TSM 2020-01-13 Öckerö

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Hubbes Hundkurser

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Maria Ihrén Domare 2: Lotta Castell

  • Placering: 1
    Åsa Stavered & Vissla
    Totalpoäng: 77 Totalfel: 2 Totaltid: 08:51,97
    Startnr: 12
    Förare: Åsa Stavered
    Hund: San-Amour
    Ras: Ungersk Vizsla korthårig
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,97
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:57,00
  • Placering: 2
    Christina Battison & Jessie
    Totalpoäng: 77 Totalfel: 3 Totaltid: 11:53,67
    Startnr: 34
    Förare: Christina Battison
    Hund: Jessie
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:53,67
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 3
    Catharina Gillstedt & Cirka
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 09:22,90
    Startnr: 29
    Förare: Catharina Gillstedt
    Hund: Sunnantorps Just Lovely Cirka
    Ras: Vit herdehund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,28
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:40,87
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,75
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 4
    Jonna Hynynen & Tuva
    Totalpoäng: 74.5 Totalfel: 2 Totaltid: 09:34,00
    Startnr: 33
    Förare: Jonna Hynynen
    Hund: Blondietales Walks Under Ladders
    Ras: staffordshire bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:39,06
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:54,94
  • Placering: 5
    Annika Sahlin & Bamse
    Totalpoäng: 74.5 Totalfel: 4 Totaltid: 09:22,08
    Startnr: 1
    Förare: Annika Sahlin
    Hund: Bamse
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:02,93
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:19,15
  • Placering: 6
    Jacqueline Binett & Nanok
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 2 Totaltid: 10:15,19
    Startnr: 21
    Förare: Jacqueline Binett
    Hund: Nanok
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:34,50
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,69
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 7
    Carina Berglund & Cola
    Totalpoäng: 57 Totalfel: 3 Totaltid: 11:09,49
    Startnr: 24
    Förare: Carina Berglund
    Hund: Oaktoft Cola
    Ras: Miniature American Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:13,68
    Inomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:55,81
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 8
    Fredrika Jonasson & Magic
    Totalpoäng: 54 Totalfel: 2 Totaltid: 11:06,75
    Startnr: 31
    Förare: Fredrika Jonasson
    Hund: Good Girl's Panda Magic
    Ras: Parson russell terrier
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,75
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 9
    Barbro Larsson & Focuz
    Totalpoäng: 49.5 Totalfel: 0 Totaltid: 11:33,72
    Startnr: 8
    Förare: Barbro Larsson
    Hund: Chess Player Patek Philippe
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 01:59,56
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:34,16
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 10
    Jeanette Hellberg & Dexter
    Totalpoäng: 49.5 Totalfel: 2 Totaltid: 11:35,84
    Startnr: 30
    Förare: Jeanette Hellberg
    Hund: Traumers Fridolf
    Ras: Dansk-Svensk Gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:35,84
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 11
    Helena Eliasson & Curry
    Totalpoäng: 46.5 Totalfel: 0 Totaltid: 11:39,65
    Startnr: 16
    Förare: Helena Eliasson
    Hund: Kimline´s Kay Mercury
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 03:48,84
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:50,81
  • Placering: 12
    Bodil Litmark & Kajsa
    Totalpoäng: 46.5 Totalfel: 4 Totaltid: 12:00,00
    Startnr: 4
    Förare: Bodil Litmark
    Hund: POBE-S JUST FOR JOY
    Ras: Bichon Frise
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 13
    Mia Tegbrant & Lava
    Totalpoäng: 44.5 Totalfel: 5 Totaltid: 12:00,00
    Startnr: 14
    Förare: Mia Tegbrant
    Hund: Flushpoint What A Navigator
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 04:00,00
    SSE
  • Placering: 14
    Anna Barnö & Majken
    Totalpoäng: 44 Totalfel: 4 Totaltid: 11:03,82
    Startnr: 40
    Förare: Anna Barnö
    Hund: Songbirds Delia
    Ras: Labrador
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,82
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 15
    Emma Larsson & Sky
    Totalpoäng: 43 Totalfel: 4 Totaltid: 11:07,34
    Startnr: 26
    Förare: Emma Larsson
    Hund: Sky
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 18
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,34
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 16
    Greta Vesterberg & Foxie
    Totalpoäng: 42 Totalfel: 7 Totaltid: 11:56,66
    Startnr: 38
    Förare: Greta Vesterberg
    Hund: Cog-weels Crash Boom Bang
    Ras: Norwichterrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:56,66
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 3
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 17
    Camilla Krook & Izzy
    Totalpoäng: 38 Totalfel: 6 Totaltid: 12:00,00
    Startnr: 7
    Förare: Camilla Krook
    Hund: AH Sjöbygårdens Guns N´Roses
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 18
    Elisabeth Ekland & Asta
    Totalpoäng: 37.5 Totalfel: 2 Totaltid: 09:31,47
    Startnr: 28
    Förare: Elisabeth Ekland
    Hund: Blixtra Belladonna
    Ras: Lagotto Romangolo
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:31,47
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 19
    Elisabeth Ekeroth & Judith
    Totalpoäng: 37.5 Totalfel: 2 Totaltid: 09:41,54
    Startnr: 3
    Förare: Elisabeth Ekeroth
    Hund: Ammiellas Judith Prinsessa Af Veum
    Ras: Portugisisk Vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:41,54
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 20
    Jonas Eek & Zezam
    Totalpoäng: 37.5 Totalfel: 5 Totaltid: 11:42,19
    Startnr: 23
    Förare: Jonas Eek
    Hund: Lagottessa Peperoncino
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 03:42,19
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 21
    Maria Mellblom Larsson & Wasabi
    Totalpoäng: 37 Totalfel: 2 Totaltid: 09:58,00
    Startnr: 15
    Förare: Maria Mellblom Larsson
    Hund: Rondevu For Your Eyes Only
    Ras: American staffordshire terrier
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:58,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 22
    Susanne Johansson & Mio
    Totalpoäng: 34.5 Totalfel: 6 Totaltid: 12:00,00
    Startnr: 22
    Förare: Susanne Johansson
    Hund: Sångfågelns Mr Redburn
    Ras: labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 23
    Mari Lindström & Dezzi
    Totalpoäng: 34 Totalfel: 9 Totaltid: 12:00,00
    Startnr: 19
    Förare: Mari Lindström
    Hund: Australian Mates Dezzi
    Ras: Australian Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 3
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 24
    Linda Petersson & Holger
    Totalpoäng: 32 Totalfel: 2 Totaltid: 11:51,28
    Startnr: 35
    Förare: Linda Petersson
    Hund: Blue Aylas Holger Hagel
    Ras: Fransk bulldogg
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:51,28
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 25
    Linda Hillberg & Alice
    Totalpoäng: 32 Totalfel: 6 Totaltid: 11:33,73
    Startnr: 25
    Förare: Linda Hillberg
    Hund: Scandernas Elsy
    Ras: Hovawart
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:33,73
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 26
    Catarina Nordlöf & Lindy
    Totalpoäng: 25.5 Totalfel: 4 Totaltid: 12:00,00
    Startnr: 27
    Förare: Catarina Nordlöf
    Hund: Ynnizin´s Turids Lindy Hop
    Ras: Polski Owczarek Nizinny
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 27
    Lisbeth Andersson & Dottie
    Totalpoäng: 25.5 Totalfel: 6 Totaltid: 12:00,00
    Startnr: 11
    Förare: Lisbeth Andersson
    Hund: Workingwess Born To Spring
    Ras: Engelsk springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 28
    Maria Bertram & Zelvie
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 11:58,44
    Startnr: 6
    Förare: Maria Bertram
    Hund: House Corner Ålympia
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:58,44
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 29
    Lina Krokström & Charlie
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 12:00,00
    Startnr: 20
    Förare: Lina Krokström
    Hund: Galottens Rotatorkuff
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 30
    Alma Ohlin & Happy
    Totalpoäng: 24.5 Totalfel: 4 Totaltid: 12:00,00
    Startnr: 5
    Förare: Alma Ohlin
    Hund: Herdingpaws Trixa
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 31
    Annika Andersson & Lovis
    Totalpoäng: 24.5 Totalfel: 6 Totaltid: 12:00,00
    Startnr: 9
    Förare: Annika Andersson
    Hund: Chicabeams X-Ellenza
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 32
    Monica Persson & Janis
    Totalpoäng: 24.5 Totalfel: 8 Totaltid: 12:00,00
    Startnr: 39
    Förare: Monica Persson
    Hund: Pannakottens Sköna Janis
    Ras: Parson Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 33
    Susanne Pilhamre & Wille
    Totalpoäng: 22.5 Totalfel: 4 Totaltid: 12:00,00
    Startnr: 32
    Förare: Susanne Pilhamre
    Hund: Ribsomes Darwins Alfred
    Ras: Engelsk springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 34
    Carina Munkstrand & Gioele (Joel)
    Totalpoäng: 19.5 Totalfel: 4 Totaltid: 12:00,00
    Startnr: 10
    Förare: Carina Munkstrand
    Hund: Imperie's Gioele Grimaldo
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 35
    Linda Stotzer Salmeron & Joy
    Totalpoäng: 12.5 Totalfel: 4 Totaltid: 12:00,00
    Startnr: 17
    Förare: Linda Stotzer Salmeron
    Hund: Sjöbygårdens Higher Ground
    Ras: Labrador
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 36
    Marianne Nilsson & Didde
    Totalpoäng: 12.5 Totalfel: 8 Totaltid: 12:00,00
    Startnr: 36
    Förare: Marianne Nilsson
    Hund: Twinflowers Deed I Do Az Tobi
    Ras: Schapendoes
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 37
    Stefan Alfredsson & Bailey
    Totalpoäng: 12 Totalfel: 6 Totaltid: 12:00,00
    Startnr: 18
    Förare: Stefan Alfredsson
    Hund: Bailey
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 38
    Ulla-Britt Carlring & Whira
    Totalpoäng: 7 Totalfel: 5 Totaltid: 12:00,00
    Startnr: 37
    Förare: Ulla-Britt Carlring
    Hund: Lyckoshellans Super Girl
    Ras: Shetland Sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 7
    Fel: 1
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00