TSM 2019-10-26 Öckerö

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Hubbes Hundkurser

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Maria Ihrén

  • Placering: 1
    Catharina Gillstedt & Cirka
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:32,00
    Startnr: 20
    Förare: Catharina Gillstedt
    Hund: Sunnantorps Just Lovely Cirka
    Ras: Vit herdehund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,87
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,13
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,13
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,87
  • Placering: 2
    Barbro Larsson & Agnes
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:53,02
    Startnr: 24
    Förare: Barbro Larsson
    Hund: Miss Magoo´s Dilicious Agnes
    Ras: Australian kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,94
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,90
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,78
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,40
  • Placering: 3
    Monica Persson & Oska
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:22,53
    Startnr: 8
    Förare: Monica Persson
    Hund: Grahnskans Oska
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,91
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,56
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,56
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,50
  • Placering: 4
    Lisbeth Andersson & Donna
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:40,54
    Startnr: 23
    Förare: Lisbeth Andersson
    Hund: Chess Player Lady Madonna
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,82
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,19
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,53
  • Placering: 5
    Ida Honsberg & Kakan
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:07,97
    Startnr: 21
    Förare: Ida Honsberg
    Hund: Trolltorpet´s Tintin Brichet Bisqui
    Ras: Schapendoes
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,78
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,91
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,28
  • Placering: 6
    Ann-Christine Johansson & Tjabo
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:16,32
    Startnr: 19
    Förare: Ann-Christine Johansson
    Hund: Slottskullens Dalle
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,97
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,19
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,19
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,97
  • Placering: 7
    susanne larsson & Leia
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 05:34,05
    Startnr: 18
    Förare: susanne larsson
    Hund: Madylikes Adele
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,90
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,72
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:28,71
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:50,72
  • Placering: 8
    Linda Jonsson & Bamse
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 06:13,89
    Startnr: 2
    Förare: Linda Jonsson
    Hund: Little Frogs Ariyanas Dulce
    Ras: Staffordshire bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:28,32
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,44
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:54,34
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:15,79
  • Placering: 9
    Bodil Litmark & Maya
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 2 Totaltid: 01:59,11
    Startnr: 17
    Förare: Bodil Litmark
    Hund: POBE-S HEAR ME OUT
    Ras: Bichon Frise
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:21,25
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,13
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,35
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:43,38
  • Placering: 10
    Caroline Bilger & Sigge
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 3 Totaltid: 02:29,78
    Startnr: 12
    Förare: Caroline Bilger
    Hund: White matrix die alone
    Ras: Staffordshire bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 00:18,06
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,07
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,06
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:22,59
  • Placering: 11
    Mikael Eriksson & Jonna
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:58,27
    Startnr: 16
    Förare: Mikael Eriksson
    Hund: Tanspots Jet Streams Jonna-Jet Set
    Ras: Lancashire heeler
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,31
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,62
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,34
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 12
    Eva-Lotta Berndtsson & Chilli
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 06:57,22
    Startnr: 6
    Förare: Eva-Lotta Berndtsson
    Hund: Lyckliga Helleborus Gullviva
    Ras: Border Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,25
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,97
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 13
    Vendela Sandell & Barbie
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 06:52,74
    Startnr: 5
    Förare: Vendela Sandell
    Hund: Flatterhaft Now And Forever
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,46
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:51,28
  • Placering: 14
    Yvonne Lundberg & Ballstaff Bulan
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 07:23,00
    Startnr: 13
    Förare: Yvonne Lundberg
    Hund: Ballstaff Bulan
    Ras: Staffordshire bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,59
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:10,41
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 15
    Terese Blixt & Akela
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:55,46
    Startnr: 25
    Förare: Terese Blixt
    Hund: Akela
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,12
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,34
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 16
    Kristin Törngren & Dante
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 06:10,59
    Startnr: 14
    Förare: Kristin Törngren
    Hund: Gröna Hund Lindelaban
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,12
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,47
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 17
    Benita Laurell & Milas
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 08:41,81
    Startnr: 1
    Förare: Benita Laurell
    Hund: Milas
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:41,81
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 18
    Camilla Hellberg & Sonny
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 06:41,31
    Startnr: 9
    Förare: Camilla Hellberg
    Hund: Limistars Just Like That
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,31
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 19
    Elisabeth Bergman & Tuva
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 07:40,41
    Startnr: 3
    Förare: Elisabeth Bergman
    Hund: Vitaminas Veni Vidi Vici
    Ras: Japansk spets
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,41
  • Placering: 20
    Bodil Johansson & Blondie
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 07:52,68
    Startnr: 15
    Förare: Bodil Johansson
    Hund: Cameron Lucky One
    Ras: Irish softcoated wheaten terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,68
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 21
    Nina Johansson & Svea
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 07:59,00
    Startnr: 11
    Förare: Nina Johansson
    Hund: Trolls Corner´s Rhea
    Ras: Dogo canario
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:29,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 22
    Anette Gray Hallberg & Nick
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 08:20,50
    Startnr: 10
    Förare: Anette Gray Hallberg
    Hund: Pias Hundhages Nick
    Ras: Dansk-svensk gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,50
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 23
    Alma Eriksson & smilla
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 08:45,28
    Startnr: 7
    Förare: Alma Eriksson
    Hund: smilla
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:45,28
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00