TSM 2019-10-13 Örkelljunga

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Lenas Lek och Fritid

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Adam Hübinette Domare 2: Birgitta Sondell

  • Placering: 1
    Heléne Berzelius & Balder
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:29,31
    Startnr: 2
    Förare: Heléne Berzelius
    Hund: Happy Pearls Dark Heaven
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,66
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:35,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,50
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,15
  • Placering: 2
    Fredrika Jonasson & Magic
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 05:46,81
    Startnr: 27
    Förare: Fredrika Jonasson
    Hund: Good Girl's Panda Magic
    Ras: Parson russell terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,04
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,65
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,56
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:39,56
  • Placering: 3
    Helen Ljunggren & Liz
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 06:58,63
    Startnr: 36
    Förare: Helen Ljunggren
    Hund: Kråkeberga gårds Blacklist
    Ras: Dansk-svensk gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:20,69
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,69
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,06
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:51,19
  • Placering: 4
    Yvonne Nordberg & Louisa
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 08:14,30
    Startnr: 29
    Förare: Yvonne Nordberg
    Hund: Choowo/Liz ziri
    Ras: Chihuahua
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:23,16
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:14,82
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:19,63
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,69
  • Placering: 5
    Matilda Mårtensson & Louie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 2 Totaltid: 04:06,16
    Startnr: 30
    Förare: Matilda Mårtensson
    Hund: Louie
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,97
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,25
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,75
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 01:53,19
  • Placering: 6
    Åsa Liderfors Verlage & Gin
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 2 Totaltid: 06:45,70
    Startnr: 17
    Förare: Åsa Liderfors Verlage
    Hund: Havrevingens Gin
    Ras: Hollandse herdershond, korthårig
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,18
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,84
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:03,71
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:38,97
    SSE
  • Placering: 7
    Torben Zimmermann & Karla
    Totalpoäng: 95 Totalfel: 0 Totaltid: 07:08,65
    Startnr: 31
    Förare: Torben Zimmermann
    Hund: Cockerlunden vote for me
    Ras: Engelsk Cocker Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:50,03
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:35,18
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,44
    Utomhus:
    Poäng: 20
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 8
    Helen Persson & Nisse
    Totalpoäng: 90 Totalfel: 0 Totaltid: 06:52,20
    Startnr: 11
    Förare: Helen Persson
    Hund: Straight Flush Super Trouper
    Ras: Flatcoated Retriever
    Behållare:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,75
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:29,57
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:35,88
  • Placering: 9
    Beatrice Palm & Nelly
    Totalpoäng: 88 Totalfel: 4 Totaltid: 07:23,53
    Startnr: 37
    Förare: Beatrice Palm
    Hund: Jewel´s White´s Dancing Queen Nelly
    Ras: Samojedhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,94
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,03
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 4
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:19,56
  • Placering: 10
    Liselotte Hagberg & Bella
    Totalpoäng: 83 Totalfel: 0 Totaltid: 10:10,01
    Startnr: 6
    Förare: Liselotte Hagberg
    Hund: Guns & Game Snövit
    Ras: Labrador Retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:16,85
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:53,16
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 20
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 11
    Susanne Lindros & Hugo
    Totalpoäng: 83 Totalfel: 2 Totaltid: 09:31,67
    Startnr: 1
    Förare: Susanne Lindros
    Hund: Sallsix Daddy DJ
    Ras: Dvärgschnauzer s/s
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:13,18
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:27,90
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 20
    Fel: 0
    Tid: 02:50,59
    SSE
  • Placering: 12
    Meri Snellman & Zero
    Totalpoäng: 82 Totalfel: 1 Totaltid: 08:20,09
    Startnr: 18
    Förare: Meri Snellman
    Hund: Orkanens Znille Zting
    Ras: Rottweiler
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:47,25
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,84
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 1
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 20
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 13
    Anna-Karin Loberg & Gunnar
    Totalpoäng: 80 Totalfel: 0 Totaltid: 06:19,74
    Startnr: 10
    Förare: Anna-Karin Loberg
    Hund: Sjöråets Meteorit
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,56
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,78
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,40
    Utomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 14
    Heléne Olsson & Alfons
    Totalpoäng: 80 Totalfel: 0 Totaltid: 06:38,56
    Startnr: 7
    Förare: Heléne Olsson
    Hund: Goldfashion Beauty and the best
    Ras: Golden retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,09
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,03
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:34,44
    Utomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 15
    Sara Wiberg & Helge
    Totalpoäng: 80 Totalfel: 1 Totaltid: 07:51,16
    Startnr: 19
    Förare: Sara Wiberg
    Hund: Magnarpstrands Kasper
    Ras: Dansk-svensk gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:57,38
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:34,19
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:19,59
    Utomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 16
    Åse Rubin & Leia
    Totalpoäng: 80 Totalfel: 2 Totaltid: 05:27,88
    Startnr: 32
    Förare: Åse Rubin
    Hund: Leia
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,03
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,72
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 00:50,13
    Utomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 17
    Åsa Persson & Dixie
    Totalpoäng: 80 Totalfel: 2 Totaltid: 06:40,79
    Startnr: 16
    Förare: Åsa Persson
    Hund: Dixie
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,10
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,85
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:56,84
    Utomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 18
    Ylva Honoré & Honey
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 07:59,45
    Startnr: 15
    Förare: Ylva Honoré
    Hund: Hässlehoffs Doris-Freesiadotter
    Ras: Hovawart
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,22
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,88
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:15,35
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 19
    Jeannett Corfitsen & Sunshine
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 07:04,57
    Startnr: 28
    Förare: Jeannett Corfitsen
    Hund: Leading Angels Spiritual Mentor
    Ras: Australien shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,84
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:33,13
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,60
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 20
    Jenny Freiberg & Zoya
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 08:19,59
    Startnr: 23
    Förare: Jenny Freiberg
    Hund: Zoya
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,44
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:53,59
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 02:23,56
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 21
    Robert Werner & Minni
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 06:02,60
    Startnr: 13
    Förare: Robert Werner
    Hund: Gundais Minni
    Ras: Working kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:28,56
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,32
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,72
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 22
    Lise Bach & Tilde
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 06:27,10
    Startnr: 22
    Förare: Lise Bach
    Hund: Tilde
    Ras: Engelsk Cocker Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,60
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,72
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,78
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 23
    Eva Cajhagen & Dana
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 07:50,81
    Startnr: 12
    Förare: Eva Cajhagen
    Hund: Australian Mates Dana
    Ras: Australian Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:51,78
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,34
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,69
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 24
    Ingela Larsson Kindeland & Walle
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 4 Totaltid: 08:56,85
    Startnr: 9
    Förare: Ingela Larsson Kindeland
    Hund: Cockergold Life is good
    Ras: Cocker
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:42,38
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 01:55,16
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:49,31
  • Placering: 25
    Ritva Lindström & Jösta
    Totalpoäng: 72 Totalfel: 2 Totaltid: 10:07,75
    Startnr: 34
    Förare: Ritva Lindström
    Hund: Honningrosas Jösta Hjerteknuser
    Ras: Norsk Buhund
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:43,31
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:54,44
  • Placering: 26
    Margrete Jacobsen & Mille
    Totalpoäng: 70 Totalfel: 0 Totaltid: 07:51,27
    Startnr: 25
    Förare: Margrete Jacobsen
    Hund: McMarra's Game on Solitair
    Ras: Schapendoes
    Behållare:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,93
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:28,34
    Utomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 27
    Bodil Larsson & Asta
    Totalpoäng: 70 Totalfel: 2 Totaltid: 07:30,09
    Startnr: 24
    Förare: Bodil Larsson
    Hund: Asta
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:41,09
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,00
    Utomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 28
    Lisbeth Pedersen & Vanessa
    Totalpoäng: 69 Totalfel: 1 Totaltid: 08:55,19
    Startnr: 33
    Förare: Lisbeth Pedersen
    Hund: VALPGLÄNTANS Vanessa
    Ras: Bichon Havanaise
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:44,00
    Inomhus:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:11,19
    Utomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 29
    Marianne Andersson & Rasken
    Totalpoäng: 65 Totalfel: 5 Totaltid: 09:48,06
    Startnr: 20
    Förare: Marianne Andersson
    Hund: Sniffers X-Rask
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 15
    Fel: 1
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 01:49,28
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:28,78
  • Placering: 30
    BIRGITTA VIKSTRÖM & Zigge
    Totalpoäng: 63 Totalfel: 4 Totaltid: 08:58,34
    Startnr: 21
    Förare: BIRGITTA VIKSTRÖM
    Hund: Vildandens Switch af Pixboot
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,12
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:17,22
  • Placering: 31
    Mia Sandström & Vera
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 4 Totaltid: 09:19,75
    Startnr: 3
    Förare: Marie Sandström
    Hund: Tibouchinas Elisa Embrace
    Ras: Manchesterterrier
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:52,78
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:56,97
  • Placering: 32
    Maria Mellblom Larsson & Wasabi
    Totalpoäng: 53 Totalfel: 2 Totaltid: 10:44,78
    Startnr: 8
    Förare: Maria Mellblom Larsson
    Hund: Rondevu For Your Eyes Only
    Ras: American staffordshire terrier
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:14,78
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 33
    Jeanette Nilcrantz & Zajja
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 6 Totaltid: 08:31,18
    Startnr: 35
    Förare: Jeanette Nilcrantz
    Hund: Zajja
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,50
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:48,68
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 34
    Anneli Nilsson & Sooki
    Totalpoäng: 38 Totalfel: 6 Totaltid: 10:10,60
    Startnr: 38
    Förare: Anneli Nilsson
    Hund: Cavillas Amazin' Black
    Ras: Cavalier King Charles spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,60
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 35
    Marie Nilsson & Ella
    Totalpoäng: 28 Totalfel: 4 Totaltid: 11:30,00
    Startnr: 14
    Förare: Marie Nilsson
    Hund: Stately Star Sunny Rays
    Ras: cavalier king charles spaniel
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 36
    Carina Gustavsson & Mio
    Totalpoäng: 21 Totalfel: 4 Totaltid: 11:30,00
    Startnr: 26
    Förare: Carina Gustavsson
    Hund: Skallabackens Mio
    Ras: Pumi
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00