Timrå BHK TSM 2018-09-15 Timrå

Arrangör: Timrå Brukshundklubb
Anordnare: Timrå BHK

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Michael Hedman Domare 2: Anneli Johansson

  • Placering: 1
    Karin Carlberg Ernflo & Lusta
    Totalpoäng: 88 Totalfel: 1 Totaltid: 10:57,97
    Startnr: 7
    Förare: Karin Carlberg Ernflo
    Hund: Grålötens Linje Lusta
    Ras: Västgötaspets
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:35,13
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:30,09
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:52,75
    Utomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 1
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 2
    Christina Kvarnström & Kalla
    Totalpoäng: 87 Totalfel: 0 Totaltid: 10:11,18
    Startnr: 37
    Förare: Christina Kvarnström
    Hund: Leagården´s Red And Tan Kalla
    Ras: Australian Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:34,03
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:33,03
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:04,12
    Utomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 3
    Elisabeth Löf & Gimli
    Totalpoäng: 86 Totalfel: 1 Totaltid: 09:52,30
    Startnr: 33
    Förare: Elisabeth Löf
    Hund: Rottfell´s Cung
    Ras: Rottweiler
    Behållare:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:11,75
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:39,90
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:00,65
  • Placering: 4
    Camilla Dahlberg & Bolero
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 1 Totaltid: 09:24,66
    Startnr: 30
    Förare: Camilla Dahlberg
    Hund: Turbulens Bolero
    Ras: Belgisk vallhund / tervueren
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:26,82
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:27,84
  • Placering: 5
    Ingalill Johansson & Bozze
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 07:51,23
    Startnr: 38
    Förare: Ingalill Johansson
    Hund: Truxelis Bozze
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:49,16
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:49,44
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,63
  • Placering: 6
    Madeleine Ulin & Agge
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 09:21,86
    Startnr: 18
    Förare: Madeleine Ulin
    Hund: Bling´z Agate
    Ras: Whippet
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,31
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:31,67
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:38,88
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 7
    Helena Bolin & Vivvi
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 10:59,09
    Startnr: 6
    Förare: Helena Bolin
    Hund: Leonberget'z Grant's Winter Surpris
    Ras: Dansk-Svensk Gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:52,59
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,09
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:14,38
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:22,03
  • Placering: 8
    Marie Wiklund & Lurven
    Totalpoäng: 73.5 Totalfel: 0 Totaltid: 10:25,35
    Startnr: 4
    Förare: Marie Wiklund
    Hund: Lurven
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:26,69
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:58,66
    SSE
  • Placering: 9
    Ingrid Andersson & Charlie
    Totalpoäng: 73.5 Totalfel: 1 Totaltid: 12:04,47
    Startnr: 22
    Förare: Ingrid Andersson
    Hund: Graceline´s Moradina
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 01:49,13
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:24,75
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 1
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:50,59
    SSE
  • Placering: 10
    Kristina Aronsson & ABBE
    Totalpoäng: 73.5 Totalfel: 2 Totaltid: 12:07,74
    Startnr: 29
    Förare: Kristina Aronsson
    Hund: Everics Albin
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:16,18
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:51,56
  • Placering: 11
    Ingela Markström & Amy
    Totalpoäng: 73 Totalfel: 0 Totaltid: 09:54,66
    Startnr: 19
    Förare: Ingela Markström
    Hund: Amy
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:50,13
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,53
    Utomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 12
    Maria Blomberg & Yin
    Totalpoäng: 73 Totalfel: 0 Totaltid: 10:00,90
    Startnr: 13
    Förare: Maria Blomberg
    Hund: Yin
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:41,12
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:26,06
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,94
    Utomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 03:54,78
  • Placering: 13
    rune werner & THEO
    Totalpoäng: 71 Totalfel: 0 Totaltid: 09:10,55
    Startnr: 15
    Förare: Rune Werner
    Hund: Rosa Torpets Theodor
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,96
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:30,59
  • Placering: 14
    Helena Forsström-Larsson & Brizzie
    Totalpoäng: 71 Totalfel: 1 Totaltid: 11:57,06
    Startnr: 23
    Förare: Helena Forsström-Larsson
    Hund: Meabbies Brizzie
    Ras: Australian Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:38,59
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:48,47
    SSE
  • Placering: 15
    Stina Lifvergren & Vakkra
    Totalpoäng: 62.5 Totalfel: 5 Totaltid: 12:18,48
    Startnr: 39
    Förare: Stina Lifvergren
    Hund: Lapinluna's Kovinkaunis
    Ras: Finsk Lapphund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:57,19
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:21,29
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 16
    Ulrik Nordström Löfgen & Quai´s Look At Me
    Totalpoäng: 60.5 Totalfel: 3 Totaltid: 11:05,99
    Startnr: 26
    Förare: Ulrik Nordström Löfgen
    Hund: Quai´s Look At Me
    Ras: Jack Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:16,62
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 1
    Tid: 01:52,47
    Utomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:56,90
  • Placering: 17
    Julia Helmersson & Leo
    Totalpoäng: 59.5 Totalfel: 0 Totaltid: 11:25,93
    Startnr: 28
    Förare: Julia Helmersson
    Hund: Gluntens Leopold
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,93
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 18
    Elin Rosén & Nova
    Totalpoäng: 58 Totalfel: 0 Totaltid: 12:03,87
    Startnr: 35
    Förare: Elin Rosén
    Hund: Nova
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:33,87
    Utomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 19
    Lotta Färlin & Tristan
    Totalpoäng: 54 Totalfel: 6 Totaltid: 12:05,63
    Startnr: 32
    Förare: Lotta Färlin
    Hund: Rowntree Sergio
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 14
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:35,63
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 20
    Tony Krigh & Jonky
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 09:22,81
    Startnr: 14
    Förare: Tony Krigh
    Hund: Försvarsmaktens Jonky Iv
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:38,37
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:44,44
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 21
    Marie Inglund & Alva
    Totalpoäng: 49 Totalfel: 6 Totaltid: 11:48,28
    Startnr: 1
    Förare: Marie Inglund
    Hund: Trollglitter Näsvass
    Ras: Pudel, Stor
    Behållare:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:48,28
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 22
    Margaretha Westin & FREYA
    Totalpoäng: 48.5 Totalfel: 3 Totaltid: 11:19,00
    Startnr: 11
    Förare: Margaretha Westin
    Hund: Freya
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 11
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:19,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 23
    Lena Funseth Norberg & Molars Dizel
    Totalpoäng: 48.5 Totalfel: 6 Totaltid: 11:09,09
    Startnr: 12
    Förare: Lena Funseth Norberg
    Hund: Molars Dizel
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 11
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:09,09
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 1
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 24
    Eleanor Dahlberg & Yadi
    Totalpoäng: 46.5 Totalfel: 2 Totaltid: 12:19,62
    Startnr: 21
    Förare: Eleanor Dahlberg
    Hund: Antonella Von Axima
    Ras: Belgisk vallhund / tervueren
    Behållare:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:52,12
    Utomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 03:57,50
  • Placering: 25
    Maria Sjödin Fahlesson & Jonna
    Totalpoäng: 45.5 Totalfel: 4 Totaltid: 12:30,00
    Startnr: 34
    Förare: Maria Sjödin Fahlesson
    Hund: High Coast Xklusive Xenia
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 26
    Aina Danielsson & Ockra
    Totalpoäng: 45.5 Totalfel: 5 Totaltid: 12:30,00
    Startnr: 25
    Förare: Aina Danielsson
    Hund: Ockra Av Midälvaland
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 1
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 27
    Petra Arborén & Conover´s Xample For You
    Totalpoäng: 38 Totalfel: 5 Totaltid: 12:12,05
    Startnr: 17
    Förare: Petra Arborén
    Hund: Conover´s Xample For You
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 03:28,55
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 03:43,50
  • Placering: 28
    Gunilla Falck & Skogsbygdens Åctavia Snöflinga
    Totalpoäng: 37.5 Totalfel: 2 Totaltid: 12:30,00
    Startnr: 9
    Förare: Gunilla Falck
    Hund: Skogsbygdens Åctavia Snöflinga
    Ras: Västgötaspets
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 29
    Anicka Fernström & Alice
    Totalpoäng: 36.5 Totalfel: 4 Totaltid: 11:52,97
    Startnr: 3
    Förare: Anicka Fernström
    Hund: Alice
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 01:58,97
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 3
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:24,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 30
    Rose-Marie Lovemark & Stargolds Royal Leonore
    Totalpoäng: 36 Totalfel: 6 Totaltid: 09:51,07
    Startnr: 16
    Förare: Rose-Marie Lovemark
    Hund: Stargolds Royal Leonore
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,07
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 31
    Carin Lindberg & Ebba
    Totalpoäng: 36 Totalfel: 8 Totaltid: 12:14,25
    Startnr: 24
    Förare: Carin Lindberg
    Hund: Flatham´s Hääjmdjåord Haalkako
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 03:14,25
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 32
    Anna Pettersson & Jacky
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 0 Totaltid: 11:32,38
    Startnr: 2
    Förare: Anna Pettersson
    Hund: Vitahotellets Patrik Puka
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:14,13
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:18,25
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 33
    Ann-Sofie Ljung & Robin Hood
    Totalpoäng: 34 Totalfel: 4 Totaltid: 12:20,19
    Startnr: 31
    Förare: Ann-Sofie Ljung
    Hund: Higher And Higher Robin Hood
    Ras: Irländsk röd setter
    Behållare:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 03:50,19
  • Placering: 34
    Jenny Martinsson & Loke
    Totalpoäng: 33.5 Totalfel: 5 Totaltid: 12:08,34
    Startnr: 8
    Förare: Jenny Martinsson
    Hund: Quai's Superguy
    Ras: Jack Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 11
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:38,34
  • Placering: 35
    Linnea Persson & Agrosofens Sim Sala Bim
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 5 Totaltid: 12:11,69
    Startnr: 10
    Förare: Linnea Persson
    Hund: Agrosofens Sim Sala Bim
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:41,69
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 36
    Barbro Edstrand & Jippie
    Totalpoäng: 24.5 Totalfel: 4 Totaltid: 12:30,00
    Startnr: 27
    Förare: Barbro Edstrand
    Hund: Kvistagrans Yippie
    Ras: Engelsk Springer Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 37
    Jessica Jonsson & GW
    Totalpoäng: 12 Totalfel: 9 Totaltid: 12:30,00
    Startnr: 36
    Förare: Jessica Jonsson
    Hund: GW
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 3
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 38
    Domare bryter tävlan
    Ulrika Falk Wallberg & Frozt
    Totalpoäng: 86 Totalfel: 2 Totaltid: 06:30,48
    Startnr: 20
    Förare: Ulrika Falk Wallberg
    Hund: Ahtfan´s & Inugamis X´lng Frazze
    Ras: American hairless terrier
    Behållare:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:46,29
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,75
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:43,44
    SSE