Sniffa på forntiden TSM 2018-09-29 Olofström

Arrangör: Olofströms Brukshundklubb
Anordnare: Olofström brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Lotta Castell

  • Placering: 1
    Josephine Nilsson & Charlie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:16,51
    Startnr: 8
    Förare: Josephine Nilsson
    Hund: Dainty's Fire Storm
    Ras: golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,97
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,97
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,72
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,85
    SSE
  • Placering: 2
    Annelie Lindqvist & Zaba
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:46,82
    Startnr: 18
    Förare: Annelie Lindqvist
    Hund: Straightflushzaba
    Ras: Flatcoatedretri
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,94
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:55,38
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,06
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,44
  • Placering: 3
    Pernilla Svensson & Aslan
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:54,77
    Startnr: 1
    Förare: Pernilla Svensson
    Hund: Ambush Hungry Heart
    Ras: Irish softcoated wheaten terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,34
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,25
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,18
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,00
  • Placering: 4
    Mia Sandström & Vera
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:18,98
    Startnr: 24
    Förare: Marie Sandström
    Hund: Tibouchinas Elisa Embrace
    Ras: Manchesterterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,60
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,69
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,41
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,28
  • Placering: 5
    Ritva Lindström & Jösta
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:32,92
    Startnr: 15
    Förare: Ritva Lindström
    Hund: Honningrosas Jösta Hjerteknuser
    Ras: Norsk Buhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,13
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,78
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,54
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,47
  • Placering: 6
    Barbro Kantberg & Vinnah
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 07:11,30
    Startnr: 10
    Förare: Barbro Kantberg
    Hund: Kantbergets Vinnah Vildadotter
    Ras: Riesenschnauzer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,34
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:33,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:55,40
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:58,56
  • Placering: 7
    Lisbeth Pedersen & VALPGLÄNTANS Tilde
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 3 Totaltid: 03:54,77
    Startnr: 25
    Förare: Lisbeth Pedersen
    Hund: VALPGLÄNTANS Tilde
    Ras: Bichon Havanaise
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,84
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,62
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 3
    Tid: 01:26,56
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:44,75
  • Placering: 8
    Ida Brantberg & Ebbot
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:55,43
    Startnr: 12
    Förare: Ida Brantberg
    Hund: Eldivas Yellow
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:05,31
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,12
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:01,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 9
    Lisa Johansson & Affe
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 06:00,78
    Startnr: 17
    Förare: Lisa Johansson
    Hund: Affe
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,37
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:58,25
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,16
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 10
    Kajsa Larsson & Inez
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:15,54
    Startnr: 2
    Förare: Kajsa Larsson
    Hund: Inez
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,75
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,47
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,32
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 11
    Eva Bergenhill & Neil
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:20,81
    Startnr: 3
    Förare: Eva Bergenhill
    Hund: Geltman's The Eagle Has Landed
    Ras: Welsh springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,50
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:15,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,31
    SSE
  • Placering: 12
    Agneta Kjellsson & Jaxon
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:32,75
    Startnr: 11
    Förare: Agneta Kjellsson
    Hund: Lintrollets Jaxon
    Ras: Hovawart
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,16
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,37
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,22
  • Placering: 13
    Evy Palèn & Cento
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:52,89
    Startnr: 6
    Förare: Evy Palèn
    Hund: golden mystery`s cruising casati
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,32
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,57
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 14
    Therese Carlsson & Elza
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:05,49
    Startnr: 9
    Förare: Therese Carlsson
    Hund: Elza
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,28
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,59
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:15,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,62
  • Placering: 15
    Lisbeth Dahlgren & Daisy
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:13,00
    Startnr: 22
    Förare: Lisbeth Dahlgren
    Hund: Krille´s Daisy
    Ras: schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,44
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,31
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:26,25
  • Placering: 16
    Kerstin Knobloch & Eka
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:31,68
    Startnr: 14
    Förare: Kerstin Knobloch
    Hund: Ekhöjdens Eka
    Ras: Riesenschnauzer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,56
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,12
  • Placering: 17
    Rosita Roth & Fia
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 06:00,26
    Startnr: 23
    Förare: Rosita Roth
    Hund: Maktez Fia
    Ras: Pumi
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,82
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,44
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:15,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 18
    Una Käck & Idefix
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 03:27,20
    Startnr: 4
    Förare: Una Käck
    Hund: Skärgårdsvallarens Idefix
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,75
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:36,13
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,32
  • Placering: 19
    Charlotte Augustzen & Zelma
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 06:24,75
    Startnr: 13
    Förare: Charlotte Augustzen
    Hund: McMarra´s Hot Vanilla Ice
    Ras: Schapendoes
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,88
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,87
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:15,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 20
    Ulrika Permlid & Benice
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 07:06,82
    Startnr: 20
    Förare: Ulrika Permlid
    Hund: Benice
    Ras: Rottweiler
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,35
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:15,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,47
  • Placering: 21
    Irene Petersen & Alice
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 6 Totaltid: 05:30,35
    Startnr: 7
    Förare: Irene Petersen
    Hund: Alice
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 00:26,69
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,66
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:15,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 22
    Margrete Jacobsen & Mille
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 07:03,28
    Startnr: 21
    Förare: Margrete Jacobsen
    Hund: Mc Marra's Game on Solitair
    Ras: Schapendoes
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,28
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:15,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 23
    Monika Opperud & Klara
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 09:07,03
    Startnr: 19
    Förare: monika opperud
    Hund: Twinbox X's Storm
    Ras: boxer
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:07,03
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 24
    Mimmi Hedlund & Junker
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 08:23,93
    Startnr: 16
    Förare: Mimmi Hedlund
    Hund: Kärradalens Junker Järnkoll
    Ras: Västgötaspets
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 02:15,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:38,93