GOTLAND 2-dagars TSM 2020-08-01 När

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Näs Hundcenter

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Lennart Jacobsson Domare 2: Carina Ekström

  • Placering: 1
    Christina Höggren & TRIXIE
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:24,41
    Startnr: 6
    Förare: Christina Höggren
    Hund: Gilliam's Gold Sky And Heroic Glory
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,97
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,91
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,53
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,00
  • Placering: 2
    Siw Hederstedt & Molly
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:37,36
    Startnr: 9
    Förare: Siw Hederstedt
    Hund: Lifsungstollarens Skrållan
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,68
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,72
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,31
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,65
  • Placering: 3
    Anna Levin & Ego
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:38,99
    Startnr: 1
    Förare: Anna Levin
    Hund: Stormo Backans Egon
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,12
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,06
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,47
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,34
  • Placering: 4
    Annki Eriksson & Ånni
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:48,46
    Startnr: 18
    Förare: Annki Eriksson
    Hund: Redcliffe's Ånni
    Ras: Dalmatiner
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,28
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,71
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,13
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,34
  • Placering: 5
    Yvonne Höglund & Tezzla
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:49,72
    Startnr: 14
    Förare: Yvonne Höglund
    Hund: Chess Player Blackbird
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:05,75
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,50
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,47
  • Placering: 6
    Kajsa Holmström & Gry
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:51,54
    Startnr: 19
    Förare: Kajsa Holmström
    Hund: Sobelkustens Cheerleader
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,09
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,07
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,19
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,19
  • Placering: 7
    Anneli Lien & Uma
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:51,89
    Startnr: 15
    Förare: Anneli Lien
    Hund: Fixus nougat
    Ras: Pudel, dvärg
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,79
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,04
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:42,06
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,00
  • Placering: 8
    Linda Rung & Eros
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:55,65
    Startnr: 4
    Förare: Linda Rung
    Hund: Eros
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,72
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,15
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:38,78
  • Placering: 9
    Tina Writler & Zelda
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:53,28
    Startnr: 7
    Förare: Tina Writler
    Hund: Livsglädjens Härliga Ezmeralda
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,85
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,18
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:03,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:04,25
  • Placering: 10
    Mona Klasarve & Alice
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 05:15,17
    Startnr: 8
    Förare: Mona Klasarve
    Hund: Alice-Tonika
    Ras: Boxer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,30
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,53
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:35,31
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:55,03
  • Placering: 11
    Maggan Båtelsson & Sigge
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 06:12,01
    Startnr: 3
    Förare: Margareta Båtelsson
    Hund: Kullehus Gentleman
    Ras: Cairnterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,37
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,60
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:29,04
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 12
    Susanne Winberg & Atlas
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 06:14,13
    Startnr: 2
    Förare: Susanne Winberg
    Hund: Atlas
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,94
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,25
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:03,94
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 13
    Anders Holmberg Bååth & Buffy
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 06:25,14
    Startnr: 16
    Förare: Anders Holmberg Bååth
    Hund: Alot Spots Marcoville
    Ras: Dalmatiner
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:53,57
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,54
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,03
  • Placering: 14
    Karolina Ross & Násti
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:27,47
    Startnr: 12
    Förare: Karolina Ross
    Hund: Herding Intsinct's Wild Thing
    Ras: Finsk lapphund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,12
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:34,44
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,91
  • Placering: 15
    Sarah Wallin Bååth & Leeloo
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:28,75
    Startnr: 20
    Förare: Sarah Wallin Bååth
    Hund: Rottkaisers Lily Potter
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,28
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,66
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:33,81
  • Placering: 16
    Katarina Timander & Tassa
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:57,01
    Startnr: 22
    Förare: Katarina Timander
    Hund: Tassa
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,85
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,81
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:50,35
  • Placering: 17
    Micaela Pettersson & Casey
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 04:44,56
    Startnr: 11
    Förare: Micaela Pettersson
    Hund: Dream Max Never A Dull Moment
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,44
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,44
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,68
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 18
    Thomas Mähl & Night
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 07:00,54
    Startnr: 24
    Förare: Thomas Mähl
    Hund: Conover´s New Year´s Night
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,08
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,46
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 19
    Christine Wikberg & Milda
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 07:38,53
    Startnr: 21
    Förare: Christine Wikberg
    Hund: Stately Star Peachy Sweet
    Ras: Cavalier king charles spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,93
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,60
  • Placering: 20
    Birgitta Edlund & Luther
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 06:16,85
    Startnr: 10
    Förare: Birgitta Edlund
    Hund: Iggy
    Ras: Schnauzer, svart
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,07
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,78
  • Placering: 21
    Gunilla Wahlgren & Maja
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 07:17,72
    Startnr: 13
    Förare: Gunilla Wahlgren
    Hund: MV's Svarta Maja
    Ras: Mudi
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,94
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,78
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 22
    Gunilla Kristiansson & Triss
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 06:15,19
    Startnr: 23
    Förare: Gunilla Kristiansson
    Hund: Sobelkustens Treasure From Sky
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,72
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,47
  • Placering: 23
    Anette Weström & Billy
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 06:32,59
    Startnr: 17
    Förare: Anette Weström
    Hund: Gamlehultes Kvant
    Ras: Pumi
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,84
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,75
  • Placering: 24
    Anna Boman & Esther
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 08:40,25
    Startnr: 5
    Förare: Anna Boman
    Hund: Chiltanas Miss Sweet
    Ras: Rottweiler
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,03
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:39,22
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00