Oktober nosen TSM 2020-10-25 Stjärnhov

Arrangör: Gnesta-Trosa Brukshundklubb
Anordnare: Gnesta-Trosa Brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Maria Gabrielsson Domare 2: Pernilla Rask

  • Placering: 1
    Kristina Strömberg & Bessie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 06:23,82
    Startnr: 1
    Förare: Kristina Strömberg
    Hund: Bessie
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,12
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:12,57
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,19
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:06,94
  • Placering: 2
    Madeleine Rubach & Bello
    Totalpoäng: 87.5 Totalfel: 0 Totaltid: 08:40,25
    Startnr: 9
    Förare: Madeleine Rubach
    Hund: Aplicado Boy oh boy
    Ras: Portugisisk vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,25
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 3
    Elisabeth Andersson & Flisan
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 2 Totaltid: 07:08,47
    Startnr: 18
    Förare: Elisabeth Andersson
    Hund: Imperie`s Felicia Fiore
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,41
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:43,44
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:34,62
  • Placering: 4
    Tine Olofsson & Klas-Göran
    Totalpoäng: 79 Totalfel: 2 Totaltid: 08:19,97
    Startnr: 12
    Förare: Tine Olofsson
    Hund: Diabf Dons On Ice
    Ras: Clumber spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,57
    Inomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,40
    Utomhus:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 5
    Kristina Larsson & Farin
    Totalpoäng: 78.5 Totalfel: 0 Totaltid: 08:02,09
    Startnr: 24
    Förare: Kristina Larsson
    Hund: Anios Coffe Brown Anastasia
    Ras: Amerikansk cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,22
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:14,87
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 6
    Yvonne Jagersten & Yes
    Totalpoäng: 75.5 Totalfel: 0 Totaltid: 08:33,88
    Startnr: 7
    Förare: Yvonne Jagersten
    Hund: Tussebergets Yes
    Ras: Perro de agua espanol
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,00
    Inomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:13,88
  • Placering: 7
    Margareta Fridström & Jack
    Totalpoäng: 75.5 Totalfel: 2 Totaltid: 07:37,97
    Startnr: 11
    Förare: Margareta Fridström
    Hund: Cometstaff Joker Bug
    Ras: Staffordshire bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,22
    Inomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:54,75
  • Placering: 8
    Mary Engman & Mercedes
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 4 Totaltid: 06:39,51
    Startnr: 6
    Förare: Mary Engman
    Hund: Mercedes
    Ras: Tax
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,25
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,10
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 01:24,16
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 9
    Anna Frances & Pluto
    Totalpoäng: 73 Totalfel: 3 Totaltid: 08:41,37
    Startnr: 28
    Förare: Anna Frances
    Hund: Pluto
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:59,56
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:11,81
  • Placering: 10
    Heléne Olsson & Alfons
    Totalpoäng: 72.5 Totalfel: 0 Totaltid: 08:10,28
    Startnr: 16
    Förare: Heléne Olsson
    Hund: Goldfashion Beauty and the best
    Ras: Golden retriver
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:16,47
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:23,81
  • Placering: 11
    Helena Sundevall & Dexter
    Totalpoäng: 72.5 Totalfel: 2 Totaltid: 07:32,40
    Startnr: 30
    Förare: Helena Sundevall
    Hund: Almanza Checkmate
    Ras: Flatcoated Retriever
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:48,31
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,09
  • Placering: 12
    Lise-Lotte Johansson & Sigge
    Totalpoäng: 66.5 Totalfel: 0 Totaltid: 08:52,53
    Startnr: 22
    Förare: Lise-Lotte Johansson
    Hund: Buckwheat Little Bunny Foo Foo
    Ras: Irish softcoated wheaten terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,53
    Inomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 13
    Fredrik Karlsson & Dex
    Totalpoäng: 62.5 Totalfel: 2 Totaltid: 09:22,00
    Startnr: 20
    Förare: Fredrik Karlsson
    Hund: Renarder´s Andy As Daihatsu
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:55,15
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:56,85
  • Placering: 14
    marie olsson & lacie
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 4 Totaltid: 07:46,44
    Startnr: 23
    Förare: marie olsson
    Hund: crestlines lacie
    Ras: schäfer
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:43,97
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:32,47
  • Placering: 15
    Margareta Gyllström & Tora
    Totalpoäng: 56 Totalfel: 2 Totaltid: 08:07,51
    Startnr: 8
    Förare: Margareta Gyllström
    Hund: Bonebreakers Meraviglia
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 01:16,66
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,85
    Utomhus:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 16
    Sofia Badawi & Gasa
    Totalpoäng: 54 Totalfel: 2 Totaltid: 08:20,90
    Startnr: 4
    Förare: Sofia Badawi
    Hund: Lillhedens Gasta
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,90
    Inomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 17
    Marita Teräs & Nässla
    Totalpoäng: 52.5 Totalfel: 1 Totaltid: 09:30,00
    Startnr: 17
    Förare: Marita Teräs
    Hund: Garnvikens Nässla
    Ras: Strävhårig Vorsteh
    Behållare:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 18
    Cecilia Henriksson & Virko
    Totalpoäng: 51 Totalfel: 4 Totaltid: 09:30,00
    Startnr: 13
    Förare: Cecilia Henriksson
    Hund: Suvon Virosgiellasa Virko
    Ras: lapsk vallhund
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 19
    Gudrun Löfgren & Gibzon
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 08:13,06
    Startnr: 3
    Förare: Gudrun Löfgren
    Hund: Qiwron's Gibzon
    Ras: Australian kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,94
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:40,12
  • Placering: 20
    Gunilla Falck & Lacka
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 09:28,00
    Startnr: 27
    Förare: Gunilla Falck
    Hund: Skogsbygdens Luna Lack
    Ras: Västgötaspets
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:58,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 21
    Ann-Britt Wåhlin & Ninja
    Totalpoäng: 49.5 Totalfel: 6 Totaltid: 09:18,04
    Startnr: 25
    Förare: Ann-Britt Wåhlin
    Hund: Ninja
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,04
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 22
    Toni Bergman & Goa
    Totalpoäng: 49 Totalfel: 4 Totaltid: 09:24,72
    Startnr: 10
    Förare: Toni Bergman
    Hund: Vassruggens Galsi Öskmey
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:54,72
    Utomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 23
    Laila Linér & Morrissey
    Totalpoäng: 48 Totalfel: 4 Totaltid: 08:11,44
    Startnr: 2
    Förare: Laila Linér
    Hund: Cometstaff Key Light
    Ras: Staffordshire bullterier
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:41,44
  • Placering: 24
    Irene Johansson & Zappo
    Totalpoäng: 47.5 Totalfel: 4 Totaltid: 08:51,32
    Startnr: 14
    Förare: Irene Johansson
    Hund: Birdcherrys Nicholas Cage
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:21,32
  • Placering: 25
    Elisabeth Gehlin & Molly
    Totalpoäng: 43.5 Totalfel: 6 Totaltid: 09:30,00
    Startnr: 29
    Förare: Elisabeth Gehlin
    Hund: Rowntree Zuccata Ricetta
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 26
    Petra Lövgren & Alice
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 5 Totaltid: 09:30,00
    Startnr: 15
    Förare: Petra Lövgren
    Hund: Lisslindas Elvira Madigan
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 27
    Agneta Karlsson & Sotte
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 7 Totaltid: 08:44,56
    Startnr: 21
    Förare: Agneta Karlsson
    Hund: Meet Myown Sotte Pappagiannopoulus
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:14,56
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 28
    Gunnel Lundström & Örjan
    Totalpoäng: 34 Totalfel: 4 Totaltid: 08:54,15
    Startnr: 26
    Förare: Gunnel Lundström
    Hund: Dogtrix Drambuie
    Ras: Chihuahua Korthår
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,15
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00