Dubblerad TSM NW1 TSM 2018-05-26 Luleå

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Sök Kompaniet

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Mats Nordin Domare 2: Lotta Bauer

  • Placering: 1
    Carola Styf & Ludd
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:20,50
    Startnr: 5
    Förare: Carola Styf
    Hund: Leka
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,76
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,67
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,07
  • Placering: 2
    Maria Sjödin Fahlesson & Njusta
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:06,51
    Startnr: 24
    Förare: Maria Sjödin Fahlesson
    Hund: Vattenbrynets Lilla My
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,63
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,04
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,14
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,70
  • Placering: 3
    Ida Svanberg & Humla
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:08,65
    Startnr: 3
    Förare: Ida Svanberg
    Hund: Sidmarkens hurtiga Humla
    Ras: Svensk Lapphund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,43
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,23
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,65
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,34
  • Placering: 4
    Erica Svanered & Kompis
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:18,59
    Startnr: 7
    Förare: Erica Svanered
    Hund: Lövhyddans Kompis
    Ras: Cocker Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,82
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,58
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,09
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,10
  • Placering: 5
    Stina Bithén & Kip
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:32,44
    Startnr: 18
    Förare: Stina Bithen
    Hund: Seamist Silversmoke
    Ras: LH collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,94
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,15
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,68
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,67
  • Placering: 6
    Susanna Hedström & Elsa
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:03,20
    Startnr: 21
    Förare: Susanna Hedström
    Hund: Hjortronlandets nobody else but me
    Ras: engelsk springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,65
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,62
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,17
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,75
  • Placering: 7
    Stina Lifvergren & Peikko
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:10,09
    Startnr: 16
    Förare: Stina Lifvergren
    Hund: Lapinlunas Röllipeikko
    Ras: Finsk lapphund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,27
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,83
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,59
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,40
  • Placering: 8
    Linda Larsson & Ludde
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:18,14
    Startnr: 6
    Förare: Linda Larsson
    Hund: Ludde
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,73
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,99
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,67
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,75
  • Placering: 9
    Lena Ryngmark & Elsa
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:40,25
    Startnr: 23
    Förare: Lena Ryngmark
    Hund: Maalarigårdens elsa af aiden
    Ras: nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,56
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,11
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,10
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:06,48
  • Placering: 10
    Inger-Anna Ekepil & Jebas Änzo
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:33,89
    Startnr: 20
    Förare: Inger-Anna Ekepil
    Hund: Jebas Änzo
    Ras: Tysk Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,37
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,07
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,45
  • Placering: 11
    Anna Lundberg & Charlie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 02:17,23
    Startnr: 8
    Förare: Anna Lundberg
    Hund: Flathams kalln konn knall jena
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,75
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,48
  • Placering: 12
    Maria Esberg & Texas
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 02:52,91
    Startnr: 13
    Förare: Maria Esberg
    Hund: Texas
    Ras: australian shepard
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,22
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,02
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,66
  • Placering: 13
    Barbro Ulriksson & Bosse
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:09,00
    Startnr: 4
    Förare: Barbro Ulriksson
    Hund: Macita's Boss Bottled
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,22
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,65
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,12
  • Placering: 14
    Frida Hedström & Matheriz amazing art
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:13,29
    Startnr: 12
    Förare: Frida Hedström
    Hund: Matheriz amazing art
    Ras: staffordshire bull terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,54
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,50
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,24
  • Placering: 15
    Erik Lifvergren & Vakkra
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:17,85
    Startnr: 17
    Förare: Erik Lifvergren
    Hund: Lapinlunas Kovinkaunis
    Ras: Finsk lapphund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,18
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,20
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,46
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 16
    Erika Lundström & Jessie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:04,79
    Startnr: 22
    Förare: Erika Lundström
    Hund: Jessie
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,96
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,33
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,49
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 17
    Yvonne Fång & Lycka
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:32,35
    Startnr: 15
    Förare: Yvonne Fång
    Hund: Jomgarden's Lycka
    Ras: berger des pyrenees a poil long
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,41
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,93
  • Placering: 18
    Yvonne Sundberg & Almanza lost n'found
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 04:24,13
    Startnr: 19
    Förare: Yvonne Sundberg
    Hund: Almanza lost n'found
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,09
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,04
  • Placering: 19
    Anneli Larsson & Ila
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 04:44,58
    Startnr: 11
    Förare: Anneli Larsson
    Hund: Smedmästarens Dolly
    Ras: cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,86
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:26,72
  • Placering: 20
    Jonas Granström & Tango
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 03:41,27
    Startnr: 9
    Förare: Jonas Granström
    Hund: Whaupley Telemark
    Ras: Cocker Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,84
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,43
  • Placering: 21
    Jenny-Ann Hofverberg & Kiwi
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 04:53,16
    Startnr: 10
    Förare: Jenny-Ann Hofverberg
    Hund: Big Lady's Chili Flake
    Ras: Airedaleterrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,45
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,72
  • Placering: 22
    Sara Bergdahl & Loppan
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 0 Totaltid: 06:32,55
    Startnr: 2
    Förare: Sara Bergdahl
    Hund: Myltans Kalla
    Ras: Dvärgschnauzer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,54
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 23
    Amanda Sunna & Nellie
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 06:08,28
    Startnr: 14
    Förare: Amanda Sunna
    Hund: Ruffwood flames of paradise
    Ras: american staffordshire terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,29
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00