriksson
    Hund: Rizzla
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 18
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,91
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:42,38
    SSE
  • Placering: 8
    Maria Alzen-Kristiansson & Annie
    Totalpoäng: 77 Totalfel: 0 Totaltid: 09:29,47
    Startnr: 18
    Förare: Maria Alzen-Kristiansson
    Hund: XHOUSE XTRA
    Ras: Jack Russell terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,00
    Inomhus:
    Poäng: 18
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:39,47
    Utomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 9
    Annette Markeröd Carlsson & Lyra
    Totalpoäng: 72 Totalfel: 4 Totaltid: 09:43,60
    Startnr: 38
    Förare: Annette Markeröd Carlsson
    Hund: Hurrelvingens Gomeisa Af Stierne
    Ras: Dansk-svensk gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 18
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,60
    Utomhus:
    Poäng: 16
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 10
    Gun-Britt Nilsson & Marissa
    Totalpoäng: 69 Totalfel: 5 Totaltid: 08:00,87
    Startnr: 33
    Förare: Gun-Britt Nilsson
    Hund: Aviatrix's Girl Crush
    Ras: Beagle
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:05,28
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,59
    SSE
  • Placering: 11
    Gunnel Lundström & Örjan
    Totalpoäng: 68 Totalfel: 1 Totaltid: 09:04,94
    Startnr: 36
    Förare: Gunnel Lundström
    Hund: Dogtrix Drambuie
    Ras: Chihuahua Korthår
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,25
    Inomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 1
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:10,69
  • Placering: 12
    Susanne Eriksson & Amber
    Totalpoäng: 68 Totalfel: 2 Totaltid: 08:36,69
    Startnr: 34
    Förare: Susanne Eriksson
    Hund: Gnällspikens Amber Queen
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 18
    Fel: 0
    Tid: 02:26,22
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:42,72
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:27,75
    SSE
  • Placering: 13
    Annica Rickardsson & Lilla Blå
    Totalpoäng: 68 Totalfel: 2 Totaltid: 09:12,81
    Startnr: 21
    Förare: Annica Rickardsson
    Hund: Wunderbaums this is love
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,78
    Inomhus:
    Poäng: 18
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:50,03
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 14
    Ann-Louise Ryrvik & Trends Ivan
    Totalpoäng: 66 Totalfel: 0 Totaltid: 11:06,87
    Startnr: 14
    Förare: Ann-Louise Ryrvik
    Hund: Trends Ivan
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:52,84
    Inomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:44,03
    Utomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 15
    Anna Swedin & Siri
    Totalpoäng: 65 Totalfel: 2 Totaltid: 10:31,03
    Startnr: 16
    Förare: Anna Swedin
    Hund: Ah-Tib´s Arienh
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 18
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:01,03
    Utomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 16
    Maritha Lindstrand & Ziva
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 0 Totaltid: 09:47,22
    Startnr: 2
    Förare: Maritha Lindstrand
    Hund: Soldrivans Temptation
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,22
    Utomhus:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 17
    Marit Andersson & Adele
    Totalpoäng: 59 Totalfel: 2 Totaltid: 10:10,53
    Startnr: 31
    Förare: Marit Andersson
    Hund: Prowess Midsummer Missy
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,06
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:33,47
    Utomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 18
    Barbro Petersson & Nickie
    Totalpoäng: 55 Totalfel: 2 Totaltid: 09:56,78
    Startnr: 23
    Förare: Barbro Petersson
    Hund: Latorps Kanel
    Ras: Irish Softcoated Wheaten Terrier
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 18
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:26,78
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 19
    Kristina Westerlind & Dagny
    Totalpoäng: 54 Totalfel: 5 Totaltid: 10:14,34
    Startnr: 6
    Förare: Kristina Westerlind
    Hund: Siripiri Vilja
    Ras: Chihuahua, korthårig
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,34
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 18
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 20
    Elina Olsson & Sai
    Totalpoäng: 53 Totalfel: 0 Totaltid: 10:50,28
    Startnr: 32
    Förare: Elina Olsson
    Hund: Daloro Gårdens Darth Sai
    Ras: Miniature American Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:20,28
    Utomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 21
    Göran Alvarsson & Dixie
    Totalpoäng: 52 Totalfel: 2 Totaltid: 10:27,69
    Startnr: 19
    Förare: Göran Alvarsson
    Hund: Atengaflu's Dixie-Äbwi
    Ras: Berger Picard
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 18
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:57,69
    Utomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 22
    Daniel Brattén & Nato
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 1 Totaltid: 11:30,00
    Startnr: 9
    Förare: Daniel Brattén
    Hund: Nato
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 18
    Fel: 1
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 23
    Rita Ohlson & Nimrod
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 08:12,74
    Startnr: 10
    Förare: Rita Ohlson
    Hund: J C.I.B.Birkhahn Nimrod
    Ras: Korthårig Vorsteh
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,87
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,87
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 24
    Sofia Folestam & Andy
    Totalpoäng: 47 Totalfel: 2 Totaltid: 09:55,81
    Startnr: 27
    Förare: Sofia Folestam
    Hund: Andy
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,81
    Utomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 25
    Elisabeth Ekland & Asta
    Totalpoäng: 47 Totalfel: 2 Totaltid: 09:56,41
    Startnr: 37
    Förare: Elisabeth Ekland
    Hund: Blixtra Belladonna
    Ras: Lagotto Romangolo
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:26,41
    Utomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 26
    Christine Fast & Queenie
    Totalpoäng: 44 Totalfel: 4 Totaltid: 10:40,72
    Startnr: 11
    Förare: Christine Fast
    Hund: Fidelhof Queen
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:10,72
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 27
    Lena Ericson Lind & Nisse
    Totalpoäng: 42 Totalfel: 3 Totaltid: 11:30,00
    Startnr: 13
    Förare: Lena Ericson Lind
    Hund: O'Rowanne B B King
    Ras: Irländsk terrier
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 18
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 28
    Birgit Lundin & Joya
    Totalpoäng: 41 Totalfel: 2 Totaltid: 10:43,01
    Startnr: 12
    Förare: Birgit Lundin
    Hund: Calmigos Joya
    Ras: Perro de agua espanol
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:13,01
    Utomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 29
    Fredrika Jonasson & Chi
    Totalpoäng: 38 Totalfel: 3 Totaltid: 11:30,00
    Startnr: 17
    Förare: Fredrika Jonasson
    Hund: Good Girl's Chi Chi
    Ras: Parson russell terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 18
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 1
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 30
    Camilla Sjöberg & Glanzer
    Totalpoäng: 38 Totalfel: 4 Totaltid: 11:01,34
    Startnr: 5
    Förare: Camilla Sjöberg
    Hund: Gillespie Glanzer
    Ras: Cavalier King Charles Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 01:52,84
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:38,50
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 31
    Anette Alvarsson & Milo
    Totalpoäng: 37 Totalfel: 6 Totaltid: 10:24,50
    Startnr: 8
    Förare: Anette Alvarsson
    Hund: Dreamwishes Goliat
    Ras: Kromfohrländer
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:54,50
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 32
    Helen Loning & Walter
    Totalpoäng: 34 Totalfel: 4 Totaltid: 09:35,34
    Startnr: 26
    Förare: Helen Loning
    Hund: Hübinettans Rumpelstiltskin
    Ras: Irish softcoated Wheaten Terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,34
    Utomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 33
    Yvonne Skoglund & Ricco
    Totalpoäng: 32 Totalfel: 4 Totaltid: 11:30,00
    Startnr: 3
    Förare: Yvonne Skoglund
    Hund: Lois Kelsey's First Arrival
    Ras: Iris softcoated wheaten terrier
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 34
    Agneta Kojan Wedin & Ixo
    Totalpoäng: 32 Totalfel: 7 Totaltid: 10:06,09
    Startnr: 4
    Förare: Agneta Kojan Wedin
    Hund: Enando’s Jolly Jazz
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 01:36,09
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 35
    Lisbeth Lisshammar & Julia
    Totalpoäng: 29 Totalfel: 4 Totaltid: 11:30,00
    Startnr: 28
    Förare: Lisbeth Lisshammar
    Hund: Vitahotellets Anne of Cleves
    Ras: Cocker Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 18
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 36
    Gunilla Falck & Lacka
    Totalpoäng: 29 Totalfel: 6 Totaltid: 11:30,00
    Startnr: 40
    Förare: Gunilla Falck
    Hund: Skogsbygdens Luna Lack
    Ras: Västgötaspets
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 18
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 37
    Kjell-Åke Marcusson & Jackie
    Totalpoäng: 18 Totalfel: 6 Totaltid: 11:30,00
    Startnr: 24
    Förare: Kjell-Åke Marcusson
    Hund: Sheltilyckans Dazzling Emerald
    Ras: Shetland Sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00