NW2 TSM Ronneby TSM 2018-08-25 Ronneby

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Svenska Nose Work Klubben

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Lotta Castell Domare 2: Mats Nordin Domare 3: Pernilla Rask Domare 4: Mats Hedlund

  • Placering: 1
    Malin Hedeberg & Folke
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 05:48,71
    Startnr: 19
    Förare: Malin Hedeberg
    Hund: Mandylike's Fancier
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,31
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,00
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,25
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:58,15
    SSE
  • Placering: 2
    Eva Cajhagen & Dana
    Totalpoäng: 88 Totalfel: 0 Totaltid: 07:20,19
    Startnr: 30
    Förare: Eva Cajhagen
    Hund: Australian Mates Dana
    Ras: Australian Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:27,25
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,75
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,19
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 3
    Annica Johansson & Zita
    Totalpoäng: 88 Totalfel: 1 Totaltid: 08:32,94
    Startnr: 13
    Förare: Annica Johansson
    Hund: Mandylike's Zeal
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,44
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:37,97
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:11,53
    Utomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 4
    Anna Elfström & Theo
    Totalpoäng: 87 Totalfel: 0 Totaltid: 09:17,79
    Startnr: 11
    Förare: Anna Elfström
    Hund: Theo
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,78
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:47,04
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:32,97
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 5
    Sofia Olsson & Glenn
    Totalpoäng: 82 Totalfel: 0 Totaltid: 10:34,69
    Startnr: 12
    Förare: Sofia Olsson
    Hund: Skovfarmen's Brown Nooroo Noname
    Ras: Australian Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,13
    Inomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:37,53
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:51,03
  • Placering: 6
    Marie Wilagos & Zoli
    Totalpoäng: 82 Totalfel: 2 Totaltid: 08:49,25
    Startnr: 10
    Förare: Marie Wilagos
    Hund: Bris Av Glonka
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,97
    Inomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,81
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:14,47
  • Placering: 7
    Karin Carlberg Ernflo & Lusta
    Totalpoäng: 82 Totalfel: 2 Totaltid: 08:58,21
    Startnr: 29
    Förare: Karin Carlberg Ernflo
    Hund: Grålötens Linje Lusta
    Ras: Västgötaspets
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,40
    Inomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,78
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 03:07,03
  • Placering: 8
    Lotta Torstensson & Rocky
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 07:07,40
    Startnr: 20
    Förare: Lotta Torstensson
    Hund: Håtvåos Rocky
    Ras: Portugisisk Vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,84
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,47
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,09
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 9
    Kirsten Kristiansen & Youbee
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 06:29,41
    Startnr: 15
    Förare: Kirsten Kristiansen
    Hund: Dreamcatcher's Stellar Evolution
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,28
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,78
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,35
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 10
    Maria Holm & Ezter
    Totalpoäng: 71 Totalfel: 2 Totaltid: 08:27,13
    Startnr: 4
    Förare: Maria Holm
    Hund: Torneryds Ezter
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 8
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:38,75
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,38
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 11
    Mikael Hjort & Emil
    Totalpoäng: 71 Totalfel: 4 Totaltid: 10:58,57
    Startnr: 8
    Förare: Mikael Hjort
    Hund: Wirabruks Chunga
    Ras: Belgisk Vallhund/ Malinois
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,97
    Inomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 14
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:57,60
  • Placering: 12
    Karin Hellquist & Toya
    Totalpoäng: 70 Totalfel: 2 Totaltid: 09:18,06
    Startnr: 9
    Förare: Karin Hellquist
    Hund: Cutulus Toya
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,25
    Inomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,81
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 13
    Rikako Fujita & Lacko
    Totalpoäng: 70 Totalfel: 2 Totaltid: 09:57,69
    Startnr: 5
    Förare: Rikako Fujita
    Hund: Curly Cottage Othello
    Ras: Curly Coated Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,81
    Inomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:29,88
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 14
    Elisabeth Ekeroth & Judith
    Totalpoäng: 70 Totalfel: 4 Totaltid: 10:30,06
    Startnr: 3
    Förare: Elisabeth Ekeroth
    Hund: Ammiellas Judith Prinsessa Af Veum
    Ras: Portugisisk Vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:51,16
    Inomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,90
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 15
    Lennart Jacobsson & Hassan
    Totalpoäng: 69 Totalfel: 1 Totaltid: 10:05,93
    Startnr: 14
    Förare: Lennart Jacobsson
    Hund: Zebulons Boomerang Bay
    Ras: Flatcoated Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,84
    Inomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:19,09
    Utomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 16
    Liselott Hagberg & Guns & Game Snövit
    Totalpoäng: 64 Totalfel: 8 Totaltid: 10:57,05
    Startnr: 24
    Förare: Liselott Hagberg
    Hund: Guns & Game Snövit
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,15
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:21,90
    Fordon:
    Poäng: 14
    Fel: 6
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 17
    Maria Ihrén & Coach
    Totalpoäng: 61 Totalfel: 2 Totaltid: 09:14,37
    Startnr: 16
    Förare: Maria Ihrén
    Hund: Chess Player Royal Coachman
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,84
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:44,53
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 18
    Sanne Andersen & Ashley
    Totalpoäng: 58 Totalfel: 2 Totaltid: 09:03,38
    Startnr: 25
    Förare: Sanne Andersen
    Hund: O'Flanagan Chili Cascabel
    Ras: Flatcoated Retriever
    Behållare:
    Poäng: 8
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,60
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:32,78
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 19
    Mari Lindström & Dezzi
    Totalpoäng: 57 Totalfel: 0 Totaltid: 10:04,75
    Startnr: 18
    Förare: Mari Lindström
    Hund: Australian Mates Dezzi
    Ras: Australian Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,43
    Inomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,32
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 20
    Monica Persson & Kotten
    Totalpoäng: 57 Totalfel: 0 Totaltid: 10:39,35
    Startnr: 6
    Förare: Monica Persson
    Hund: Beachrunner's Pannacotta
    Ras: Parson Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:29,22
    Inomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,13
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 21
    Ylva Dahlgren Bengtsson & Eddie
    Totalpoäng: 57 Totalfel: 2 Totaltid: 09:43,37
    Startnr: 23
    Förare: Ylva Dahlgren Bengtsson
    Hund: Eddie
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,22
    Inomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,15
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 22
    Carina Ekström & Harry
    Totalpoäng: 57 Totalfel: 2 Totaltid: 10:41,31
    Startnr: 2
    Förare: Carina Ekström
    Hund: Atomos Har Fattat Galoppen
    Ras: Flatcoated Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,47
    Inomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:30,84
  • Placering: 23
    Inger Malmstrom & Ruth
    Totalpoäng: 57 Totalfel: 4 Totaltid: 10:35,79
    Startnr: 27
    Förare: Inger Malmstrom
    Hund: Ruth
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,10
    Inomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:59,69
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 24
    Eileen ingulfsson & Pearl
    Totalpoäng: 57 Totalfel: 5 Totaltid: 09:47,13
    Startnr: 17
    Förare: Eileen Ingulfsson
    Hund: Westerner Fan-C-Pearl
    Ras: Cocker Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,97
    Inomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,16
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 25
    Viveca Anderlund & Alexi
    Totalpoäng: 45 Totalfel: 6 Totaltid: 10:53,88
    Startnr: 1
    Förare: Viveca Anderlund
    Hund: Benliz Aquagirl Alexi
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,88
    Inomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 26
    Monica Folkstrand & Wilda
    Totalpoäng: 36 Totalfel: 5 Totaltid: 11:27,94
    Startnr: 7
    Förare: Monica Folkstrand
    Hund: Chottans Born To Be Wild
    Ras: Dvärgschnauzer, Svart & Silver
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:27,94
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 27
    Ann-Louise Ryrvik & Zack
    Totalpoäng: 30 Totalfel: 2 Totaltid: 12:30,00
    Startnr: 22
    Förare: Ann-Louise Ryrvik
    Hund: Truxelis Zack
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 17
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 28
    Stefan Alfredsson & Bailey
    Totalpoäng: 14 Totalfel: 3 Totaltid: 12:30,00
    Startnr: 26
    Förare: Stefan Alfredsson
    Hund: Bailey
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00