TSM 2017-09-10 Nyhammar

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Dala Hundservice AB

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Adam Hübinette

  • Placering: 1
    Ann-Louise Ryrvik & Zack
    Totalpoäng: 87.5 Totalfel: 2 Totaltid: 06:29,11
    Startnr: 0
    Förare: Ann-Louise Ryrvik
    Hund: TRUXELIS ZACK
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,85
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,63
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,63
  • Placering: 2
    Johanna Andrae & TANS & TINS I CAN JIVE
    Totalpoäng: 87.5 Totalfel: 2 Totaltid: 06:33,80
    Startnr: 0
    Förare: Johanna Andrae
    Hund: TANS & TINS I CAN JIVE
    Ras: Cocker Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,40
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,15
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:11,25
  • Placering: 3
    Irene Tostar & Koffi
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 10:10,66
    Startnr: 0
    Förare: Irene Tostar
    Hund: RYEGATE'S WISHFUL SINFUL
    Ras: Flatcoated Retriever
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:32,19
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:08,47
  • Placering: 4
    Barbro Ekenberg & Wilco
    Totalpoäng: 62.5 Totalfel: 2 Totaltid: 08:19,53
    Startnr: 0
    Förare: Barbro Ekenberg
    Hund: MY NR ONE WILCO FTW
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,06
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:10,47
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 5
    Sue Eriksson & PORQUES ESSI
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 07:43,25
    Startnr: 0
    Förare: Susanne Eriksson
    Hund: PORQUES ESSI
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,25
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 6
    Lena Östman & Fille
    Totalpoäng: 37.5 Totalfel: 2 Totaltid: 11:00,00
    Startnr: 0
    Förare: Lena Östman
    Hund: DOG FLASH'S WESTFIELD
    Ras: Jack Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 7
    Sara Pauselius & Cindy
    Totalpoäng: 12.5 Totalfel: 4 Totaltid: 11:00,00
    Startnr: 0
    Förare: Sara Pauselius
    Hund: SYNDICATE WITH TRIAL'S BESTIYANA
    Ras: American Staffordshire Terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00