TSM 2017-08-22 Gnesta

Arrangör: Gnesta-Trosa Brukshundklubb
Anordnare: Gnesta-Trosa Brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Thomas Lind Domare 2: Pernilla Rask

  • Placering: 1
    Camilla Bermell & Chili
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:17,13
    Startnr: 13
    Förare: Camilla Bermell
    Hund: Blixtrande staffar Chili
    Ras: Staffordshire bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,52
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,71
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,90
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,00
  • Placering: 2
    Agneta Cottin & Isis
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:22,74
    Startnr: 8
    Förare: Agneta Cottin
    Hund: Mironik's Isis
    Ras: Collie korthår
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,34
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,22
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:41,93
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,25
  • Placering: 3
    Maria Holm & Ezter
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:42,18
    Startnr: 5
    Förare: Maria Holm
    Hund: Torneryds Ezter
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,81
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,52
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,47
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,38
  • Placering: 4
    Heléne Olsson & Goliat
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:42,95
    Startnr: 7
    Förare: Helene Olsson
    Hund: Goldfashion Wozzek
    Ras: Golden Retriver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,03
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,62
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,25
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,05
  • Placering: 5
    Annelie Frejås & Simba
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 01:53,44
    Startnr: 12
    Förare: Annelie Frejås
    Hund: Gruvfruns Kalle Theodor
    Ras: Dansksvensk gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,16
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,97
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:33,50
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,81
  • Placering: 6
    Ann Loorents & Mille
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:56,99
    Startnr: 11
    Förare: Ann Loorents
    Hund: Mille
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,27
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,59
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,13
  • Placering: 7
    Krisitna Strömberg & Bessie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 02:45,53
    Startnr: 3
    Förare: Krisitna Strömberg
    Hund: Bessie
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,46
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,45
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,62
  • Placering: 8
    Francine Skoglund & Cupcake
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:17,99
    Startnr: 4
    Förare: Francine Skoglund
    Hund: Redspot's Cara Mia
    Ras: Welsh springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,10
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,93
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,96
  • Placering: 9
    Ann-Britt Wåhlin & Ninja
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:38,54
    Startnr: 14
    Förare: Ann-Britt Wåhlin
    Hund: Ninja
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,87
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,08
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,59
  • Placering: 10
    Lena Thunholm & Fennican Aimeé Svedalawallen
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 04:44,34
    Startnr: 10
    Förare: Lena Thunholm
    Hund: Fennican Aimeé Svedalawallen
    Ras: Västgötaspets
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,60
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:14,96
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,78
  • Placering: 11
    Ingela Larsson Kindeland & Walle
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 05:02,84
    Startnr: 9
    Förare: Ingela Larsson Kindeland
    Hund: Cockergold Life is Good
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:39,97
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:07,72
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,15
  • Placering: 12
    Maria Gabrielsson & Flint
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 04:24,12
    Startnr: 1
    Förare: Maria Gabrielsson
    Hund: Torneryds Flint
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,90
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,22
  • Placering: 13
    Håkan Sjödin & Idea
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 04:55,26
    Startnr: 6
    Förare: Håkan Sjödin
    Hund: Idea Z Dasického Zátisi
    Ras: Chodsky Pes
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,32
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,94
  • Placering: 14
    Ulrika Holmberg & Stella
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:29,53
    Startnr: 2
    Förare: Ulrika Holmberg
    Hund: Azzurra
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,47
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,06