TSM 2017-09-24 Katrineholm

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Camillashunderi (Camilla Thörner)

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Pernilla Rask Domare 2: Lotta Bauer

  • Placering: 1
    Elin Rosén & Nova
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:04,15
    Startnr: 15
    Förare: Elin Rosen
    Hund: Nova
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:04,44
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,28
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,53
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,90
  • Placering: 2
    Kristina Bergren & Arvslindans Thunderstorm
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:41,08
    Startnr: 6
    Förare: Kristina Bergren
    Hund: Arvslindans Thunderstorm
    Ras: Papillon
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,25
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,09
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,93
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,81
  • Placering: 3
    Anna Ekholm & Elis
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:51,43
    Startnr: 21
    Förare: Anna Ekholm
    Hund: Wildn'Beauty's Pick Me Up
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,31
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,99
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,13
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,00
  • Placering: 4
    Helena Wilhelmsson & Frasse
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:03,06
    Startnr: 28
    Förare: Helena Wilhelmsson
    Hund: Seasymphony First Class
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,53
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,63
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,84
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,06
  • Placering: 5
    Catharina Steen & Quincie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:05,03
    Startnr: 40
    Förare: Catharina Steen
    Hund: Revalill's Let's Go Quincie
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,41
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,41
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,43
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,78
  • Placering: 6
    Eileen ingulfsson & Pearl
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:15,95
    Startnr: 25
    Förare: Eileen Ingulfsson
    Hund: Westerner Fan-C-Pearl
    Ras: Cocker Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,50
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:34,57
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,50
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,38
  • Placering: 7
    Maria Hedin & Franz
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:25,68
    Startnr: 39
    Förare: Maria Hedin
    Hund: Franz
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,66
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,97
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,09
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,96
  • Placering: 8
    Anna Nahlbom & Bella
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:34,80
    Startnr: 1
    Förare: Anna Nahlbom
    Hund: Dunderhakes Bella
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,37
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,72
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,37
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,34
  • Placering: 9
    Anders Pettersson & Javy
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:35,22
    Startnr: 38
    Förare: Anders Pettersson
    Hund: Javy
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,38
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:28,40
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,59
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,85
  • Placering: 10
    Lena Thunholm & Fennican Aimeé Svedalawallen
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:49,73
    Startnr: 31
    Förare: Lena Thunholm
    Hund: Fennican Aimeé Svedalawallen
    Ras: Västgötaspets
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,81
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:41,21
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,68
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,03
  • Placering: 11
    Marie Louise Bondeson & Tyra
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:36,01
    Startnr: 33
    Förare: Marie Louise Bondeson
    Hund: Juniper Med Buller Å Bång
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,82
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:53,19
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,53
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,47
  • Placering: 12
    Annelie Frejås & Simba
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:41,29
    Startnr: 9
    Förare: Annelie Frejås
    Hund: Gruvfruns Kalle Theodor
    Ras: Dansk-Svensk Gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:05,63
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:15,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,66
  • Placering: 13
    Maria Valfridsson & Pajas
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:52,64
    Startnr: 20
    Förare: Maria Valfridsson
    Hund: Lunabjärets Pac Pajas
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,84
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:26,58
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,75
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,47
  • Placering: 14
    Francine Skoglund & Cupcake
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:18,83
    Startnr: 27
    Förare: Francine Skoglund
    Hund: Redspot's Cara Mia
    Ras: Welsh Springer Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,72
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:04,85
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,96
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,30
  • Placering: 15
    Boel Ragnarsson- Olding & Razzmatazz Bravizzimo
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 05:22,26
    Startnr: 23
    Förare: Boel Ragnarsson- Olding
    Hund: Razzmatazz Bravizzimo
    Ras: Rottweiler
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,21
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:47,25
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:42,61
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,19
  • Placering: 16
    Åsa Liderfors Verlage & Gin
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 01:53,55
    Startnr: 7
    Förare: Åsa Liderfors Verlage
    Hund: Havrevingens Gin
    Ras: Hollandse Herdershond, Korthårig
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:04,35
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:22,40
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,52
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,28
  • Placering: 17
    Karin Carlberg Ernflo & Lusta
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:37,52
    Startnr: 2
    Förare: Karin Carlberg Ernflo
    Hund: Grålötens Linje Lusta
    Ras: Västgötaspets
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,87
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,37
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,28
  • Placering: 18
    Eva Jarlö & Russellcard's Ray
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:15,16
    Startnr: 16
    Förare: Eva Jarlö
    Hund: Russellcard's Ray
    Ras: Welsh Corgi Cardigan
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,44
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,72
  • Placering: 19
    Margareta Fridström & Jack
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:21,54
    Startnr: 32
    Förare: Margareta Fridström
    Hund: Cometstaff Joker Bug
    Ras: Staffordshire Bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,25
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,65
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,64
  • Placering: 20
    Jenny wallin & Shellrick's Wonderful Willow
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:25,22
    Startnr: 30
    Förare: Jenny wallin
    Hund: Shellrick's Wonderful Willow
    Ras: Shetland Sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,94
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,78
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,50
  • Placering: 21
    Susanne Forsberg & Lucky
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:47,70
    Startnr: 36
    Förare: Susanne Forsberg
    Hund: Fre To's Daras Luka
    Ras: Pumi
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,61
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,59
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,50
  • Placering: 22
    Sandra Hjalmarsson & Ida
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:42,81
    Startnr: 24
    Förare: Sandra Hjalmarsson
    Hund: Temikas Idun Af Gazton
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,97
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,40
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,44
  • Placering: 23
    Ingrid Andersson & Totte
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:05,73
    Startnr: 29
    Förare: Ingrid Andersson
    Hund: Pealcraft's Black Dream
    Ras: Cocker Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,52
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,44
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,77
  • Placering: 24
    Anna-Kajsa Gullberg Dahl & Rio
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:57,47
    Startnr: 14
    Förare: Anna-Kajsa Gullberg Dahl
    Hund: Rio
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,94
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,56
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,97
  • Placering: 25
    Emma Phil & Ambush Dream Weawer
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 06:30,34
    Startnr: 26
    Förare: Emma Phil
    Hund: Ambush Dream Weawer
    Ras: Irish Softcoated Wheaten Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,31
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:57,03
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 26
    Anette Hagman & Pixy
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 05:36,88
    Startnr: 10
    Förare: Anette Hagman
    Hund: Aussie Gården's Pixy Like Eyebright
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,07
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,81
  • Placering: 27
    Pia Bejbom & Sänningegårdens Uffe Urberg
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 05:54,00
    Startnr: 35
    Förare: Pia Bejbom
    Hund: Sänningegårdens Uffe Urberg
    Ras: Västgötaspets
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,16
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,84
  • Placering: 28
    Anna Karin Bäcklin & Dobby
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 05:54,81
    Startnr: 4
    Förare: Anna Karin Bäcklin
    Hund: Just ask Dobby
    Ras: Rottweiler
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,37
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,44
  • Placering: 29
    Josefin Lager & Windcraft He's A Hunk
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 06:36,95
    Startnr: 17
    Förare: Josefin Lager
    Hund: Windcraft He's A Hunk
    Ras: Engelsk Springer Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,07
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,88
  • Placering: 30
    Sofie Häggblom & Mio
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 07:19,34
    Startnr: 12
    Förare: Sofie Häggblom
    Hund: Mio
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:40,75
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,59
  • Placering: 31
    Susanna Dahl & Mimmi
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 06:45,34
    Startnr: 34
    Förare: Susanna Dahl
    Hund: Kryddhundens Ice-Princess
    Ras: Dalmatiner
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,90
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,44
  • Placering: 32
    Reidun Johansen & Douglas
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 08:19,22
    Startnr: 8
    Förare: Reidun Johansen
    Hund: Annfälts Dandy Douglas
    Ras: Shetland Sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,22
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 33
    Anna Westerberg & Xryssa
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 0 Totaltid: 00:00,00
    Startnr: 22
    Förare: Anna Westerberg
    Hund: Jejmic's Xrysantemum
    Ras: Australian Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 00:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 00:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 00:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 00:00,00