Närnosen TSM 2019-07-20 När

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Näs Hundcenter

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Adam Hübinette Domare 2: Karin Blom

  • Placering: 1
    Emma Wallin & Bobbo
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:59,82
    Startnr: 8
    Förare: Emma Wallin
    Hund: Bobbo
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,54
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,50
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,25
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,53
    SSE
  • Placering: 2
    Margareta Herrmann & Eja
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:24,16
    Startnr: 17
    Förare: Margareta Herrmann
    Hund: Gnällspikens Jasmine Pearls
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,38
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,25
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,28
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,25
  • Placering: 3
    Jocke Nordberg & Ally
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:32,72
    Startnr: 18
    Förare: Jocke Nordberg
    Hund: ACT´s for mission Alicia
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,68
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,75
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,57
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,72
  • Placering: 4
    Anneli Lien & Uma
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:39,49
    Startnr: 6
    Förare: Anneli Lien
    Hund: Fixus nougat
    Ras: Pudel, dvärg
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,37
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,53
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,68
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,91
    SSE
  • Placering: 5
    Lukas Moodysson & Pluto
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:41,52
    Startnr: 22
    Förare: Lukas Moodysson
    Hund: Pluto
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,30
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,94
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,65
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,63
  • Placering: 6
    Katarina Timander & Tassa
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:58,93
    Startnr: 19
    Förare: Katarina Timander
    Hund: Tassa
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,09
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:34,81
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,59
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,44
    SSE
  • Placering: 7
    Maria Larsson & Myra
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:04,27
    Startnr: 23
    Förare: Maria Larsson
    Hund: Nice of you to come bye Ms one and
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,72
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,28
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:44,27
  • Placering: 8
    Coco Moodysson & Ludde
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:43,33
    Startnr: 4
    Förare: Coco Moodysson
    Hund: Ludde
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,74
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,94
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,96
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,69
  • Placering: 9
    Tina Haraldsson & Dogge
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:04,82
    Startnr: 7
    Förare: Tina Haraldsson
    Hund: Avondale Ex Animo
    Ras: Pudel, stor
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,44
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,44
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,94
  • Placering: 10
    Birgitta Torndal & Night
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:47,82
    Startnr: 24
    Förare: Birgitta Torndal
    Hund: Conover´s New Year´s Night
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,79
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,50
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:31,53
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 11
    Sarah Wallin Bååth & Leeloo
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 06:30,19
    Startnr: 1
    Förare: Sarah Wallin Bååth
    Hund: Rottkaisers Lily Potter
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,16
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:52,53
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:28,50
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 12
    Helena Johansson & Atoll
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 02:45,10
    Startnr: 16
    Förare: Helena Johansson
    Hund: Sandcroft's Jena Golda Of Totte
    Ras: Stabijhoun
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,54
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,25
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,31
  • Placering: 13
    Marina Eklund & Ludde
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:51,71
    Startnr: 3
    Förare: Marina Eklund
    Hund: Bachwi Hi Fi Mama
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,56
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,15
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 14
    Siw Hederstedt & Molly
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:58,74
    Startnr: 21
    Förare: Siw Hederstedt
    Hund: Lifsungstollarens Skrållan
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,31
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,65
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:53,78
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 15
    Birgitta Edlund & Luther
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:59,47
    Startnr: 2
    Förare: Birgitta Edlund
    Hund: Iggy
    Ras: Schnauzer, svart
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,16
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:09,03
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,28
  • Placering: 16
    Annki Eriksson & Ånni
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 06:53,69
    Startnr: 9
    Förare: Annki Eriksson
    Hund: Redcliffe's Ånni
    Ras: Dalmatiner
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,03
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:09,66
  • Placering: 17
    Kerstin Williams & Nana
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 06:51,61
    Startnr: 5
    Förare: Kerstin Williams
    Hund: Nana
    Ras: Perro de agua espanol
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:24,88
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,35
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:16,38
  • Placering: 18
    Nora Hägglöf & Jesper
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:35,29
    Startnr: 14
    Förare: Nora Hägglöf
    Hund: Jesper
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,16
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,13
  • Placering: 19
    Camilla Norberg & Freja
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 06:37,12
    Startnr: 20
    Förare: Camilla Norberg
    Hund: Chess Player Madame Butterfly
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,59
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,53
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 20
    Linda Rung & Eros
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 06:34,02
    Startnr: 10
    Förare: Linda Rung
    Hund: Eros
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,61
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,41
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 21
    Gunilla Wahlgren & Maja
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 06:53,72
    Startnr: 12
    Förare: Gunilla Wahlgren
    Hund: MV's Svarta Maja
    Ras: Mudi
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,94
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,78
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 22
    Anna Levin & Ego
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 6 Totaltid: 07:10,75
    Startnr: 11
    Förare: Anna Levin
    Hund: Stormo Backans Egon
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,78
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:20,97
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 23
    Karolina Ross & Násti
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 5 Totaltid: 09:29,44
    Startnr: 13
    Förare: Karolina Ross
    Hund: Herding Intsinct's Wild Thing
    Ras: Finsk lapphund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:29,44
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00